Epic Games mi, Steam mi?

Epic güzel indirim yapıyor ama bilgisayarı açınca uygulamasına tıklamaya korkuyorum ortalama bir PC de nasıl donabilir ve bu kadar yavaş açılabilir anlamadım. Steam'i arkapilanda bekletince sisteme dokunmuyor bile 3D paint daha fazla RAM harcıyor Steam'den bir de Epic'e bak değil arkada simgede bakletince milyon tane FPS düşmesi yapıyor, sırf buyüzden Epic'den oyun indirince uygulamadan değil de dosya konumundan açıyorum oyunu.

Steam'dan oyun oynamanın keyfi bambaşka. Epic Games sadece bir oyun başlatıcı, Steam ise adeta bir sosyal medya. Oyun oynamasan bile yapabileceğin bir sürü şey var. Topluluk etkileşimleri, profil özelleştirmeleri, pazar, iletişim kolaylığı... Epic'de bunlar yok. Epic Games'den aktif olarak oyun oynanmasının tek sebebi Fortnite ve bedava dağıttıkları oyunlar.

Bence Steam ile Epic Games'i karşılaştırmak mantıksız. Bu 26 yaşına kendince her haltı başarmış birisi ile 4 yaşındaki çocuğu onla denk tutmak gibi bir şey.

Alacağım oyun ikisinde de varsa ve şartları eşitse Steam'den alırım. Ama ikisini de kullanıyorum. Hangisi cazip fırsat sunarsa ondayım. Her iki kütüphanemde de bol bol oyun mevcut. O yüzden herhangi birinin tarafını tutmak pek de akıllıca değil bana göre.

O yüzden herhangi birinin tarafını tutmak pek de akıllıca değil bana göre.
Rekabet iyidir. Güzel işler başaran herkesi takdir etmek gerekir. Unreal Engine ile çok güzel şeyler yapıldı. Epic Games, hediye dağıtmasıyla ve yenilikçi indirimleriyle de kullanıcılarını memnun etti. Eksiklikleri yüzünden küçümsemeye gerek yok. :)

Profiller, incelemeler ve hediyeler gibi özellikler üzerinde de çalışılıyor. Birkaç seneye neredeyse her eksik giderilir.

Geri
Yukarı