Steam hesabımın gerçek sahibi olduğumu kanıtlamam gerekli

strigoi

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Universitetet i Agder
Yakın zamandaki giriş geçmişimde farklı illerden giriş yapıldığını gözlemliyorum. Steam çalışanı: "Bunun iki sebebi olabilir ya IP adresiniz statik ıp değil ya da hesabınıza bir şekilde erişilmiş olunabilir." Dedi. Dediği ilk şeyi doğru buluyorum fakat 20 Ağustos tarihinde son oynadıklarım(etkinliklerim) kısmında the Fortress 2 ve PUBG var. Ben the Fortress 2'yi uzun zaman önce kütüphaneme eklemiştim fakat indirmemiştim. Son etkinliklerim kısmında yer almasına rağmen 0.0 saat oynadığımı belirtiyor. PUBG ise bilgisayarımda yüklü değil bir süredir. Yaklaşık 1 yıldan beridir oynamıyorum zaten. Yine de son etkinliklerim kısmında yer alıyor. Bu olay beni biraz şüphelendirdi. Şimdi ise Steam çalışanına hesabın gerçek sahibi olduğuma dair kanıt göstermem gerek. Ne yapabilirim? İlk e-postamı nasıl öğreneceğim? CD Key vs. nelerdir detaylı açıklarsanız sevinirim. Umarım birisi girmiyordur hesaba.

IP'niz statik değildir. Benimde bazen alakasız şehirlerde çıkıyor.
Evet,uzun zamandan beri böyle zaten.Kocaeli,Sivas,Aksaray gibi şehirlerden giriyorlar.Ben bunu dert etmedim zaten.Şu son etkinliklerim kısmında olan olayı anlayamadım.Sizce neden olmuş olabilir.
İlk mailini bilmiyorsan gerçek sahibi sen degilsindir?
Hesap 2016'dan kalma bir hesap.Nasıl hatırlayabilirim bu hesabı?

Hocam satın aldığın bir oyun item vs. vardır illaki onlar sana mail atılır o mailin ekran görüntüsünü alıp Steam desteğe atarsan yeterli olacaktır.

Hocam satın aldığın bir oyun item vs. vardır illaki onlar sana mail atılır o mailin ekran görüntüsünü alıp Steam desteğe atarsan yeterli olacaktır.
Kütüphanemde 45 tane oyun var.6 tanesi vs. eski gmailimde kaldı.Gerisi şuanki kullandığım gmailime geldi.Ekran görüntüsü alıp atsam kanıt olarak gösterilir mi?

Kütüphanemde 45 tane oyun var. 6 tanesi vs. eski gmailimde kaldı. Gerisi şuanki kullandığım Gmail'ime geldi. Ekran görüntüsü alıp atsam kanıt olarak gösterilir mi?

Hocam şöyle bir örnek vermem gerekirse: Karantinanın başlarında ben de Steam hesabımı çaldırmıştım ardından herkes gibi: Parolamı unuttum = Steam hesabım çalındı = ilk mail vs. adımlarını izledikten sonra ilk başta kanıtlayamadım hesabın benim olduğunu çünkü sizde takdir edersiniz ki 3-4 yıl önce kullandığım maili unutmuş olmak gayet doğal... Ancak sonrasında kendi aldığım oyunların itemlerin hepsini (neredeyse 80-90 tane ekran görüntüsü) atmıştım. Çünkü hesap 4K ediyordu ve garantilemek istemiştim :D yani demem o ki 1 tane bile yeterli olabilir ancak siz garantiye alın sıkılana kadar atın ekran görüntülerinizi. :D he bir de bu arada 6 tanesinin falan vs. eski mailde kalmasının bir önemi olacağını zannetmiyorum. Kolay gelsin. :D

Hocam şöyle bir örnek vermem gerekirse: Karantinanın başlarında ben de Steam hesabımı çaldırmıştım ardından herkes gibi: Parolamı unuttum = Steam hesabım çalındı = ilk mail vs. adımlarını izledikten sonra ilk başta kanıtlayamadım hesabın benim olduğunu çünkü sizde takdir edersiniz ki 3-4 yıl önce kullandığım maili unutmuş olmak gayet doğal... Ancak sonrasında kendi aldığım oyunların itemlerin hepsini (neredeyse 80-90 tane ekran görüntüsü) atmıştım. Çünkü hesap 4K ediyordu ve garantilemek istemiştim :D yani demem o ki 1 tane bile yeterli olabilir ancak siz garantiye alın sıkılana kadar atın ekran görüntülerinizi. :D he bir de bu arada 6 tanesinin falan vs. eski mailde kalmasının bir önemi olacağını zannetmiyorum. Kolay gelsin. :D
Çok teşekkürler hocam.Hesabıma rahatça giriş yapıyorum,oyun oynayabiliyorum falan bir sorun yok şifremi de belirli aralıklarla değiştiriyorum zaten.Sadece emin olmak istedim.Tekrardan teşekkürler.Bütün oyun,eşya aldığım faturaları ekran görüntüsü alıp atıyorum umarım kanıtlayabilirim :)

Çok teşekkürler hocam. Hesabıma rahatça giriş yapıyorum, oyun oynayabiliyorum falan bir sorun yok şifremi de belirli aralıklarla değiştiriyorum zaten. Sadece emin olmak istedim. Tekrardan teşekkürler. Bütün oyun, eşya aldığım faturaları ekran görüntüsü alıp atıyorum umarım kanıtlayabilirim :)

Bol şans dostum bu arada için rahat olsun Steam'e girdiğinde topluluğun yanında yazan isim hesaba özeldir ve bu sana atılam maillerdede o isim yani hesabının gerçek adı gözüktüğünden dolay kanıtlaman zor olmaz. :D
Ancak anlamadığım şey hesap zaten senin elinde şifreni değiştirdiğin anda diğer giriş yapan hesaplar otomatik olarak tekrar giriş yapmak zorunda kalacaklar. Yani aslında hiçbir şey kanıtlamanıza gerek yok :D

Yeni konular

Geri
Yukarı