Epic Games mi, Steam mi?

Bir şirketi savunmaya ve diğerini ezmeye gerek yok. İşinize yarayanı gerektikçe kullanabilirsiniz. Şu anda Steam'in daha fazla özelliği var fakat Epic Games de çok güzel işler başarıyor.
Ben Steam'i savunmadım, sadece sordum, merak ettim fikirlerinizi, düşüncelerinizi.

Sizin fikriniz nedir arkadaşlar?

Şahsi düşüncem Epic Games'in hala çok geride olduğu. Başarımlar eklediler. Sepet özelliği falan geldi. (En başta olmaması saçma.) Ayrıca o Epic Launcher düzelmedikçe, kullanışlı hala gelmedikçe Epic Launcher kullanmak inanılmaz sıkıntı oluyor. Daha komik bir şey söylemek istiyorum Epic'te hala bir profil fotoğrafı koyamıyoruz... Sizce Epic bedava oyun vermeseydi, şu an ne olurdu? Ben Epic Games'i aktif kullanan biri değilim sadece bedava oyunları almak için giren bazen onları almak için bile girmeye üşenen biriyim. Epic insanları kendine kayıt ettirdi ama müşterisi yapamadı bence.
Bence Steam.Steam Epic'i rakip olarak bile görmedi ayrıca Epic kullanıcılarınının %90'ı ücretsiz oyun verildiği için Epic Games Launcher'ı kullanıyor.

Alınacak oyun hangi platformda daha ucuzsa orası. Fiyatları aynıysa Steam.

Yine başka bir kıyas konusu. Gelecek Steamciler, Epic çöp diyecek, Epic sevenler gelecek, "Aga Epic bedava oyun veriyo, Steam çöp" diyecek. Anlamsız bir kıyas.

Eğer single player bir oyun alacaksam ve Epic Games'te kupon varsa, Epic'ten alıyorum. Ücretsiz verilen oyunlarında bazılarını oynuyorum. Steam üzerinde de bir çok satın aldığım oyun var. Bu bir kıyas malzemesi olmamalı. Hangisi işinize geliyorsa onu tercih etmelisiniz. Bazıları o kadar bomboş bir kafayla bakıyor ki olaya, "Bedava oyunları için bile Epic kullanmam, aynı oyunu satın alır Steam'den oynarım." diyen gördüm ben bu forumda. Gerçekten boş.

Steam. Kupon olmadığı sürece Epic'ten bir şey almıyorum ama Epic'ten oynadığım oyunlarda da pek sıkıntı görmedim yani. Asla Steam kadar hızlı ve stabil değil orası ayrı.

Kupon vb. avantajlarla Epic Games daha önde fiyat konusunda. Özellik konusunda Steam'e su dökemez ama. Fiyatlar aynıysa Steam. Fakat ben ikisini de tercih etmiyorum, korsan indiriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı