Steam'e dolar geldi

Sence tek sorun ucuza alanlarda mı? Hükümetin, ekonominin hiç mi suçu yok.
Dostum AKP’li dayı değilim sakin ol. 🤣 Elbette suçu var da her şeye rağmen Steam bize özel fiyatlandırma yapıyordu. Ben dolar kurunun devasa yüksekliğini değil de Steam’in bu politikadan neden vazgeçtiğini anlatmaya çalıştım aslında.

Hükümet politikaları başka bir videonun konusu olsun. 🤣

Genç tayfa bilmez bundan yıllar önce iş hanlarında CD'ciler olurdu, babamızla giderdik önümüze koyarlardı kataloğu, ordan seçerdik sims gta, sonra 5 dakikada boş CD'ye yazarlardı verirlerdi. Hey gidi günler 🥰
Birde oyunun/filmin yanlış çıktığı olurdu, onla uğraşır dururduk. Zamanında Half Life diye Manhunt çekmişti cd'ci, babamla kavga etmişlerdi xd.

Herkesin sokaklardaki tezgahlardan ve iş hanlarından korsan CD aldığı dönemler mi?

Döndük bile. Fast forward to the future.
Ekonomik olarak demiştim. 2008'de PS3 sahibi olduğum dönemde Lise 2. sınıftaydım.

Annemin bana okul kantininde harcamam için verdiği aylık 100 lira harçlıkları yemeyip içmeyip bir kaç ay biriktirerek 800 liraya Sony Shop'tan fat kasa 40GB PS3 aldığım zaman aklıma geldi. Yani kantin için ayrılan para ile $500 etiket fiyatına sahip olan PS3'ü 2008 yılında 800 TL karşılığında almıştım. Ekonomik olarak daha farklıydık o tarihlerde.

Bugün okul kantini için ayrılan bütçeyi yemeyip biriktirmek isterseniz ne alabilirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı