Steam'de yayımlamak üzere bir oyun kodlamaya başladım!

Eki Görüntüle 1736791
Oyun bu durumda hocam :(

Oyun çıkacağı sırada key code çekilişi yapmayı düşünüyordum zaten. Oyunu Türk'ler için 20TL'den pahalı yapmayacağım zaten bildiğiniz üzere ama yine de durumu olmayan arkadaşlar için bir çekiliş olacak.
Bence geç olsun güç olmasın erken çıkarıp kötü geri bildirim alacağınıza tamamıyla bitirdikten sonra çıkarın.

Selam herkese. Aylar önce üniversite sınavı var diye kodlamaya ara vermiştim, geçen süre zarfında kodlama yapmadan geçen her günümün ne kadar boş ve saçma olduğunu fark ettim. O yüzden birkaç gün önce kodlamaya tekrar başladım ve bu sefer farklı bir alana yöneleceğim. Normalde Web programcısıyım ama zamanında oyun yapmak için birkaç girişimim olmuştu. Hiçbirinde yeterli motivasyonu bulamamıştım, bulduğumda da araya sürekli işler girmişti. Bu sefer bir oyun yapıp bunu Steam'de yayınlamakta kararlıyım. Hatta iş o kadar ciddi ki, sprite çizimleri için çizim tableti alacağım.

Önce "Visual Novel" tipi bir oyun yapacaktım ama bu tür oyunlar çok üst seviye dil bilgisi ve kurgu yeteneği istiyor. Ben de sahip olduğum yeteneğe -yani programlamaya- ağırlık vererek 2D Platformer oyunu yapmaya karar verdim.
Oyunum için düşündüğüm ismi şu an söylemeyeceğim ki sürprizi kaçmasın. Unity'i neredeyse hiç bilmediğim için yavaş ilerliyorum ama bu kararlılıkla yeterli zamanda bir şeyler ortaya çıkarırım umarım.
Oyunun şu anki tüm Asset'leri Unity mağazasından hazır alınmış halde, o yüzden ben çizim tabletini alana kadar grafik açısından bir şey beklemeyin. Ben yine de birkaç tane ekran görüntüsü bırakmak istiyorum:

Eki Görüntüle 1260869

Eki Görüntüle 1260870

Bu konuyu oyunumda önemli gelişmeleri yayımlamak için kullanacağım. Hepinize iyi forumlar 😎
Nasıl gidiyor?

Aklımda 10TL gibi bir fiyat var. Hem ben biraz kazanmış olurum hem kimsenin bütçesini zorlamam.

Tabii ki hocam, etiketlerim.

Dediğim gibi hocam, şu an kullanılan hiçbir Asset'i oyunun ilerleyen zamanlarında kullanmayacağım. Geçici yani. Kod yazabilmem için önümde bir karakter olması lazım sonuçta.

Hocam kart düşürecek mi?

Hocam kart düşürecek mi?
Hocam açıkçası kart mevzusu nasıl işliyor bilmiyorum. Yani tabi ki oyuncu gözüyle ne olduğunu biliyorum ama Steam'e oyun çıkarmadığım için olayın arka tarafını bilmiyorum. Başarım eklemeyi düşünüyorum, nasıl yapıldığını öğrenince kart da eklerim.

1-2 Sayfa önceki mesajlardan son durumu okuyabilirsiniz hocam.

Son düzenleme:
Güncelleme: Çizim tabletini sonunda alabildim. Vergi ve kargoyla beraber 88$ tuttu toplam. Çizim süreci benim için oyunun en zor kısmı olduğu için epey uğraştırıyordu umarım şimdi biraz daha kolaylaşır.

Ürün linki: https://www.amazon.com/gp/product/B07P82FSFW?ref=ppx_pt2_dt_b_prod_image

WhatsApp Image 2023-04-15 at 00.26.26.jpeg

Güncelleme: Çizim tabletini sonunda alabildim. Vergi ve kargoyla beraber 88$ tuttu toplam. Çizim süreci benim için oyunun en zor kısmı olduğu için epey uğraştırıyordu umarım şimdi biraz daha kolaylaşır.

Ürün linki: Amazon.com

Eki Görüntüle 1740342
Hayırlı olsun kolay gelsin hocam :) yeni mesajlarınızda beni etiketlerseniz sevinirim :mutlu:

Heyecanla bekliyoruz hocam
Ah hocalarım keşke şuan nasıl bir durumda olduğumu herkese gösterebilsem ama bunun insanlara bahane gibi görüneceğini biliyorum. Günde belki de 8 saat civarı kod yazıyorum hepsi de para kazanmak için, yaklaşık 7 aydır kişisel projelerime hiç bakamadım. Bir yandan okul beni sıkıştırıyor bir yandan para kazanma derdi, tüm işlerimi bitirdiğimde de IELTS'ye çalışıyorum oyunuma devam etmeye azıcık zaman bulabilsem keşke. Senaryosunu yazdım mekaniklerini kodladım hatta sırf oyunun müziğini bile kendim yapabilmek için müzik teorisi öğrenmeye başlamıştım ama şuanda oyuna hiç vaktimi ayıramıyorum. Bekleyen arkadaşlardan özür diliyorum ama durum bu. Bu oyunu öyle ya da böyle bitireceğim hayalimdeki oyun çünkü ama henüz değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı