Steam Gift'te dolandırıldım!

Ön ödemli kart hesabı oluşturmak için T.C. Kimlik ve doğum tarihi yeterli sonuçta ve bu bilgiler hiç korunaklı değil maalesef.
Ön ödemeli kartlar değil, bu para kartın olduğu hesaba geçiyor. Kart kapansa bile hesap duruyor, bir ihtimal bulabilir.

Savcılık uygun gördüğü takdirde tüm bilgilere erişebiliyor. Daha önce de bu tarz bir durum yaşadık, savcılık yedi ceddini buluyor. Pazartesi gideceğim bakalım savcılığa.

Arkadaşlar beni bilen bilir aylardır forumdan gift ile oyun alışverişi yapıyorum. Kimseyle bir sorun yaşamadım fakat bugün Discord'da nyxtral adlı adını değiştirir nasılsa hırsız tarafından 190-200 ₺ kadar dolandırıldım, sizler dikkatli olun. Giden üç kuruşun bana bir etkisi yok hakkım haram olsun fakat bu şahsa karşı yapılabilecek bir şey varsa da önerilerinizi alırım. Sizler de dikkatli olun. %40 indirimli gift ayağına oyunu size gönderip parayı ininal aracılığı ile alıp 2 gün sonra oyunu geri çekiyor. Pazartesi günü ilk işim savcılığa gitmek olacak. Ek olarak ücreti gönderdiğime dair dekontlar da mevcut. Elimdeki kanıtlarla ve akabinde savcılığın bankaya talimatıyla birlikte suç teşkil ettiği için tüm bilgiler KVKK kapsamında savcılığa direkt gönderiliyor. Eğer bu hırsız konuyu görüyorsa benimle iletişime geçmesini öneririm yoksa mahkemede görüşürüz. Cümleten hayırlı akşamlar.

Eki Görüntüle 2112931

Eki Görüntüle 2112955

Eki Görüntüle 2112935

Eki Görüntüle 2112954

Hocam böyle gift üzerinden alışverişlerde gifti aldıktan sonra sorun yaşamamak için oyunu bir idle uygulamasıyla 2,5 saat falan açık bırakın, iade edemiyorlar, politikaya uymadığı için. Sorun yaşamazsınız.

Savcılık uygun gördüğü takdirde tüm bilgilere erişebiliyor. Daha önce de bu tarz bir durum yaşadık, savcılık yedi ceddini buluyor. Pazartesi gideceğim bakalım savcılığa.
Gidin hocam. Hakkınızı arayın. Siz 3 5 kuruş para bir şey olmaz dediğiniz zaman böyle daha çok insanı dolandırıyorlar.

Dolandırılanlardan biri de benim. Exelliontr'nin kardeşiyim ve aynı vatandaş aynı yöntemle parasını ödediğim hediye oyunu geri çekmiş. Buna benzer ciddiyet içeren bir durumla karşılaşmıştım ve olay savcılığa taşındı ardından aldığım haber vatandaşın mahkemeye çıkarılmasıydı. Yaşamış olduğum sorunun ekran görüntülerini aldım şimdi sizlerle de paylaşacağım. Bunları paylaşmamdaki amaç bizi dolandıran vatandaşın aynı hassasiyetle konunun takibini alacağımdan şüphe duymaması içindir.
LoL'de karşılaştığım durum bir çocuğun oyun içerisinde aralıksız ter*r propagandası yapmasıydı. Almış olduğum ekran görüntüleriyle birlikte anında EGM'ye bildirdim ve 2 gün sonra önce ilçe polis karakolundan, ardından ilçe jandarma komutanlığından ifadem alınmam üzere emniyete çağırıldım. Gerekli ifadeleri verdikten sonra savcılığın delil olarak bilgisayarıma el konması gerektiğini söylendi. Bu durumu çözmek ve direkt olarak kişinin bilgilerine ulaşabilmek adına LoL destek ile iletişime geçtim. Sağ olsunlar onlar suçlu durumundaki kişinin kredi kartıyla RP satın alımlarını tespit edip, kredi kartı bilgilerinden çocuğun bütün bilgilerini ilgili savcılık makamıyla paylamıştı. Ardından bana gelen haber ise vatandaşın ceza almış olmasıydı.
Pazartesi günü sabah ilk işimiz savcılık makamına çıkmak olacak. Bütün işimi gücümü bir kenara bırakıp canımızı sıkan bu durum üzerine yoğunlaşacağım. Eminim ki bizi dolandıran vatandaş bu konuyu görüp bakacaktır. Çünkü foruma da üye kendisi. Kendisi şunu iyi bilsin ki 100-200₺ için girdiği bu riskli işin içinden hüsranla ayrılacak.
Teşekkür eder, hayırlı geceler dilerim.

Eki Görüntüle 2112983

1.png

2.png

Ekran görüntüsü 2024-02-10 234040.png

Forumdan mı bu arkadaş?

Forumdan Discord adresimi paylaşmıştım alışveriş kategorisinde, oradan ekledi diye hatırlıyorum. Az önce bankamla görüştüm havale işlemlerinde para itirazı olmuyormuş fakat ''bu tarz durumları çok yaşıyoruz, direkt savcılığa gidin gerekeni yapıyorlar dolandıran kişi hakkında siber suçlar tarafından işlem başlatılıyor'' dedi. Yarın tüm kanıtları derleyip pazartesi savcılığa gideceğim. Elimde discord konuşmaları, dekontlar, şahsın iban no, hesap no, şube adı, vergi numarası gibi bilgileri ve diğer ekran görüntüleri mevcut.

Forumdan Discord adresimi paylaşmıştım alışveriş kategorisinde, oradan ekledi diye hatırlıyorum. Az önce bankamla görüştüm havale işlemlerinde para itirazı olmuyormuş fakat ''bu tarz durumları çok yaşıyoruz, direkt savcılığa gidin gerekeni yapıyorlar dolandıran kişi hakkında siber suçlar tarafından işlem başlatılıyor'' dedi. Yarın tüm kanıtları derleyip pazartesi savcılığa gideceğim. Elimde discord konuşmaları, dekontlar, şahsın iban no, hesap no, şube adı, vergi numarası gibi bilgileri ve diğer ekran görüntüleri mevcut.
Kolay gelsin, bu işin peşini bırakma.

Steam olsaydı bir şey yapılamazdı, ama EFT olunca işler değişiyor.

Evet az önce ininal ile görüştüm. Çocuk tüm parayı başka bankaya aktarmış fakat bütün bilgileri ( ad - soyad, T.C. Adres, tel no vs. ) sistemlerinde kayıtlıymış. Savcılık talimatından sonra işlemler tamamlanınca hiçbir ön ödemeli bankayla bir daha çalışamıyor, hesap açamıyormuş. Ek olarak siciline dolandırıcı olarak işleniyor ve bu kara lekeyi ömür boyu taşıyor. İleride bir bankayla çalışırken, askere giderken, bir iş başvurusunda bulunurken karşısına kocaman bir dolandırıcı damgası çıkacak.

Son düzenleme:
Evet az önce ininal ile görüştüm. Çocuk tüm parayı başka bankaya aktarmış fakat bütün bilgileri ( ad - soyad, T.C., adres, tel no vs. ) sistemlerinde kayıtlıymış. Savcılık talimatından sonra işlemler tamamlanınca hiçbir ön ödemeli bankayla bir daha çalışamıyor, hesap açamıyormuş. Ek olarak siciline dolandırıcı olarak işleniyor ve bu kara lekeyi ömür boyu taşıyormuş. Şimdiden geçmiş olsun bu dolandırıcı arkadaşa.
Umarım 100 200 lira için hayatını etkileyebilecek saçma sapan işlere bulaşmaz bir daha.

Umarım 100 200 lira için hayatını etkileyebilecek saçma sapan işlere bulaşmaz bir daha.

Vallahi kendi bilir hocam ben bu işin peşini bırakmayacağım nasılsa. Çocuk zannetti uğraşmaz diye düşündü belli ki. Görsün bakalım ak kim kara kim. O sicili karalandıktan sonra hayatı zaten kayacak ne iş bulabilir ne bir bankadan kredi vs. alabilir ne de resmi herhangi bir işlemi rahatça yapabilir bundan sonra. Devletin resmi kayıtlarında hırsız ve dolandırıcı olarak sürdürsün bundan sonraki hayatını.
Siz dahil ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Gelişmeleri buradan paylaşırım yine.

Vallahi kendi bilir hocam ben bu işin peşini bırakmayacağım nasılsa. Çocuk zannetti uğraşmaz diye düşündü belli ki. Görsün bakalım ak kim kara kim. O sicili karalandıktan sonra hayatı zaten kayacak ne iş bulabilir ne bir bankadan kredi vs. alabilir ne de resmi herhangi bir işlemi rahatça yapabilir bundan sonra.
Zaten 100 200 lira için kimse uğraşmaz diye yapıyorlar. Siz şikayet ederseniz bir daha yapmaya yemez.

Geri
Yukarı