Steam Hesabının Çalınması

Abdulbaki Bulut

Hectopat
Daha fazla  
Beyler birisi E-posta hesabımın şifresini kırmış ve nasıl yaptıysa Steam Guard'ı kaldırmış ve kendi telefon numarasını eklemiş,
Steam ile irtibata geçtim ama biri gelip çalıyor.
Acaba siber suçlarla mücadeleyle irtibata geçsem yardım ederler mi?
Sizce ne yapmam gerekir? Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler birisi E-posta hesabımın şifresini kırmış ve nasıl yaptıysa Steam Guard'ı kaldırmış ve kendi telefon numarasını eklemiş,
Steam ile irtibata geçtim ama biri gelip çalıyor.
Acaba siber suçlarla mücadeleyle irtibata geçsem yardım ederler mi?
Sizce ne yapmam gerekir? Lütfen yardım edin.
Elinizde olayı açıklayabilecek bir kanıt yok. Siber suçlar sizden kanıt isteyecektir..

Hesabı satın aldıysanız ve hesabın önceki sahibi CD key gibi bazı bilgileri ticket sistemine hesabım çalındı diye anlattıysa hesabı geri almıştır. Eğer hesabın asıl sahibi sizseniz kod gelmesi lazımdı telefonunuza.
Düzenleme : Steam Guard eposta üzerinden miydi ?

Telefon numarasini degistirmek icin bile eski telefon numaraniza onay kodu gelmesi lazim. Yakininiz olabilir mi acaba?

İlk başta bende öyle düşündüm guard benim telefonumda değil babamın babamda işte yanlışlıkla kabul etmesi imkansız ama gelen postalarda değiştirildiği ve yenisi eklendiği görünüyor,
en kötüsü kredi kart numaralarım benim kartlarım pek önemli olmasa da babamın kartları da var.
Acaba babam gelince telefondaki guard üzerinden geri getirme imkanım varmı?

Benim basima söyle bir olay gelmisti anlatayim.
Yeni hat alinca eski hattan yeni hatta Steam Guard'i aktarmayi unuttum. Neyse Steam'e giris yapmaya calisinca guard kodu istedi ama kodi eski telefona gönderdikleri icin Steam'e giris yapamiyordum. Destege ticket atinca yeni telefonumu hesabima tanitarak sorunu cözdüler.
Kisacasi steam destek ile iletisime gecin sorununuzu cözeceklerdir.

Sevgiler :)

Hesabı satın aldıysanız ve hesabın önceki sahibi CD key gibi bazı bilgileri ticket sistemine hesabım çalındı diye anlattıysa hesabı geri almıştır. Eğer hesabın asıl sahibi sizseniz kod gelmesi lazımdı telefonunuza.
Düzenleme : Steam Guard eposta üzerinden miydi ?

Hesabı sıfırdan ben yaptım yaklaşık 700 Türk Lirası harcadım,
ne kadar akılsızmışım 700 Türk Lirasını 10 bin 600 Rus Rublesine çevirerek Rusya da araba alabilirmişim.

Hesabı sıfırdan ben yaptım yaklaşık 700 Türk Lirası harcadım

Allah affetsin benimki söyle :)

2018-04-23_154421.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı