Steam GNOME'da durduk yere bozuldu

Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Cinnamon DE'sinde simgesine basınca açılıyordu. GNOME'de ise açılmıyor. Uçbirim'e steam yazınca şu hatayı alıyorum;

Kod:
cruslan@crusland:~$ steam
/home/cruslan/.steam/debian-installation/steam.sh: satır 124: VERSION_ID: bağlanmamış değişken
/home/cruslan/.steam/debian-installation/steam.sh: satır 124: VERSION_ID: bağlanmamış değişken
steam.sh[28343]: Running Steam on debian  64-bit
steam.sh[28343]: STEAM_RUNTIME is enabled automatically
setup.sh[28411]: Steam runtime environment up-to-date!
steam.sh[28343]: Steam client's requirements are satisfied

Bu değişkeni export komutuyla kendim sağladığımda ise şu şekilde oluyor;
Kod:
cruslan@crusland:~$ export VERSION_ID=sid
cruslan@crusland:~$ steam
steam.sh[28491]: Running Steam on debian sid 64-bit
steam.sh[28491]: STEAM_RUNTIME is enabled automatically
setup.sh[28559]: Steam runtime environment up-to-date!
steam.sh[28491]: Steam client's requirements are satisfied

Sid, bullseye, buster gibi önceki debian dağıtımlarını ve boş bırakmayı denedim ancak bu şekilde kalıyor. Başka çıktı olmadığı için ne yapacağım konusunda fikrim yok. ~/.steamdosyasını kaldırıp açınca sıfırdan güncelleme yükleniyor ancak güncellemeden sonra uygulama tekrar açılmıyor. Cinnamon arayüzünde bu sorun olmuyor fakat GNOME'da oluyor. APT'den kaldırıp yüklemeyi de denedim ancak sonuç aynı.

NVIDIA kullanıyorsanız 32bit nvidia kütüphanesi yüzünden steam açılmıyordu ve hata vermiyordu. 32 bit nvidia kütüphanesi kurmayı deneyin.

NVIDIA kullanıyorsanız 32bit nvidia kütüphanesi yüzünden steam açılmıyordu ve hata vermiyordu. 32 bit nvidia kütüphanesi kurmayı deneyin.
Cinnamon'da çalışıyor. 32 bit kütüphaneleriyle alakalı değil bence ancak indirmeyi deneyeyim. Metapaket'in içinde olması lazım.

32 bit NVIDIA kütüphaneleri kurulu.

Herhangi bir wm'i tty üzerinden çalıştırıp logu bir dosyaya yönlendirip okumanız yeterli olacaktır.
Örneğin: touch ~/x.log && i3wm > ~/x.log
Sorun GNOME'da hocam. GNOME'a aşık oldum. Steam'ı bile kullanmayabilirim. WM'lerden çok haz ettiğim söylenmez. Gene de sorunu bulmama yardımcı olur mu sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı