Rehber Steam oyunları sorunsuz yedekleme ve geri yükleme

Herkese merhabalar,
Steam üzerinden oyunlarınızı nasıl sorunsuz bir şekilde yedekleyebileceğinizi ve indirme, appmanifest sorunları yaşamadan nasıl kullanabileceğinizi anlatacağım.
Oyunu yedekleme
Öncelikle sol üstte bulunan "Steam" butonuna tıklıyoruz.

1608017225025.png

Tıkladıktan sonra "oyunları yedekle ve geri yükle" tuşuna basıyoruz.

1608017224947.png

"Kurulu oyunlardan yedekleme yap" butonuna tıklıyoruz.

1608017262631.png

Yedeklemek istediğimiz oyunların tiklerini açıyoruz.

1608017289995.png

Yedekleri nereye kaydetmek istediğinizi soruyor. Yedeklerinizi sonradan herhangi bir USB'ye veya HDD'ye taşıyabilirsiniz.

1608017338597.png

Dosya boyutu dosyaları CD veya DVD için bölmenize yarar. Ben tek parça olarak yedek almak istediğim için "Custom file size" özelliğini seçip MB sınırını "99999" yapıyorum.

1608017388227.png

İleri tuşuna bastıktan sonra sizi böyle bir ekran karşılayacaktır.
Burada oyun sıkıştırılacak yüksek boyutlu oyunlarda 30-60 dakika sürebilir.

1608017419655.png

Tamamlandıktan sonra "finish" butonuna basıyoruz.

Oyunu geri yükleme
Sol üstte bulunan "Steam" butonuna tıklıyoruz.

1608017225025.png

1608017593759.png

"Yedekten geri yükle" butonuna basıyoruz.

1608017650153.png

Yedeklediğimiz oyunu bulup seçiyoruz. ( Eğer yedekleme lokasyonunu değiştirmediyseniz yedekler "C:\Program files (x86)\Steam\Backups" bulunacaktır.)

1608017742412.png

Geri yükleme işlemi oyunun boyutuna göre 30-60 dakika arası sürebilir.

Dosya Ekleri

• 1608017180333.png
    1608017180333.png
    9,2 KB · Görüntüleme: 52
Herkese merhabalar,
Steam üzerinden oyunlarınızı nasıl sorunsuz bir şekilde yedekleyebileceğinizi ve indirme, appmanifest sorunları yaşamadan nasıl kullanabileceğinizi anlatacağım.
Oyunu yedekleme

Eki Görüntüle 781275

Eki Görüntüle 781274

Eki Görüntüle 781276

Eki Görüntüle 781277

Yedekleri nereye kaydetmek istediğinizi soruyor. Yedeklerinizi sonradan herhangi bir USB'ye veya HDD'ye taşıyabilirsiniz.

Eki Görüntüle 781278

Dosya boyutu dosyaları CD veya DVD için bölmenize yarar. Ben tek parça olarak yedek almak istediğim için "Custom file size" özelliğini seçip MB sınırını "99999" yapıyorum.

Eki Görüntüle 781279

Eki Görüntüle 781280

Oyunu geri yükleme

Eki Görüntüle 781275

Eki Görüntüle 781285

Eki Görüntüle 781286

Yedeklediğimiz oyunu bulup seçiyoruz. ( Eğer yedekleme lokasyonunu değiştirmediyseniz yedekler "C:\Program files (x86)\Steam\Backups" bulunacaktır.)

Eki Görüntüle 781288

Güzel anlatmışsınız.👍

Herkese merhabalar,
Oyunu yedekleme

Eki Görüntüle 781275

Eki Görüntüle 781274

Eki Görüntüle 781276

Eki Görüntüle 781277

Eki Görüntüle 781278

Eki Görüntüle 781279

Eki Görüntüle 781280

Oyunu geri yükleme

Eki Görüntüle 781275

Eki Görüntüle 781285

Eki Görüntüle 781286

Eki Görüntüle 781288

Merhabalar. Peki şöyle bir durum olursa süreç nasıl olur? Örneğin, steam üzerinden yüklenen bir oyun var ve onu anlattığınız şekilde yedekliyoruz. Bundan sonra oyuna ya da dosyalarına falan hiç karışmıyoruz. Aradan biraz zaman geçiyor ve o esnada güncelleme falan geliyor ama hiç ellemiyoruz. Bir zaman sonra; başka, yeni bir bilgisayara steam kuruyoruz, aynı hesapla giriş yapıyoruz, önceden yedeklediğimiz oyun dosyalarını da yeni bilgisayarımıza atıyoruz. Bundan sonra oyunu geri yükleme nasıl olacak? O süre zarfında oyuna güncellemeler geldiği için sorun çıkacak mı? Çıkacaksa ne gibi sorunlar çıkabilir? Cevabınızı bekliyorum, teşekkürler.

@ibrahim_bl11 Yeni gelen güncellemeler üzerine yüklenir. Tüm oyunu tekrardan yüklemek gerekmez.
Daha önce FH4'ü duraklatıp duraklatıp birkaç günde indirmeye çalışmıştım. Tam da o esnada indirmeyi bitirmeden güncelleme gelmişti. Halihazırda 60 GB inen oyun sıfırdan inmeye başlamıştı. Böyle bi sorun olmaz yani.
@LastPlayer Peki direkt laptopa değil de USB 3.0 üzerinden harici HDD bağlayıp ona yedeklersem(fotoğraf paylaştığım kısımda klasör yolunu harici HDD olarak seçersem yani) herhangi bi sorun meydana gelir mi? Çünkü laptopa yedekleyecek kadar yeterince yer yok.
Daha önce FH4'ü duraklatıp duraklatıp birkaç günde indirmeye çalışmıştım. Tam da o esnada indirmeyi bitirmeden güncelleme gelmişti. Halihazırda 60 GB inen oyun sıfırdan inmeye başlamıştı. Böyle bi sorun olmaz yani.

@LastPlayer Peki direkt laptopa değil de USB 3.0 üzerinden harici HDD bağlayıp ona yedeklersem(fotoğraf paylaştığım kısımda klasör yolunu harici HDD olarak seçersem yani) herhangi bi sorun meydana gelir mi? Çünkü laptopa yedekleyecek kadar yeterince yer yok.

Peki direkt laptopa değil de USB 3.0 üzerinden harici HDD bağlayıp ona yedeklersem(fotoğraf paylaştığım kısımda klasör yolunu harici HDD olarak seçersem yani) herhangi bi sorun meydana gelir mi? Çünkü laptopa yedekleyecek kadar yeterince yer yok.
@LastPlayer

Dosya Ekleri

• 1608017289995.png
    1608017289995.png
    6,8 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:

Geri
Yukarı