Çözüldü Steam hesabım çalındı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

OverRar00

Picopat
Hesabım bir trojan yüzünden çalındı ve hesabın e-mail'i değişmiş durumda. Fakat işin kötü tarafı satın almam var evet ama kurduğum mail adresini hatırlamıyorum 5 tane mailim var ve baktığımda sanırım giren kişi işlemler sonrası mailleri de silmiş. Ne yapmam gerekiyor satın alım için kullandığım kartı ve numaramı biliyorum sadece. Güncelleme mailimi de buldum arkadaşlar şans eseri çöp kutusundan çıktı ve mail bana bir saat önce Rusça bir kurtarma maili olarak gelmiş. Hesabı çalan kişi bu maili silmeye kalkışmış sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kendilerinin de her zaman belirttiği gibi ticket göndermeliler.

Hocam 15 saat önce adrese ve kart uyuşmuyor dedi benden doğrusunu istediler 14 saattir bekliyorum.

Arkadaşlar cumartesiden beri yapılan yoğun uğraşlar sonucu nihayet Steam hesabıma geri kavuştum. Hesaba giren kişi hiçbir şey yapmamış ilginç şekilde sadece 20-30 saat arma oynamış. Ban yememişimdir umarım herhangi bir oyundan. Zor yırttık bunlar olmasa vermezlerdi büyük ihtimalle.
Hocam şu an inanılmaz uğraşlar içerisindeyim. PC'ye almadığım önlem kalmadı hala da almaya devam ediyorum. Şu Gmail hesaplarının bir iki tanesini birleştireceğim tek mail kullanacağım ama bazı şeyleri unuturum geçirmeyi diye yapamıyorum onu da. Bilgisayarın son durumunu aşağıya bırakıyorum büyük ihtimalle yine format atacağım ama hayırlısı.

Yalnız hesabın çalındığını ilk başta anlamadım bile ben altta Epic Games üzerinden aldığım GTA 5'i oynuyordum arkadaşlarımla görev sonrası oyunda tek kaldım. Sanırım freeroam seçen bir bendim fark etmedim. Steam'den nerdesiniz diye yazacaktım bağlantı kesildi falan yazıyordu. Steam'e tıkladım orada da şifrenizi lütfen yeniden girin diyor aradan da böyle 1 saat falan geçmiş Allah'tan Epic Discord Origin falan bu hesaplar çalınmamış. Ama işin kötü yanı NFS Heat'e giriş yapabilmek için Steam lazım Origin yetmiyor yani Steam'den aldığım için bağlantı hala bende olsa da o oyunlara Steam'den aldığım için giriş yapamıyorum. Neyse artık bekleyeceğiz dönüşü.

Arkadaşlar yeni güncelleme. Dönüş olmadı ama o sırada Forza Horizon ve DLC satın aldığımda ki dekontları buldum uygulamadan bunları da göndereyim mi?
Her türlü kanıtı gönderin hocam.

Her türlü kanıtı gönderin hocam.

Biraz gülünç oldu hatta biraz spam gibi oldu ama sonunda gönderdim tüm bilgileri. Hatta PDF kabul etmedi diye Drive linki yaptım bağlantıya sahip olan herkese ayarladım öyle attım eğer yine giremezse diye alta çıktı şeklinde JPG'ler de bıraktım. Kabul edilir mi sizce?

1663503914930.png

Biraz gülünç oldu hatta biraz spam gibi oldu ama sonunda gönderdim tüm bilgileri. Hatta PDF kabul etmedi diye Drive linki yaptım bağlantıya sahip olan herkese ayarladım öyle attım eğer yine giremezse diye alta çıktı şeklinde JPG'ler de bıraktım. Kabul edilir mi sizce?

Eki Görüntüle 1521115
Kabul ederler, sorun yok.

Umarım sonuç alırsınız, gelişmeleri aktarırsanız yardımcı olurum hocam.

Bence o hesap bana gelene kadar ben VAC ban yiyeceğim bile. İkinci hesabım üstünden yardım istedim fakat o hesapta çalınmıştı uyanık e postayı değişmeyi unutmuş şifremi unuttum yapıp geri aldım PC'ye format attım yedekleri de iyice tarattım derinlemesine ve temiz kurulum ile Windows 11 kurdum öyle bekliyorum. Bu yazdığım hesabında Steam Guard'ı zarar görmüş Steam ile iletişime geçin vs diyor Steam Guard'a girince.

Arkadaşım 8 saat içerisinde almıştı. Sanırım sizin şanssızlığınız e postayı yanlış girmeniz olmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı