Steam Hesabının Çalınması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

LquenS

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, Pazar-Pazartesi günü arasında bir saate Steam hesabım ezg4me.com diye bir siteden çalındı. Steam'a ticket attım ve ticket içeriğinde; İlk alınan oyun, son alınan oyun, kayıt olduğum internet sağlayıcısı, kayıt yapılan yer, çalanın ip adresi, hesaba gelecek para, hesaptaki para, hediyeyi veren kişiler %'liği, en son iade edilen program, ilk e-posta, kredi kartı bilgileri (son 4 hane), ilk şifre hesap kullanıcı adı, oyun satın aldığıma dair fotoğraflar. Tarzından fotoğraflar var ve yazılı bilgiler. Bunları verdikten sonra hesabı geri alabilir miyim? Not: E-Posta değiştirildi, Mobil Doğrulama kaldırıldı. Hesap satıldı ve yeni telefon e-posta eklendi. Hesabın değeri $605 dolar. Bir de ne kadar sürede geri dönüş yaparlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalınır. Bilmediğin siteden alışveriş yaparsan başına herşey gelir. eg4g4ggag3g diye sitemi olur.

Merhabalar, Pazar-Pazartesi günü arasında bir saate Steam hesabım ezg4me.com diye bir siteden çalındı. Steam'a ticket attım ve ticket içeriğinde; İlk alınan oyun, son alınan oyun, kayıt olduğum internet sağlayıcısı, kayıt yapılan yer, çalanın ip adresi, hesaba gelecek para, hesaptaki para, hediyeyi veren kişiler %'liği, en son iade edilen program, ilk e-posta, kredi kartı bilgileri (son 4 hane), ilk şifre hesap kullanıcı adı, oyun satın aldığıma dair fotoğraflar. Tarzından fotoğraflar var ve yazılı bilgiler. Bunları verdikten sonra hesabı geri alabilir miyim? Not: E-Posta değiştirildi, Mobil Doğrulama kaldırıldı. Hesap satıldı ve yeni telefon e-posta eklendi. Hesabın değeri $605 dolar. Bide ne kadar sürede geri dönüş yaparlar?
Hesap satıldı derken? Kim aldı? 605 doları neye göre belirledin?

Hesap satıldı derken? Kim aldı? 605 doları neye göre belirledin?
"steamdb.info/calculator" Sitesinde hesabıma bakınca görüyorum ve Çinli biri satın almış.
Çalınır. Bilmediğin siteden alışveriş yaparsan başına herşey gelir. eg4g4ggag3g diye sitemi olur.
Normalde girmeyecektim tanıdığım biri olduğu için girdim. Bir de şu an sorduğum soru, çalınır mı çalınmaz mı değil. Geri verirler mi, dönüş ne kadar sürede yapılır?

Hesabım çalındı konularını her gün birkaç defa görmeye başladık ve bana baya enteresan geliyor açıkçası. Yıllardır kullanırım hiçbir kötü durumla karşılaşmadım. İşini bildiğin taktirde hesap koruma işi çok kolay. Hesap ile ilgili tüm detayları verdiysen geri alırsın. Bazen kısa bazen uzun sürebiliyor.

- Arkadaşların dışında mümkün mertebe kimseyi eklemeyeceksin.
- Arkadaşın dahi olsa atılan linkin güvenilir olup olup olmadığını öğrendikten sonra giriş yapacaksın.
- Trade vs. gibi saçma sapan sitelere giriş yapmamayı öğrenmek gerek. ( Genelde CS:GO oynayanlar çaldırıyor gibi bir izlenimim var.)

Hesap çaldırmak zor iş ama genelde insanlar başarıyor enteresan.

Hesabım çalındı konularını her gün birkaç defa görmeye başladık ve bana baya enteresan geliyor açıkçası. Yıllardır kullanırım hiçbir kötü durumla karşılaşmadım. İşini bildiğin taktirde hesap koruma işi çok kolay. Hesap ile ilgili tüm detayları verdiysen geri alırsın. Bazen kısa bazen uzun sürebiliyor.

- Arkadaşların dışında mümkün mertebe kimseyi eklemeyeceksin.
- Arkadaşın dahi olsa atılan linkin güvenilir olup olup olmadığını öğrendikten sonra giriş yapacaksın.
- Trade vs. gibi saçma sapan sitelere giriş yapmamayı öğrenmek gerek. ( Genelde CS:GO oynayanlar çaldırıyor gibi bir izlenimim var.)

Hesap çaldırmak zor iş ama genelde insanlar başarıyor enteresan.
Bu olayların çoğu Steam yüzünlen oluyor. Steam kod yollamıyor e postaya. Güvendiğim dediğimde abimin 12 senelik arkadaşı olduğundan dolayı. Zaten ona da denk geldi de şifreyi son anda değiştirmiş. Neyse kurtulma şansı nedir? Zaten üste verdiğim bilgileri yazdım.

Dediğim gibi geri almaktan yana sıkıntınız olmaz, bugün yarın geri verirler de, de si çalan kişinin hesabınızda hile kullanıp kullanmaması sıkıntı olan tek yön.

Dediğim gibi geri almaktan yana sıkıntınız olmaz, bugün yarın geri verirler de, de si çalan kişinin hesabınızda hile kullanıp kullanmaması sıkıntı olan tek yön.
Gördüğüme göre sadece PUBG giriyor. Banlatacak gibi bir şekili yok bence.
Gördüğüme göre sadece PUBG giriyor. Banlatacak gibi bir şekili yok bence.
Steam bana verdiği takdirde, E-Postayı ve şifreyi değiştirmesini istemiştim. Değiştirirler mi? Bir de değiştirmezseler bu olay nasıl olacak, nasıl verilecek? Hesapta şu an telefonlu doğrulama var. Kaldırılacak mı?

Sen tüm bilgilerini siteye girip aktarirsan Valve senin icin daha ne yapabilir? Her seyi girip onayliyorsun, böylece hesabina direkt erisim saglaniyor. Burada kullanici olarak sorumluluk üstlenmen gerekiyor.
Giriş kısmı steamın aynısı, benim bir sorunum yoktu. Kolay kandırıldım fakat steam bana bir kod yollaması gerekiyordu ve bunu yollamadı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı