Çözüldü Steam Far Cry 3 Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Remzi Kurt

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Bu konuyu buradada başka forumlardada çok araştırdım fakat bir çözümünü bulamadım.
Ben yaklaşık 2-3 gün önce Steamden Far Cry3 satın aldım ve Ubisoftta aktivasyonunu falan yaptım yani Ubisoftta oyun görünüyor. Oyuna tıkladıktan sonra fare imleci 1-2 saniye mavi dönüyor ve hiçbir etki vermiyor. Görev yöneticisindede oyun görünmüyor. Ubisoft destekle iletişime geçmeye çalışsam 1 aydan aşşağı çözülecek bir durum değil cünki denedim ve cevap vermiyorlar. Yardımcı olacak varsa konuya bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet. Sorun bilgisayara bağlanılarak çözülmüştür.

Öncelikle yapmanız gereken bazı işlemler:
  • Windows 10 64 Bit kullandığınızdan emin olun.
  • Bütün Windows güncelleştirmelerini yapın, hüç güncelleştirme kalmayana kadar.
  • Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 Update 4'ün hem 32 Bit hem de 64 Bit sürümünü yükleyin.
  • Steam Beta'ya katılın ve uPlay sürümünü güncel olsun.
  • Ekran kartı sürücünüz güncel olsun.
Adım adım oyunu çalıştırma:
  1. Steam'i Yönetici olarak çalıştırın.
  2. Far Cry 3'ün yüklü olduğu klasöre girin. Burada bin klasöründeki Farcry3.exe ve Farcry3_d3d11.exe dosyalarına sağ tıklayıp Özellikler > Uyumluluk altından Yönetici olarak çalıştır deyin.
  3. Şimdi Farcry3_d3d11.exe'ye sağ tıklayın ve Kısayol Oluştur deyin.
  4. Oluşturulan kısayola sağ tıklayın ve Özellikler deyin. Hedef kısmının sonuna bir boşluk bırakıp şu kodu ekleyin:

Kod:
    "-uplay_steam_mode"

5. Artık bu kısayol ile oyunu sorunsuz çalıştırabilirsiniz.
Far cry 3 aldım ama açamıyorum. Recep abi ben sana teamwiwerı versem sen yaparmısın lütfen?

Abi şimdi benimki Windows 10 ama ben D&R'dan aldım ama ordaki dediki Windows 10'da açılmaz. Uyumluluk mod varmış onu nasıl açıcam?

Ben nasıl açıyorum peki?

Merhaba ben de bu oyunu orijinal olarak DVD'si ile almıştım. Uzun zaman oldu hiç açmadan duruyordu. Yükleyim dedim yükledim. Uplay kendiliğinden yüklendi. Girmek istedim ama hata verdi. Daha sonra Ubisoft Connect'i kendi sitesesinden yükledim açıldı. Oyunu gördü fakat oyunu oyna deyince oyun başlatılamıyor doğru şekilde yüklediğinizden emin olun ya da Ubisoft yardım ekibine başvurun diye hata veriyor. Oyunu sildim tekrar yükledim aynı şey oldu. Yukarıda sizin yazdıklarınızı yapmaya çalıştım yine olmadı. Orijinal oyun alıp para verip açılmıyorsa gerçekten orijinal almanın ya da indirmenin anlamı ne? Yardım edebilecek olan var mı? Basit bir çözümü yok mu bunun?

Oyun Ubisoft Connect kütüphanenize geldi mi öncelikle? Kurulu olduğu klasörden kendi Exe'si ile çalıştırmayı denediniz mi?
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Gerçekten çözüm için çok uğraştım ama bir sonuç elde edemedi.

Oyun Ubisoft Connect kütüphanesine benim hesabımda görünüyor. Yüklenenlerde ve oyunlarımda.

Oyunu kurulu olduğu dosya konumundanki kısa yolunundan oyun simgesi üzerine açmaya çalıştığım zamanda yine ubisoft connectte yönlendiriyor ve şu hatayı veriyor:

"Oyun başlatılamıyor. Lütfen oyununuz doğru şekilde yüklendiğinden emin olun. Sorun devam ederse lütfen ubisoft destek ile iletişime geçim"

Bahsettiğniz kendi exe'si bu mu bilmiyorum ama.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı