Steam indirme hızı stabil değil

500 çok yüksek bir rakam değil GB internete geçildiği zaman yaşanıyor.

Bundan önce geçici olarak 1 Gbps internetim vardı. Onda da ortalama 85 MB/s'yi görmüştüm. Bununla alakalı olamaz.
Sizin hızınız normal. 500MB/s'yi 8'e bölmen gerekiyor.

Normal olduğunu ben de biliyorum. Sadece bununla alakalı olmadığını belirtmek istedim.

Bu bilginin kaynağı nedir? 500 Mbps ile sabit bir şekilde 58-60 MB/s alıyorum yıllardır.

YouTube kanalında adam 1 GB indirmesi var bazen diyor 50 60 Mbps indiriyor bazen kesiyor 0 yapıyor sonra devam ediyor diyor yani saldırı olduğu zannedip sistemin indirmesini engelliyor olabilir.

Bir yükseltin, ya da düşürün, deneyin belki olur.
Biraz oynamak lazım.
1657808791417.png

Kademe kademe düşürdüm 70MB/s ye kadar sonuç değişmiyor. Sanırım beklemem gerek.

YouTube kanalında adam 1 GB indirmesi var bazen diyor 50 60 Mbps indiriyor bazen kesiyor 0 yapıyor sonra devam ediyor diyor yani saldırı olduğu zannedip sistemin indirmesini engelliyor olabilir.

Sınırladığı zamanda aynı şey oluyor dedi onunla alakası yok bence.

Birçok sebebi olabilir.

bazen diyor 50 60 Mbps indiriyor bazen kesiyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir şey olsaydı herkeste durum aynı olurdu. Ben 60 MB/s ile indirirken başka biri 100 MB/s ile indirince saldırı yapıldığını sanması biraz saçma.

@reptile Aklıma başka bir sebep geldi ne kadar doğru bilmem olay TR sunucuları ile alakalı olabilir yurt dışına çıkınca da hız düştüğü için aynıya denk geliyor olabilir aklıma bu geldi ne kadar mantıklı tartışılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı