Sosyal'deki hesap satın alımları yasaklanmalı

Steam ve Riot'u kendilerinden çok Sosyal üyeleri düşünüyor. Ne güzel, ne kadar düşünceli bir toplumuz. Kaldırsalar şu ana kadar kaldırırlardı. Konunun bir yere varacağını sanmıyorum.
Her gün aynı konular açılıyor çünkü. "Minecraft şu site güvenilir midir?", "Valorant bu instagram hesabı güvenilir midir?" gibi bir sürü konu var. Yasaklanırsa sorun kökünden çözülür, insanlar mağdur olmaz.

Her gün aynı konular açılıyor çünkü. "Minecraft şu site güvenilir midir?", "Valorant bu instagram hesabı güvenilir midir?" gibi bir sürü konu var. Yasaklanırsa sorun kökünden çözülür, insanlar mağdur olmaz.
Sosyal içi yapılan satışlardan ne ara ''Şu site güvenilir mi?'' konularına çektin durumu. Ne alakası var bu ikisinin? Sosyal'de çok sık mağdur olma durumları yaşansa zaten bu sistem kaldırılırdı. Demek ki alan memnun satan memnun.

Sosyal içi yapılan satışlardan ne ara ''Şu site güvenilir mi?'' konularına çektin durumu. Ne alakası var bu ikisinin? Sosyal'de çok sık mağdur olma durumları yaşansa zaten bu sistem kaldırılırdı. Demek ki alan memnun satan memnun.
Konunun başlığı satımları değil satın alımları. Offline hesap satan kişiler yasaklansın demiyorum. Torrent oyunlar için yardım isteyen konulara yapılan işlem gibi hesap satın alımlarına da yapılsın. Konular azalsın insanlar hesap satın alımlarından uzaklaşsın.

Konunun başlığı satımları değil satın alımları. Offline hesap satan kişiler yasaklansın demiyorum. Torrent oyunlar için yardım isteyen konulara yapılan işlem gibi hesap satın alımlarına da yapılsın. Konular azalsın insanlar hesap satın alımlarından uzaklaşsın.
Hocam alan alsın, buna karışma gereği neden duyuyorsunuz? Zaten hesap alanlar girdiği riski biliyor. Hesapların ban yeme ihtimali var, hesabın asıl sahibi tarafından geri alınması gibi durumlar var. Bunları göze alarak hesap alıyorlar. Sosyal'de yasaklansa da bir şey değişmez.
Instagram'daki hesap satma sayfalarına bütün Sosyal karşı zaten.

Acaba bir açıklama yaptılar da ben mi kaçırdım?

Bu da kullanıcıları kuralın çevresinden dolaşmaya itiyor. Sonuçta bizim engelleyeceğimiz bir meseleden çok, kullanıcının dikkatli olması gereken bir mesele.

Dijital Oyun Servisleri kategorisinde sabit olan konuyu okuyabilirsiniz :)

Geri
Yukarı