Steam "Kredi kartı bilgileriniz, şirketiniz tarafından reddedildi" hatası

Dominic

Centipat
Arkadaşlar Steam'de kredi kartı ile cüzdanıma para eklemeye çalışırken şu hatayı alıyorum;

1621778465738.png

Kredi kartın internet alışverişine kapalı olabilir, karta bloke/icra konmuş olabilir, ön ödemeli kart veya banka kartıysa içinde bakiye olmayabilir, kartın günlük işlem tutarı düşük olabilir (örneğin kartın harcama limiti 100 tl, sen 150 tllik ödeme yapmaya çalışıyorsun). Ayrıca kart bilgilerini yanlış girmiş olabilirsin. Bir kaç hane yanlış girsen bile ilerlemene izin veriyor fakat son kısımda böyle bir hata çıkıyor karşına. Bunları gözden geçir.

Artı -1 Eksi
Steam'den birden çok alışveriş yaptıysanız ve bu alışverişlerin aralıkları sıksa banka bazen karta bloke koyabiliyor. Telefonda banka uygulaması vs. varsa karta bloke vs. uygulanmış mı bakın. Bloke varsa bankanın müşteri hizmetlerine ulaşıp blokeyi kaldırabilirsiniz.

Artı -1 Eksi
Daha geçenlerde bir 200TL attım bugün tekrar atacakken bu hata meydana geldi tekrar denedim fakat olmadı önceki attığım seferki aynı bilgileri kullandım bilgiler yanlış değil yani sayfayı kapattım tekrar giripte denedim yine olmadı.

Dediklerimi sırayla kontrol et. Birden çok alışveriş yapınca bloke koyma falan uydurmalarını da göz ardı et. Günde aynı yerden bin kere de alışveriş yapsan sen karta limit koymadıktan sonra hiçbir bloke konulmaz. Karta limit koysan daha bloke konulmaz sadece alışveriş yapmaya çalıştığında uyarı verir sana verdiği gibi. Tek bir şartla kartına bloke konur. Kartı kaybetmişsindir, daha sonra sürekli işlem yapılmaya başlanmıştır karttan, bankayı arar kartı bloke etmelerini istersin ve bloke konur. Ha birde sim kartını değiştirirsen kartına bloke konur, onu da ATM'ye giderek "sim kart bloke kaldır" kısmından kaldırabilirsin.

Birden çok alışveriş yapınca bloke koyma falan uydurmalarını da göz ardı et.

Bu lafın banaysa uydurma değil. Bizzat yaşadım Ziraat kartımla. Sık ve art arda alışveriş yaptığımda aynı şekilde bu uyarıyı aldım Steam'de. Araştırdığımda meğerse kartıma bloke konulmuş banka tarafından, şüpheli işlem diye. Müşteri hizmetlerine ulaşıp kaldırttım kartın blokesini. Ortaya sallamasyon bir bilgi atmadım yani, merak etme.

Yeni konular

Geri
Yukarı