Steam'de yayımlamak üzere bir oyun kodlamaya başladım!

Çok zor yapılıyor hocam. Ben bile kaç kere test ettim mekanikleri, daha biraz önce karşılaştım. İstemli yapmaya çalıştığımda da yapamadım bir daha.
O zaman kalması sıkıntılı bir durum değil ya bence. Sadece yeteri kadar tecrübeye erişmiş oyuncuların kendine has bir özelliği olur. Warframe'deki zıplama bugunun çok sevilmesinden ve benimsenmesinden sonra oyuna bir özellik olarak eklenmesini getirdi aklıma oyununuzdaki bu bug. :D

Bugün okula gitmediğimden epey çalışma fırsatım oldu. Oyunun parkur mekanikleri neredeyse bitti. Şuan üzerinde uğraşmam gereken şey karakter çizimleri ve animasyonları.

Selam herkese. Aylar önce üniversite sınavı var diye kodlamaya ara vermiştim, geçen süre zarfında kodlama yapmadan geçen her günümün ne kadar boş ve saçma olduğunu fark ettim. O yüzden birkaç gün önce kodlamaya tekrar başladım ve bu sefer farklı bir alana yöneleceğim. Normalde web programcısıyım ama zamanında oyun yapmak için birkaç girişimim olmuştu. Hiçbirinde yeterli motivasyonu bulamamıştım, bulduğumda da araya sürekli işler girmişti. Bu sefer bir oyun yapıp bunu Steam'de yayınlamakta kararlıyım. Hatta iş o kadar ciddi ki, sprite çizimleri için çizim tableti alacağım.

Önce "Visual novel" tipi bir oyun yapacaktım ama bu tür oyunlar çok üst seviye dil bilgisi ve kurgu yeteneği istiyor. Ben de sahip olduğum yeteneğe -yani programlamaya- ağırlık vererek 2D platformer oyunu yapmaya karar verdim.
Oyunum için düşündüğüm ismi şu an söylemeyeceğim ki sürprizi kaçmasın. Unity'i neredeyse hiç bilmediğim için yavaş ilerliyorum ama bu kararlılıkla yeterli zamanda bir şeyler ortaya çıkarırım umarım.
Oyunun şu anki tüm Asset'leri Unity mağazasından hazır alınmış halde, o yüzden ben çizim tabletini alana kadar grafik açısından bir şey beklemeyin. Ben yine de birkaç tane ekran görüntüsü bırakmak istiyorum:

Eki Görüntüle 1260869

Eki Görüntüle 1260870

Bu konuyu oyunumda önemli gelişmeleri yayımlamak için kullanacağım. Hepinize iyi forumlar 😎

Dostum oyunu yayınlama konusunda bir sıkıntın olmasın. Pixelart severim. Gerekirse ücretini de ben karşılarım. Oyunu tamamen yap bitir ama.

Dostum oyunu yayınlama konusunda bir sıkıntın olmasın. Pixelart severim. Gerekirse ücretini de ben karşılarım. Oyunu tamamen yap bitir ama.
Sağ olun hocam düşünceniz için. Bu yola çıkmadan önce gerekli harcamalar için kenara para koymuştum o yüzden maddi açıdan sıkıntım yok. Oyunu bitireceğime dair şüpheniz olmasın.

Sağ olun hocam düşünceniz için. Bu yola çıkmadan önce gerekli harcamalar için kenara para koymuştum o yüzden maddi açıdan sıkıntım yok. Oyunu bitireceğime dair şüpheniz olmasın.

Pixelart seviyorum. Destek de olmak istedim. Ayrıca sizin postun altından da bildireyim, tamamen bitmiş ve oynanış açısından sıkıntı olmayan bir pixelart için yardımcı olabilirim. Tanıdığım bir yayıncı da var halihazırda.

Pixelart seviyorum. Destek de olmak istedim. Ayrıca sizin postun altından da bildireyim, tamamen bitmiş ve oynanış açısından sıkıntı olmayan bir pixelart için yardımcı olabilirim. Tanıdığım bir yayıncı da var halihazırda.
Bugünden itibaren pixelart çizimleri ile uğraşacağım. Oyun mekanikleri bitti sayılır. Eğer hiç beceremezsem sizlerden yardım almak beni mutlu eder.

Ayrıca daha büyük kitleye ulaşmak için tanıdığınız yayıncının oyunu oynaması bana epey yardımcı olur.

Güzel bir çalışmaya benziyor ve sonuç ne olursa olsun, yani bitirip yayınlayamasan bile, GTA veya Crysis yapacağım diye yola çıkmaman büyük bir artı. Sana katılmadığım tek konu, 2D çizimler için gerekirse tablet alırım düşüncesi. Senin de dediğin gibi tek bir alana yoğunlaşman hem senin hem de projenin başarı oranını arttıracaktır.

Bence tablete harcayacağın parayla, freelance çalışan bir illüstratör ile anlaşıp 2D çizimleri ona yaptırman çok daha doğru olacaktır çünkü, senin işin çizim yapmak değil ve illüstratör arkadaşın işi bu olduğu için senden hem kat kat iyi iş çıkartacak hem de çok daha kısa sürede bitirecektir. Böylelikle sen de mekaniklere daha fazla yoğunlaşabilirsin, en önemli şeyden yani zamandan kazanırsın. Açıkçası bir illüstratörle çalışmak senin projeye olan inancını ve bakış açını değiştirecektir.

Şuan için aklıma gelenler bunlar yanılıyor da olabilirim, kişisel görüş niteliğinde olup yatırım tavsiyesi değildir :)

Geri
Yukarı