Steam tam olarak bitti

Steam VHS'dir Epic ise BetaMax.
Steam Blu-ray'dir Epic ise HD-DVD.
Format savaşlarının günümüze uyarlanmış bir halini yaşıyoruz. Epic şu an daha iyi olmaya değil daha yaygın olmaya çalışıyor. Yaşı yeten herkes BetaMax'ın daha iyi olduğunu bilir(görüntü kalitesi) ama hiç bir yerde kaseti bulunmaz, bulunsa bile aşırı pahalıdır.
Benzer şekilde Gameboy. Rakiplerinin arkadan aydınlatmalı 16bit ekranları varken. Gameboy arkadan aydınlatmasız grinin 4 tonunu anca gösterebilen dandik ekranı vardı. Buna rağmen yıllarca el konsollarına hükmetti. Daha iyi olduğu için mi? Hayır. 3 pil ile 14-15 saat oyun oynatabildiği için daha çok tercih edildi. Oyun geliştiricileri de var olan oyuncu kitlesini gördükleri için oyunları Gameboy'a getirdi. Sega Game Gear, Atari Lynx desem kaç kişi hatırlar? Ama Gameboy'u sokaktan geçene bile sorsanız en azından bir yerden duymuştum der.

Steam tam olarak bitişini gerçekleştirdi. Steam vs Epic Games kapışmasında bence Epic kazandı. O kadar yüzlerce bedava oyun verdi. GTA 5, Watch Dogs, Just Cause ve daha fazlası. Steam savaş için bedava oyunlar vermeye başlamaz ise tarihe geçecek. Şu anda da Rocket League. Epic Games Rocket League ile birlikte ölüm vuruşunu yaptı.

Steam'in öyle kolay kolay bitmesi asla mümkün değil çok oturaklı bir firma çoğu kişinin orada en az 500TL'si var Epic Games'te olmayan birçok oyun orada var yeni oyun yapanlar direk Steam üzerinden satışa sunuyor ve her şeyi geçtim CS:GO diye bir oyun var ve milyonlarca fanı var Valve'un oyunu olduğu için haliyle kendi şirketi olan Steam'de satıyor Epic Games'in yaptığı şeyler sadece biraz piyasaya girmesini sağladı

Şimdi Rocket League dandik değil ama ikinci dediğin konuda aşırı haklısın. Epic fanboyları ağlayıp duruversin.
Rocket League'de 1400 küsür saatimi çar çur eden biri olarak şunu söyleyebilirim. Dan-dik. Oyunun tutmasının tek ama tek sebebi mekaniklerinin freestyle adı verilen güzel hareketleri mümkün kılması. Yani havada uçma mekanikleri. Bir de pay to win olmaması.

Bunun dışında çöp bir topluluğa, en son kutuların kaldırılmasıyla EA'dan beter bir market sistemine sahip. Son düzgün şey olan trade olayınıda berbat ettiler.
Bedava verilmesi kötü oldu yine de. Yüksek rütbelerde zevk veren bir oyun sadece.

Rocket League'de 1400 küsür saatimi çar çur eden biri olarak şunu söyleyebilirim. Dan-dik. Oyunun tutmasının tek ama tek sebebi mekaniklerinin freestyle adı verilen güzel hareketleri mümkün kılması. Yani havada uçma mekanikleri. Bir de pay to win olmaması.

Bunun dışında çöp bir topluluğa, en son kutuların kaldırılmasıyla EA'dan beter bir market sistemine sahip. Son düzgün şey olan trade olayınıda berbat ettiler.
Bedava verilmesi kötü oldu yine de. Yüksek rütbelerde zevk veren bir oyun sadece.
Haklısın. Ben de zaten tek arkadaşımla giriyorum.Oyun çok bozuldu 4-5 sene öncesine nazaran.

Üstüne üstlük, oyun içi itemleri kumar gibi sunan platformlardan vergi alıp destekleyen Steam'dan hiçbir şey beklememek lazım.

Ayrıca şuan bir el attım adam resmen topa vuramıyor. Arkadaşımla girme tek çare.

Sırf şuraya yorum yazabilmek adına YandexZen'den görüp giriş yaptım. Valla halen piyasada "only one" olarak gözükse de, çoğu oyuncu için bilgisayarı formatladıktan sonra ilk indirdiği (hatta belki de tarayıcıdan bile önce) Steam bitmiş midir bilemem. Ancak benim için çoktan bitti. Çoğu oyunu kendi platformundan almaya çalışıyorum artık. GTA 5 için Rockstar Club Ubisoft oyunları için uPlay vb...

Yeni konular

Geri
Yukarı