Steam için 18 yaş altı dolar hesabı olan banka önerisi

Dolar ile alışveriş yapabileceğim bir banka arıyorum. 18 yaş altıyım.
Ben dolar ile alışveriş yapılacağını sanmıyorum. Sepet aşamasında güncel kur ile hesaplanıp TL olarak ödenecek. Kaldırılan şey sadece döviz kuru sabitlemesi.

Dolar hesabına gerek yok. Bankan onu TL'ye çeviriyor zaten. Tabi üstüne biraz komisyon koyarak.

Yerel fiyatlandırma kalkmadı, sadece dolar kuru sabitlemesi kalktı.
Yani 60 dolarlık bir oyunu, yayıncısı isterse Türkiye'de 30 dolara satabilir. Sadece eskiden 30 dolar * steam'in belirlediği kur üzerinden alıyorduk. Bu en son 22 TL olarak ayarlanmıştı.

Şimdi 30 dolar * güncel dolar kuru olarak alınacak. Yani aslında oyun fiyatlarında çok değişiklik olmayacak. Fiyatlar zamlı fiyatların üzerine 50 TL falan daha fazla olacak gibi geliyor bana.

Yerel fiyatlandırma kalkmadı, sadece dolar kuru sabitlemesi kalktı.
Yani 60 dolarlık bir oyunu, yayıncısı isterse Türkiye'de 30 dolara satabilir. Sadece eskiden 30 dolar * Steam'in belirlediği kur üzerinden alıyorduk. Bu en son 22 TL olarak ayarlanmıştı.

Şimdi 30 dolar * güncel dolar kuru olarak alınacak. Yani aslında oyun fiyatlarında çok değişiklik olmayacak. Fiyatlar zamlı fiyatların üzerine 50 TL falan daha fazla olacak gibi geliyor bana.

Firmaların 30 dolardan satacakları kesin değil Steam sadece önerilen fiyat sunmuş ister satar ister satmaz.

Geri
Yukarı