Steam'de başka ülkenin mağzasından oyun alma

VerderVeremenSpr

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ben Steam’den GTA 5 alacaktım. Oyun Brezilya mağazasından alınca 50TL daha ucuza denk geliyor. Brezilya mağazasından alsam herhangi bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
VPN ile oldu ama hesap 1-2 günlüğüne engellenmişti sanırım uzun zaman geçti üstünden unuttum. 170 TL 'ye Cyberpunk 2077 aldım bakalım çıkınca sıkıntı olacak mı?
Çıkınca yazar mısınız merak ediyorum ne olacak.

Herhangi bir VPN yardımı ile oyun alımı yasak Steamda büyük ihtimal kapatılmıştır hesabı.

Peki VPN ile oyunu aldıktan sonra bilgisayardan Steam'i tamamen kaldırıp, tüm dosyalarını silip, hatta bilgisayara format atarsak, daha sonra birkaç gün geçtikten sonra Steam'i indirip VPN'siz normal bir şekilde kullanmaya devam edersek bunu anlayabilirler mi? Yani Rusyadaydık geri Türkiye'ye döndük Türkiye'deki PC'den giriyoruz nasıl anlayabilirler ki :D?

Peki VPN ile oyunu aldıktan sonra bilgisayardan Steam'i tamamen kaldırıp, tüm dosyalarını silip, hatta bilgisayara format atarsak, daha sonra birkaç gün geçtikten sonra Steam'i indirip VPN'siz normal bir şekilde kullanmaya devam edersek bunu anlayabilirler mi? Yani Rusyadaydık geri Türkiye'ye döndük Türkiye'deki PC'den giriyoruz nasıl anlayabilirler ki :D?
Hertürlü anlarlarlar kaçışı yok.

Yeni steam hesabı açıp gift card ile para yükleyip hediye atıp o hesabı unutsak ne olacak peki? Buna bir şey yapabileceklerini sanmıyorum ama denemek lazım.

MAC diye birşey var. Ayrıca Valve salak değil, tüm VPN çıkışlarını biliyordur.

2 aya yakındır bu şekilde oyun alıyorum tecrübelerimi paylaşmak isterim vpn(tiger vpn free olarak önerimdir) kullanarak çok kolay bir şekilde arjantine geçebilirsiniz hesaba bakiye yüklemek içinse steam cüzdan kodu kullanıyorum 10tl = 103 arjantin pezosu yapıyo evet bir çok oyun ucuz olduğu gibi aynı zamanda bazı oyunları olması gerekenden daha pahalı yapıyolar(benim gibi mağza ülkesini değiştirenler yüzünden😁)hesabın kapanmıcağna emin gibi bir şeyim şimdi işin kötü tarafını şu türkiyeye geri geçirmek istediğimde hata verdi sanırım arjantin mapğza trden aldığım için steam region lock koydu aklımda bir fikir var henüz denemedim 2-3 gün boyunca arjantin vpn ile takılıp sonra tr de takılınca düzülceğni tahmin ediyorum düzelmesede sorun değil bazı oyunlar gerçekten adaletsiz derecede ucuz
MAC diye birşey var. Ayrıca Valve salak değil, tüm VPN çıkışlarını biliyordur.
mac adresi değiştirilmesede görüntülenen adres değiştirilebiliyor ayrıca vpn çıkışlarının hepsini biliyor biraz saçma bunu loglancağnı tahmin etmiyorum sonuçta dinamik ip adresleride olabilir ayrıca steam sözleşmesinde oyun alırken konuma değil fatura adresinin dikkate alıncağna dair bir yazı var bu vpn olayı sadece mağza bölgeisni değiştirierken işe yarıyo

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı