Steam oyunlarında FPS düşüşleri

İşletim sistemi
Windows 10

TheErdem

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize selam, bugün sizlerle bir sorunumu paylaşacağım. Sorun şu ki bilgisayardaki tüm Steam'dan satın aldığım/indirdiğim oyunlarda bu sıralar çok fazla FPS düşmesi yaşamaya başladım. Steam dışı bir de Valorant'ta bu sorun var ama en önemlisi Steam benim için. Steam'deki en kötü oyunlardan birinde bile en düşük ayarlarda FPS dropu yaşıyorum. Demeyin ki bilgisayarının teknik özellikleri yetmiyordur, oyunları zaten 200+ FPS'de rahat bir şekilde oynuyordum. Bir sabah GTA V'i açtım, bir de baktım 2-3 saniyede bir FPS 1'e düşüyor ve oyun donuyor. Bu sorun dediğim gibi tüm Steam oyunlarımda oluyor. Lütfen benim bu sorunuma bir çözüm bulun. Artık bilgisayarda oynayacak oyunum kalmadı. Sürekli drop yiyorum. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize selam, bugün sizlerle bir sorunumu paylaşacağım. Sorun şu ki bilgisayardaki tüm Steam'dan satın aldığım/indirdiğim oyunlarda bu sıralar çok fazla FPS düşmesi yaşamaya başladım. Steam dışı bir de Valorant'ta bu sorun var ama en önemlisi Steam benim için. Steam'deki en kötü oyunlardan birinde bile en düşük ayarlarda FPS dropu yaşıyorum. Demeyin ki bilgisayarının teknik özellikleri yetmiyordur, oyunları zaten 200+ FPS'de rahat bir şekilde oynuyordum. Bir sabah GTA V'i açtım, bir de baktım 2-3 saniyede bir FPS 1'e düşüyor ve oyun donuyor. Bu sorun dediğim gibi tüm Steam oyunlarımda oluyor. Lütfen benim bu sorunuma bir çözüm bulun. Artık bilgisayarda oynayacak oyunum kalmadı. Sürekli drop yiyorum. :(

Size yardımcı olabilmemiz için aşağıdaki soruları yanıtlar mısınız:
  • Son zamanlarda driver güncellemesi yaptınız mı?
  • Virüs/trojan taraması yaptınız mı?
  • Steam dışında başka bir oyunda denediniz mi?
  • Oyunlarınız ve sisteminiz güncel mi?

Bende de sorun var akıcı oynadığım oyunları artık oynayamıyorum sistem kesintileri deyip 100%100 yük bindiriyor virüsmü var anlamadım Windows güncellemesi yapmıştım ondan sonra böyle olmaya başladı herhalde.

Yakın zamanda güncelleştirme yaptınız mı? (Windows, driver vb)
Win7 den Win10'a geçiş yaptım ama win10'da ilk başlarda böyle bir sorun yoktu kullandıkdan 1 ay sonra filan olmaya başladı
Size yardımcı olabilmemiz için aşağıdaki soruları yanıtlar mısınız:
  • Son zamanlarda driver güncellemesi yaptınız mı?
  • Virüs/trojan taraması yaptınız mı?
  • Steam dışında başka bir oyunda denediniz mi?
  • Oyunlarınız ve sisteminiz güncel mi?

-Zaten PC tüm driver lar ile Windows 7'den Windows 10'a yeni formatlandı. (1-2 ay olmuştur)
-Virüs taraması yapamıyorum çünkü ESET i açmaya çalıştığımda "çekirdek ile iletişim arasında sorun oluştu" diyor, Windows Defender ise kendiliğinden kapanmış ve nasıl geri açabileceğimi bilmiyorum bilgisayara virüs girdiğinden şüphelenmeye başladım, :( Windows Defender'ı nasıl tekrar aktif edeceğimi söyleyebilecek biri var mı?
-Steam dışında sadece Valorant'da oluyor.
-Evet oyunlarım ve sistemin güncel dediğim gibi 200+ FPS'lerde oynayabiliyordum ama bu sorundan sonra FPS 80ide geçemez oldu!

*Biri lütfen windows güvenlik duvarını tekrar nasıl aktif edebileceğimi söylesin.

@alpethz

Son düzenleme:

Geri
Yukarı