Steam indirme hızı stabil değil

Hexdit

Centipat
Daha fazla  
1657805245841.png

Bugün 1000MB/s değerinde yeni bir internetim oldu. Ama görüldüğü üzere Steam'den indirme yapmak istediğim zaman sürekli 50 MB'lere çıkıyor, sonra 0B ye düşüyor, daha sonra 4MB oluyor az bir süre devam ettikten sonra tekrar 0B oluyor. İndirme ön belleğini temizledim, sunucu bölgelerini denedim; İstanbul, Ankara, İzmir. Singapur'dan ABD Miami'ye kadar oradan Moskova'ya denedim hepsini. Defalarca yeniden başlattım fakat bir değişiklik olmadı. Daha önce cevaplanan bir konu başlığı da göremedim, bu yüzden kendim açmak istedim. Bu arada indirme işlemini Epic Games üzerinden de denedim, o da indirme hızımı tam olarak veremese de gayet stabil bir şekilde 40MB/s de indirme yaptı. Screenshot'ı aşağıda bulunuyor.

1657806090967.png

Eki Görüntüle 1450894

Bugün 1000MB/s değerinde yeni bir internetim oldu. Ama görüldüğü üzere Steam'den indirme yapmak istediğim zaman sürekli 50 MB'lere çıkıyor, sonra 0B ye düşüyor, daha sonra 4MB oluyor az bir süre devam ettikten sonra tekrar 0B oluyor. İndirme ön belleğini temizledim, sunucu bölgelerini denedim; İstanbul, Ankara, İzmir. Singapur'dan ABD Miami'ye kadar oradan Moskova'ya denedim hepsini. Defalarca yeniden başlattım fakat bir değişiklik olmadı. Daha önce cevaplanan bir konu başlığı da göremedim, bu yüzden kendim açmak istedim. Bu arada indirme işlemini Epic Games üzerinden de denedim, o da indirme hızımı tam olarak veremese de gayet stabil bir şekilde 40MB/s de indirme yaptı. Screenshot'ı aşağıda bulunuyor.

Eki Görüntüle 1450902

Bazı oyunlar indirirken doğrulamada yapıyor belki öyle bir şeydir. Bende de oluyor çünkü.

Eki Görüntüle 1450894

Eki Görüntüle 1450902

Steam sunuculardan alakası var sistem yüksek veri gitti saldırı olduğunu zannediyor kesiyor indirmeyi.

Doğrulama yapmıyor ise sol üstten Steam ayarları indirmeler kısmında indirme bölgesini değişip dene dendediklerin dışındakileride dene.

Eki Görüntüle 1450894

Eki Görüntüle 1450902
Steam, Epic Games gibi yerlerde doğru internet değerlerinden yararlanamıyoruz
Fazla bilgiye sahip değilim ama sunucularla alakalı bir sorun olabilir, 100MB/s internetim var, SpeedTest'de de 100 gösteriyor ama Steam'de en fazla 13MB/s kullanabiliyorum.

Steam, Epic Games gibi yerlerde doğru internet değerlerinden yararlanamıyoruz.
Fazla bilgiye sahip değilim ama sunucularla alakalı bir sorun olabilir, 100MB/s internetim var, Speedtest'de de 100 gösteriyor ama Steam'de en fazla 13MB/s kullanabiliyorum.

Speedtest'teki Mbps olabilir mi?

Steam, Epic Games gibi yerlerde doğru internet değerlerinden yararlanamıyoruz.
Fazla bilgiye sahip değilim ama sunucularla alakalı bir sorun olabilir, 100MB/s internetim var, Speedtest'de de 100 gösteriyor ama Steam'de en fazla 13MB/s kullanabiliyorum.

O hız testindeki 100Mbps demek ki 100Mbps= 13Mb/s

Steam, Epic Games gibi yerlerde doğru internet değerlerinden yararlanamıyoruz
Fazla bilgiye sahip değilim ama sunucularla alakalı bir sorun olabilir, 100MB/s internetim var, SpeedTest'de de 100 gösteriyor ama Steam'de en fazla 13MB/s kullanabiliyorum.
100MB/s'yi 8'e bölmen gerekiyor yani 13MB/s alman normal. Ama benim 1000MB/s internetim olup 50MB/s almam ya da 4MB/s almam pek normal değil 4MB/s'yi hiç görmeden direk 100MB/s maksimum da 120MB/s'yi görmem gerekiyor.

Doğrulama yapmıyor ise sol üstten Steam ayarları indirmeler kısmında indirme bölgesini değişip dene dendediklerin dışındakileride dene.
Konuyu başltattığım dan beri denemekteyim. Galiba tutturamadım, büyük bir kısmını denedim yok yani olmuyor.

40 MB internetim ile bazı oyunları indirirken 300 kb zorla indirmek zorunda kalıyorum(Age of History 2 indirmeye çalışıyordum). Gayet normal, çözerler 2-3 haftaya genel bir sorun çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı