Steam tam olarak bitti

Epic o kadar geride ki bedava oyun vererek piyasanın gerçek liderine ulaşmaya çalışıyor. Epic'in hiç şansı yok, 2-3 yıla iflas bile edebilir Epic. Tek bir oyun ayakta tutuyor Epic'i o da Fortnite. Neye dayanarak Steam bitti diyor acaba bu arkadaş büyük ihtimal oyunlara para yatıramıyor bedavaya oyun veriyor diye Epic kullanıyor sonra Steam'deki istediği oyunlar bedava olmayınca sinir krizi geçirip Steam'i şikayet ediyor. Half-Life 3 çıksa Epic'in tüm satış rakamlarının 4 katı satar emin ol. Bir ekleme daha yapmak istiyorum Epic'in verdiği GTA 5'ini dahi almadım hatta hesabım bile yok ne gerek 100 yıllık oyunları bedava yaptı diye hesap açık bilgilerimi fişlemelerine izin vereyim?
Epic nasıl iflas edicek arkasında Tencent var? Unreal Engine var, fortnite var dediğin imkansız.

Sırf şuraya yorum yazabilmek adına YandexZen'den görüp giriş yaptım. Valla halen piyasada "only one" olarak gözükse de, çoğu oyuncu için bilgisayarı formatladıktan sonra ilk indirdiği (hatta belki de tarayıcıdan bile önce) Steam bitmiş midir bilemem. Ancak benim için çoktan bitti. Çoğu oyunu kendi platformundan almaya çalışıyorum artık. GTA 5 için Rockstar Club Ubisoft oyunları için uPlay vb...
Konuyla Steam'in alakası ne açar mısınız biraz?

Kişisel merakım adına soruyorum: Ödemeyi nasıl yaptınız da sorun yaşadınız?
Banka kartı ödemesi ile gerçekleşti. Banka ile 3-4 defa görüşüp farklı farklı banka görevlilerinden aldığım onay aynen şu "Ödeme alıcı bankaya ulaştı olarak görünüyor." Ayrıca steam iadenin 30 gün sürebileceğini söyledi, olayın üstünde 3 ay geçti bi iade gerçekleşmedi.

Fakat Steam'e bu duruma dair defalarca destek talebi oluşturmama rağmen olumlu bir yanıt alamadım. O gün bu gündür, kullanmayı bıraktım Steam'i. Bundan sonra doğrudan firmasından, yada Epic gibi yerlerden almayı düşünüyorum.

Bu arada, olayı şu şekilde fark ettim. Ödemeyi Steam ret etti, daha sonra tekrar denediğimde yetersiz bakiye dediğinde bakiyeyi çektiğini fark ettim.

Banka kartı ödemesi ile gerçekleşti. Banka ile 3-4 defa görüşüp farklı farklı banka görevlilerinden aldığım onay aynen şu "Ödeme alıcı bankaya ulaştı olarak görünüyor." Ayrıca steam iadenin 30 gün sürebileceğini söyledi, olayın üstünde 3 ay geçti bi iade gerçekleşmedi.

Fakat Steam'e bu duruma dair defalarca destek talebi oluşturmama rağmen olumlu bir yanıt alamadım. O gün bu gündür, kullanmayı bıraktım Steam'i. Bundan sonra doğrudan firmasından, yada Epic gibi yerlerden almayı düşünüyorum.

Bu arada, olayı şu şekilde fark ettim. Ödemeyi Steam ret etti, daha sonra tekrar denediğimde yetersiz bakiye dediğinde bakiyeyi çektiğini fark ettim.
11 yıllık hesaba sahibim 1000+ para yatırma işlemi yapmışımdır hiçbir sorun yaşamadım. Bu sizin talihsizliğiniz olmuş enteresan bir olay.

11 yıllık hesaba sahibim 1000+ para yatırma işlemi yapmışımdır hiçbir sorun yaşamadım. Bu sizin talihsizliğiniz olmuş enteresan bir olay.
Bende uzun yıllar bir Steam kullanıcısıydım ancak insanın da canı yanınca bir daha aynı riski göze almak istemiyor. Belki benim bile 1000'leri aşan ödemelerim olmuştur. (Büyük ihtimalle daha bile fazlası)

Her oyunu kendi uydurduğu sapan saçma(!) launcherı üzerinden değil "One Ring for Rule them All" mantığı ile fiyat farkı $20-30 olmadığı sürece Steam üzerinden alıyorum ki tek bir yerde bulunsunlar.
Her formattan sonra 5-6 tane istemci kurmak her birinin ayrı ayrı güncellemeleri ile uğraşmaktan sıkıldım. Bkz. Origin yaptığı saçmalığın farkına varıp geri dönüyor Steam'e. Boş yere BF3, BF4, BF1 benim Origin üzeride kaldı😑.

Geri
Yukarı