Steam'de yayımlamak üzere bir oyun kodlamaya başladım!

Oyunda bir bug buldum ama kaldırıp kaldırmama konusunda kararsız kaldım. Eğer Dash hareketi yaparken (Bir yöne doğru ani şekilde hız kazanma hareketi) milisaniyelik bir şekilde zıplayabilirseniz karakter epey yukarı çıkıyor. Speedrunner'lar için velinimet bir bug olur ama kaldırıp kaldırmama konusunda kararsızım.

Oyunda bir bug buldum ama kaldırıp kaldırmama konusunda kararsız kaldım. Eğer Dash hareketi yaparken (Bir yöne doğru ani şekilde hız kazanma hareketi) milisaniyelik bir şekilde zıplayabilirseniz karakter epey yukarı çıkıyor. Speedrunner'lar için velinimet bir bug olur ama kaldırıp kaldırmama konusunda kararsızım.

Speedunnerlar onunla uğraşır mı ki oyunu bitirme süresini ne kadar etkiliyor?

Speedunnerlar onunla uğraşır mı ki oyunu bitirme süresini ne kadar etkiliyor?
Oyuncuların uzun bir engeli geçebilmeleri için parkur koyduğumu düşün, Speedrunner o parkuru yapmak yerine bu glitch'i kullanıp şak diye geçer. Tabi speedrunner olmadığımdan öyle açıkları nasıl bulduklarını bilmiyorum ama keşfedilir bence.

Oyuncuların uzun bir engeli geçebilmeleri için parkur koyduğumu düşün, speedrunner o parkuru yapmak yerine bu Glitch'i kullanıp şak diye geçer. Tabii speedrunner olmadığımdan öyle açıkları nasıl bulduklarını bilmiyorum ama keşfedilir bence.

Glitchler i speedrunnerlar bulmuyorlar normal oyuncular buluyor ve speedrunnerlar kullanıyor.
Yaptığın gelişmeleri devlog olarak YouTube'a atarsan bence daha iyi olabilir böylelikle oyuncular nelerin geldiğini görür ve oyun ilk çıktığında daha fazla oyuncu sayısına ulaşır.

Eğer bug sıradan 20 oyuncunun 10'una denk gelecek bir bug ise kaldırın.

Konuyu şimdi gördüm, kolay gelsin. İnşallah gönlünüzce olur her şey. Elimden sadece satışa çıkarsa almak gelir. 😅 Yerimi almak istiyorum.

Kaç dakikalık bir parkur? Kaldırın o zaman.
Parkur yok henüz oyunda, harita tasarımına başlamadım. Örnek bir senaryo söyledim sadece.

Glitchler i speedrunnerlar bulmuyorlar normal oyuncular buluyor ve speedrunnerlar kullanıyor.
Yaptığın gelişmeleri devlog olarak YouTube'a atarsan bence daha iyi olabilir böylelikle oyuncular nelerin geldiğini görür ve oyun ilk çıktığında daha fazla oyuncu sayısına ulaşır.
Devlog ileriki oyunlara artık be hocam :) Oyunu bile çok kısıtlı zamanda yapıyorum o yüzden acelesi var biraz.

Eğer bug sıradan 20 oyuncunun 10'una denk gelecek bir bug ise kaldırın.
Çok zor yapılıyor hocam. Ben bile kaç kere test ettim mekanikleri, daha biraz önce karşılaştım. İstemli yapmaya çalıştığımda da yapamadım bir daha.

Yeni konular

Geri
Yukarı