Steam vs Epic Games tartışması

Kakaolu Puduk

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Times Square
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim :)
Arkadaşlar bugün Epic Games'i beleş oyun verdikleri için seviyorlar ama Server'ları, arayüzü, kaynak kullanımı açısından berbat olduğunu söylediğim için arkadaşlarım dalga geçtiler. Bende Steam'de Idle Master gibi programlarla uzun vadede oyun alabilecek kadar para kazanma yöntemi anlattım fakat ona da güldüler. 2-3 TL için mi uğraşacağım dediler. Gerçekten anlayamıyorum Epic Games bedava oyun vermese yüzüne bile bakmayacakları bir program. Sizce de öyle değil mi?

Kesinlikle sizinle aynı şekilde düşünüyorum. Epic'in arayüzü berbat, oyun sayısı az, sistemi berbat. Kısacası bence Epic, Steam'in yanında çöp. (Fanlık yapmıyorum.)

Son düzenleme:
Steam koca bir kütüphane olduğu için ve bazılarının burnu havada olduğu için dalga geçmeleri normal fazla arkadaş ortamına uymamak gerek.
Epic Games kullanmıyorum.

Evet öyle.
Ama insanımız ücretsiz bir program deyince hemen üstüne atlar.
Aynı benim gibi :D.
Bir süre sonra arayüzünü vs. değiştireceklerini düşünüyorum ki değiştirmeliler.

Arkadaşlar bugün Epic Games'i beleş oyun verdikleri için seviyorlar ama Server'ları, arayüzü, kaynak kullanımı açısından berbat olduğunu söylediğim için arkadaşlarım dalga geçtiler. Bende Steam'de Idle Master gibi programlarla uzun vadede oyun alabilecek kadar para kazanma yöntemi anlattım fakat ona da güldüler. 2-3 TL için mi uğraşacağım dediler. Gerçekten anlayamıyorum Epic Games bedava oyun vermese yüzüne bile bakmayacakları bir program. Sizce de öyle değil mi?

:D gülmelerinde haklılar. Ben sonuçta müşteriyim. Hangisi daha bütçeme uygun satış yapıyorsa oradan alırım ürünü. Diyebilirsin ama arayüz yok o yok bu. Ben standart oyuncuyum oyunu mu oynayıp çıkıyorum gerisine çok bakmıyorum. Tek baktığım şey cebim. Bu zamanlarda en önemli şey bu size de tavsiye ederim.

Epic Games bedava oyun vermese yüzüne bile bakmayacakları bir program. Sizce de öyle değil mi?

Aynen öyle. Zaten Epic kendisi de açıkladı. Bedava verdikleri oyunları oynayan insan yok doğru düzgün. Herkes hesabına ekliyor sadece. Örneğin Total War'un oyuncusu bellidir. Troy zamanında ücretsiz olarak dağıtıldığında, 8 milyon kişi aldı. Fakat oynayan sadece 1 milyon kişiydi.

Geri
Yukarı