Steam ortak hesap satışı yasaklanmalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yapımcıya para verdin mi? Sen oyunu korsan oynarkende para kazanmıyor, başkasının hesabından oynayıncada.
Hocam madem bu kafadasınız gidip arkadaşınızdan birşey almayın sonuçta satın alırken para vermediniz.

Yapımcıya para verdin mi? Sen oyunu korsan oynarkende para kazanmıyor, başkasının hesabından oynayıncada.
Oyunlar satılırken bir malzeme kaybı yok, maliyet yok. Günümüzde satılan oyunların zaten neredeyse tamamı çıktığı ilk zamanlarda rekorlar kırarak oyunun yapım sürecindeki maliyetleri çoktan elde edip kâra geçirdi firmaları. Oyunun aktivasyon sistemi yalnızca kod üretiyor ve satıyor, olay bu. Düşünce tarzınız sanki "Ben alıyorsam herkes almalı!" gibi. Size zarar veren bir durum yoksa boşuna duyar kasmanın manası yok.

Legallik veya illegallik beni ilgilendirmez. Oyun hesabı satışının illegal olduğuna dair herhangi bir yasa, kanun falan bulunmuyor.

Sadece dijital oyun platformlarının kendi kuralları var. Her kurala uymak zorunda değilsiniz, insan fıtratı gereği zaten uyamaz. Para verdiğim şeye kimse karışamaz, o artık o saatten sonra benim malım olmuştur.

Bırakın oyun platformlarının sahipleri bunu düşünsün, siz değil.
Aynen hocam. O zaman yayınevleri para kazanamıyor diye kitap paylaşmayalım. Hatta kütüphaneye gitmeyip tek tek satın alalım.

O zaman benim bilgisayarımda Control, Generals gibi oyunlar var.
Ben bunları misafir çocuğuna oynatıyorum.

Misafir çocuğu gitsin para ödesin o zaman senin düşüncen ile bunu bir farkı yok.
Hesap sahibi hesabını arkadaşına verir isterse oynar isterse oynamaz bu kadar basit.
Ticari için aynısı geçerli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı