Steam'e dolar geldi

Eğer arkadaş senin yorumundan yola çıkarak Epic'de dolar geçer diye erkenden para çekip istemeyeceği kadar oyun alırsa ve eninde sonuna yıllar geçse bile Epic TL'de kalsa sen şimdi bu arkadaşın ödediği parayı ona geri iade edebilecek misin? Nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsunuz? En son aynı zihniyet 14 Mayıs'ta da erkenden zafer bayrakları dikiyordu.
Dediğin şeyin alakasını anlamadım ama Epic Dolar kuruna geçmese bile fiyatlara gözle görülür bir zam yapacağı en kötü dinamik fiyatlandırmaya geçeceği kesin gibi bir şey. Hiç bir oyun yapımcısı Steam üzerinden oyun başına 30$ kazanırken Epic üzerinden 4$ kazanmayı kabul etmez.

Yazan oldu mu bilmiyorum ama herkes kuru Google’dan hesaplıyor. Bankaların uygulayacağı kur daha yüksek olacak (alım-satım makası ve banka farkından ötürü). Hafta sonları makas açılacağı için o fark daha da açılacak. Yani 35 dolar olan oyunu Google’dan hesaplayıp 1000 TL buluyorsak, bize yansıyan fiyat 1050-1100 TL falan olacak.

Tüm sosyal medyalardaki yalvarmalara karşın Steam'in honest reaction:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı