Steam'de dolandırıldım

Büyük ihtimalle rapor yediniz, destek ile iletişime geçin bu anlatdığınız olay ne zaman oldu.

Az önce oldu. Ve şimdi baktım hesabın e postası değiştirilmiş. Ve galiba kurtarmanın başka yolu da yok.

Büyük ihtimalle rapor yediniz, destek ile iletişime geçin bu anlatdığınız olay ne zaman oldu.

1695493067743.png

Hesabı kurtarmaya çalıştığımda beni bambaşka bir e postaya yönlendiriyor.

Session tokenleri çalabiliyorlar ve şifreye ihtiyaç duymadan hesaplara girebiliyorlar. Ama onun için de bir oltalama yapmak lazım.
Hocam bende onu demek istedim aslında yani düz konuşup hiçbir şey yapmadan nasıl yaptılar diye dediğiniz gibi illa bir oltalama taktiği vardır. Bişey olmuştur elbet.

Az önce oldu. Ve şimdi baktım hesabın e postası değiştirilmiş. Ve galiba kurtarmanın başka yolu da yok.

Eki Görüntüle 1954733

Hesabı kurtarmaya çalıştığımda beni bambaşka bir e postaya yönlendiriyor.
Geçmiş olsun hocam.

Hesapta pahalı değerli bir oyun var mıydı yada kayıtlı kart bilgileri?

Hocam bende onu demek istedim aslında yani düz konuşup hiçbir şey yapmadan nasıl yaptılar diye dediğiniz gibi illa bir oltalama taktiği vardır. Bir şey olmuştur elbet.

Geçmiş olsun hocam.

Hesapta pahalı değerli bir oyun var mıydı ya da kayıtlı kart bilgileri?

Kart bilgilerim kayıtlıydı.

Kart bilgilerim kayıtlıydı.
Oyalanmayın hocam hemen destekle iletişime geçin. Eğer otomatik ödeme tarzı şifre istemeden odeyebilirse hemen kartı iptal edin. Banka ile de iletişime geçin bilgilerimi çalındı iptal edin diyin şimdiden alıp kendi hesaplarına gönderiyorlardır. Oyalanmayın çabuk olun bence.

Yanlış anlamayın hocam ama ders olsun birdaha böyle şeyleri umursamayın cevap bile yazmayın o arada ne oldu nasıl hesabı çaldılar bilmiyorum ama birdaha bulaşmazsınız diye düşünüyorum.

Oyalanmayın hocam hemen destekle iletişime geçin. Eğer otomatik ödeme tarzı şifre istemeden odeyebilirse hemen kartı iptal edin. Banka ile de iletişime geçin bilgilerimi çalındı iptal edin deyin şimdiden alıp kendi hesaplarına gönderiyorlardır. Oyalanmayın çabuk olun bence.

Yanlış anlamayın hocam ama ders olsun bir daha böyle şeyleri umursamayın cevap bile yazmayın o arada ne oldu nasıl hesabı çaldılar bilmiyorum ama bir daha bulaşmazsınız diye düşünüyorum.

Kendimi gerçekten cahil gibi hissettim. Evet bir daha düşmem artık böyle bir tuzağa. Başka bir hesaptan Steam desteğe yazdım cevap bekliyorum. Steam Guard'ımı kapattırdılar bende böyle bir yöntem vs. hiç duymadığım ve görmediğim için o panikle ne dedilerse yaptım. Neyse şu anda tek yapmam gereken Steam ile iletişim kurup sürekli dua etmem :D

Kendimi gerçekten cahil gibi hissettim. Evet bir daha düşmem artık böyle bir tuzağa. Başka bir hesaptan Steam desteğe yazdım cevap bekliyorum. Steam Guard'ımı kapattırdılar bende böyle bir yöntem vs. hiç duymadığım ve görmediğim için o panikle ne dedilerse yaptım. Neyse şu anda tek yapmam gereken Steam ile iletişim kurup sürekli dua etmem :D
Kart bilgilerim kayıtlı demişsiniz, kartınızda 3D Secure yoksa açın veya direkt kartı kapatın.

Geri
Yukarı