Çözüm Steam Oyunların Açılmaması

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JohnConstantine

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jerusalem
RAM
ADATA XPG Spectrix 16GB CL16
Ekran kartı
AMD Readon DUAL RX 6600
Anakart
Asus PRIME A320M-K
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500 4.20 Ghz 6 Çekirdek 19MB
Birkaç gün önce bi' hevesle Uncharted oynamak için oyunu indirdim ve birkaç saat oynadıktan sonra kapattım, ertesi gün oyuna girdiğimde ilk yükleme ekranında karakter görseli gelip direkt çöküyordu oyun. Aynı sorunu Elden Ring ve birkaç oyunda da yaşadım ve anladım ki bu sadece bir oyuna bağlı hata değil.

İnternette bir iki gün araştırdım, türlü çözümler denedim ama sorun devam ediyordu.
Denediğim çözümler şöyle; ekran kartı sürücüsünü tamamen kaldırıp bir önceki birkaç sürümü yükledim, Windows güncellemelerin hepsini yaptım, oyunu ve Steam'ı tamamen silip tekrar yükledim, .NET Framework'u ve DirectX'i tamamen silip yeniden yükledim, antivirüs taraması yaptım, antivirüs programını kapattım, modemi resetledim, oyunu çevirim dışı çalıştırdım, Windows ayarlarında Yüksek Performanslı grafik önceliği adadım yine sorun devam etti.

En son oyunu pencereli modda açarsam sorun çözülür diye düşündüm ama oyun zaten açılmıyordu, belgelerimdeki oyun save dosyalarını düzenleyeyim dedim, onlarda da çözünürlükle ilgili sonuç alamadım.

Tabii Steam'ın [B]başlatma seçenekleri[/B] diye bir özellik sunması çok iyi oldu, ben de oraya aşağıdaki şu kodları ekledim ve oyun sorunsuz çalıştı.

-windowed -sw -nocrashdialog

-windowed; oyunun pencereli modda açılmasını sağlıyor.
-SW; aynı şekilde oyunun pencereli modda açılmasını sağlıyor.
-nocrashdialog; beklenmeyen bellek okunamadı hatalarının bazılarını bastırır.

Benim gibi böyle bir sorun yaşayıp çözüm bulamayanlar için umarım faydalı olur.

Aynı sorunu yaşıyordum ve sabahtan beri çözümünü arıyordum. Çok teşekkür ederim. <3

Yeni konular

Geri
Yukarı