Steam'de indirme yaparken hız 1.5Mbps üzerine çıkmıyor

onurkagan

Centipat
Merhaba! Yaklaşık 2 gündür Steam'de indirme hızı sorunu yaşıyordum. Düzelir diye uğraşmadım fakat düzelmedi. Denemek adına Epic Games'i kullandım ve herhangi bir değişiklik görmedim. İnternet hız testi yaptım ve 50.06 MBPS çıktı. Steam'de normalde 6 mbsn oluyordu fakat şu an 1.5 mbps üzerine çıkmıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

1656422287177.png

1656422312138.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle indirme kavramlarını öğrenmende fayda var. Steam indirme hızın 1.5Mbps değil 12 Mbps. Speedtest'teki 50MBps(400 Mbps eder) değil 50Mbps. Aralarında muazzam fark var. Sorununun çözümüne gelince. Steam ayarlardan hız kısıtlama var. Ayarlara gir indirmeler diye seçenek var orada kısıtlama var mı bak. Varsa kısıtlamayı kaldır.2. olarak hard diskin arızalı olabilir mi? Disk yazman da düşük değerlerde. Steam'de indirirken yazar. Yazma sınırına geldiğinde indirmen de kısıtlanır. Epic ise önce indirir. İndirmeden bağımsız olarak da yazar.

Sağ üstteki indirme ayarlarında indirme bölgesi neresi gözüküyor
Türkiye / Ankara

Öncelikle indirme kavramlarını öğrenmende fayda var. Steam indirme hızın 1.5Mbps değil 12 Mbps. Speedtest'teki 50MBps(400 Mbps eder) değil 50Mbps. Aralarında muazzam fark var. Sorununun çözümüne gelince. Steam ayarlardan hız kısıtlama var. Ayarlara gir indirmeler diye seçenek var orada kısıtlama var mı bak. Varsa kısıtlamayı kaldır.2. olarak hard diskin arızalı olabilir mi? Disk yazman da düşük değerlerde. Steam'de indirirken yazar. Yazma sınırına geldiğinde indirmen de kısıtlanır. Epic ise önce indirir. İndirmeden bağımsız olarak da yazar.
Hocam Mbsn yerine Mbps kullanmışım yanlış anlaşılma olmuş, kusura bakmayın. Dediğiniz şeyi uyguladım ve herhangi bi' kısıtlama göremedim. Ekstra olarak farklı bir dosyayı SSD'me indirmeye çalıştım. Herhangi bir değişiklik olmadı. Yani olay Harddisk kaynaklı da olamaz. Hala çözemedim sorunu.

Türkiye / Ankara.

Hocam Mbps yerine Mbps kullanmışım yanlış anlaşılma olmuş, kusura bakmayın. Dediğiniz şeyi uyguladım ve herhangi bi' kısıtlama göremedim. Ekstra olarak farklı bir dosyayı SSD'me indirmeye çalıştım. Herhangi bir değişiklik olmadı. Yani olay hard disk kaynaklı da olamaz. Hala çözemedim sorunu.

Çok garip SSD'ye çektiğinizde sorunun düzelmesi lazım aslında. Steam de mi bir sorun var acaba?

Bundan 2 gün önce aynı sorunu arkadaşım da yaşadı fakat şu an düzeldi mi bilmiyorum. Forumda veya haberlerde bu durum ile alakalı hiç yazıya rastlamadım. Çok garip bir durum.

Ben dün akşam test ettim aslında. Ve indirme hızım 800-900 Mbps civarıydı. Yani sorunsuzu geçtim gayet de iyiydi çekim gücü. ISS diyeceğim ama ISS olsa diğer platformlarda da sorun olur. İnan anlamadım gitti sebebini. Müsait olduğunda tekrar kontrol eder misin? Merak ettim acaba anlık bir sorun muydu diye.

Ben dün akşam test ettim aslında. Ve indirme hızım 800-900 Mbps civarıydı. Yani sorunsuzu geçtim gayet de iyiydi çekim gücü. ISS diyeceğim ama ISS olsa diğer platformlarda da sorun olur. İnan anlamadım gitti sebebini. Müsait olduğunda tekrar kontrol eder misin? Merak ettim acaba anlık bir sorun muydu diye.
Tekrardan merhaba! Sorun şu anlık düzeldi gibi gözüküyor. Sanırım sorun 3-4 gündür aynıydı fakat şu an düzeldi. İlerde yine bozulur mu bilmiyorum fakat sanırım Steam kaynaklı idi.
1656529956315.png

Geri
Yukarı