Steam Yaz İndirimlerinde Alınması Gereken Oyunlar

2013 ve sonrasında çıkanları oynadım. Gayet güzel oyunlar.
Hikaye anlamadaki derdinizi anlamıyorum. Oyun üreticileri geri zekalı değil. Hikayeleri hayatında ilk defa oyun oynayan ve ilk oyunu o oyun olan kişinin bile anlayabileceği şekilde yapıyorlar. Hiçbir serinin ilk oyunlarını oynamanız gerekmez. Birkaç istisna vardır belki ama geneli budur.
Tomb Raider serisini baştan sona anlamak için 2013 oyunundan başlamak iyi mi sizce?

Witcher 3 için diğer oyunlara gerek yok. Onlar kapasitesi yetmeyen kişilerin söylediği şeyler.

Witcher 3 içerisinde önceki oyunlara ve kitaplara birçok gönderme mevcut. Ayrıca çoğu karakter ilk iki oyunda var. Çok boş bir yorum yaptın, umarım farkındasındır. İlave olarak oynayanlara hakaret etmiş oldun. Sadece oyunun genel teması anlaşılabilir.

Son düzenleme:
Witcher 3 için diğer oyunlara gerek yok. Onlar kapasitesi yetmeyen kişilerin söylediği şeyler.
Bomboş bir yorum hikaye ve karakterlerin tam olarak anlaşılabilmesi için önce ki 2 oyunu oynamak gerekiyor.
Tomb Raider serisini baştan sona anlamak için 2013 oyunundan başlamak iyi mi sizce?
Tomb Raider oyunları hikayesi bakımından öne çıkan bir seri değil ben 2013'ten sonraki oyunları oynamış biri olarak gerek görmüyorum sadece son oyununu oynasan bile hikaye bakımından bir şey kaybetmezsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bomboş bir yorum hikaye ve karakterlerin tam olarak anlaşılabilmesi için önceki 2 oyunu oynamak gerekiyor.
Gerekmiyor. Oyun daha Türkçe bile değilken oynayıp her şeyi gayet güzel anladım. Belki siz hikayeyi anlamak için diğer oyunlara ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Herkes siz değil. Oyunlar genelde seri halinde çıkmak için tasarlanmazlar. Tasarlananlarda bile herkesin eski oyunları oynaması gerekmesin diye hikaye, karakterler açıkça belirtilir. Konuşmalarında eskileri fazlasıyla kullanırlar.

Gerekmiyor. Oyun daha Türkçe bile değilken oynayıp her şeyi gayet güzel anladım. Belki siz hikayeyi anlamak için diğer oyunlara ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Herkes siz değil. Oyunlar genelde seri halinde çıkmak için tasarlanmazlar. Tasarlananlarda bile herkesin eski oyunları oynaması gerekmesin diye hikaye, karakterler açıkça belirtilir. Konuşmalarında eskileri fazlasıyla kullanırlar.
Peki bunu insanlara hakaret edecek biçimde yazmak doğru bir hareket mi sence ?

Bu arada boş vaktin olduğunda ilk 2 oyunu oyna bakalım sonra bir şey kaybetmiş misin yoksa kaybetmemiş misin görelim çünkü bende 3.Oyunu bitirdiğimde her şeyi anladığımı düşünmüştüm.

Peki bunu insanlara hakaret edecek biçimde yazmak doğru bir hareket mi sence?
Yanlış bir bilgiyi doğruymuş gibi lanse etmemesini idrak edemeyecek kapasitede olan birisine bunu dile getirmek mi? Ben hakaret göremiyorum. Öznel şeylerin nesnelleştirilmemesi gerektiğini anlamak çok zor olmasa gerek. Sanki Witcher'ın önceki oyunlarını oynamadan 3. oyunu oynayamazsınız diye ayet var.

Yanlış bir bilgiyi doğruymuş gibi lanse etmemesini idrak edemeyecek kapasitede olan birisine bunu dile getirmek mi? Ben hakaret göremiyorum. Öznel şeylerin nesnelleştirilmemesi gerektiğini anlamak çok zor olmasa gerek. Sanki Witcher'ın önceki oyunlarını oynamadan 3. oyunu oynayamazsınız diye ayet var.
Yanlış bir bilgi falan değil daha demin sen söyledin herkes sen değil diye eğer 3.Oyunu oynayıp bazı şeyleri anlamayan insanlar varsa önce ki 2 oyunu oynamamalarından kaynaklanıyor malum 3.Oyunda anlatılmayan hikaye parçalarını sadece karakterlerin eskiye dönük konuşmalarından anlamak zor iş tebrik ediyorum sizi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı