Steam ortak hesap satışı yasaklanmalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yapımcıya para verdin mi? Sen oyunu korsan oynarken de para kazanmıyor, başkasının hesabından oynayınca da.

Hocam, benim anlamadığım konu sizin neden bu kadar kasmanız bu olayı haha. :D Steam'ın güvenlik elemanı falan mısınız? Bırakın isteyen istediğini yapsın arkadaş, adam belirli bir ücret ödeyip karşılığında oyun oynuyor. Dolandırılma mevzusu vesaire onun elinde hesabı satın alırken bunları hesaba katacak. Korsan oynamadığı sürece size ne?

Firmalar zorunlu olarak bunu desteklemezler, zaten desteklemesini beklemeyin zira herhangi yaşanabilecek olumsuzluk veya dolandırıcılık durumunda bunu teşvik etmedikleri için sorumluluğu üstlerinden atmış olurlar.

İsteseler her türlü engelleyebilirler. Her giriş yapan cihazın donanımsal kimliği, adı, bağlantı yeri, daha önce giriş yapan hesap bilgileri kaydediliyor. Hatta deneme yapın, sorumluluğun kendilerine ait olmadığını söyleyip hesaba hiçbir şey yapmayacaklardır genellikle.

Bu korsan ve telif mevzusunun abartılıp artık trollüğe vardığını düşünüyorum bir noktadan sonra. Zira bizzat sahiplik ettiğim maldan da istediğim gibi tasarruf edememek aptal yerine konulmuşum hissini veriyor. Bu mantığa göre sizden başka ne evdeki kardeşiniz oyunu oynayabilir ne de arkadaşınız.

Bu sebeple babanızın şirketi gibi başkasının derdiyle dertlenmeyin, bırakın zaten onların da çarkı böyle dönüyor. Bir piyasa oluşuyor.

Aynen hocam. O zaman yayınevleri para kazanamıyor diye kitap paylaşmayalım. Hatta kütüphaneye gitmeyip tek tek satın alalım.

Diyorum ya yayınevleri para kazanmıyor kafası ile bakarsak kütüphaneler en büyük korsan yuvası? Bu çok saçma bir düşünce açıkçası.

O zaman benim bilgisayarımda Control, Generals gibi oyunlar var.
Ben bunları misafir çocuğuna oynatıyorum.

Misafir çocuğu gitsin para ödesin o zaman senin düşüncen ile bunu bir farkı yok.
Hesap sahibi hesabını arkadaşına verir isterse oynar isterse oynamaz bu kadar basit.
Ticari için aynısı geçerli.
Konuyu anladığınızı düşünüyorum, saçma sapan çarpıtmayın.

Of be bilader dert ettiğiniz şeye bak. Ülkede onca sorun varken boş boş konular açıyorsunuz. Ben satış yapıyorum forumda bir şey demek istiyorsan de gram uğrumda değilsin. Yasaklanirsa da yasaklansin oda uğrumda değil. 4 aydir satış yapıyorum demek ki 4 aydir sıkıntı yok kaldirmiyorlar.

Firmalar zorunlu olarak bunu desteklemezler, zaten desteklemesini beklemeyin zira herhangi yaşanabilecek olumsuzluk veya dolandırıcılık durumunda bunu teşvik etmedikleri için sorumluluğu üstlerinden atmış olurlar.

İsteseler her türlü engelleyebilirler. Her giriş yapan cihazın donanımsal kimliği, adı, bağlantı yeri, daha önce giriş yapan hesap bilgileri kaydediliyor. Hatta deneme yapın, sorumluluğun kendilerine ait olmadığını söyleyip hesaba hiçbir şey yapmayacaklardır genellikle.

Bu korsan ve telif mevzusunun abartılıp artık trollüğe vardığını düşünüyorum bir noktadan sonra. Zira bizzat sahiplik ettiğim maldan da istediğim gibi tasarruf edememek aptal yerine konulmuşum hissini veriyor. Bu mantığa göre sizden başka ne evdeki kardeşiniz oyunu oynayabilir ne de arkadaşınız.

Bu sebeple babanızın şirketi gibi başkasının derdiyle dertlenmeyin, bırakın zaten onların da çarkı böyle dönüyor. Bir piyasa oluşuyor.

Diyorum ya yayınevleri para kazanmıyor kafası ile bakarsak kütüphaneler en büyük korsan yuvası? Bu çok saçma bir düşünce açıkçası.

Ayrıca, hocam bunu demeyi unutmuşsunuz fakat bazıları riske girmemek için platformların aile özelliği var oyunları eklediğiniz hesapların oynaması mümkün.

Yani, platform bile izin vermekteyken konu sahibini kızdıran ne halen anlamış değilim.

Kütüphane önermek Technopat Sosyal içinde yasaktır korsana destek yok(!)

Senin inadına daha çok böyle hesaplar açıp satasım geliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı