Steelseries Arctis 3 (2019 Edition) vs Corsair HS50

Mazın

Decapat
Daha fazla  
Herkese tekrardan merhaba. Kulaklık satın almayı düşünüyorum bir konu açmıştım fakat pek istediğim yanıtları alamadım. En son eleye eleye Arctis 3 2019 Edition ve Corsair HS50 arasında kaldım. Benim için sanal 7.1 çok önemli değil, bass hissiyatı dolgun olsun yeterli. Arctis 3 bass konusunda yetersiz kalıyor, hatta hiç bass yok tarzı söylemler duydum. Kullananlar varsa bu iki kulaklığın müzik deneyimi ve oyun içinde özellikle bass hissiyatı nasıldır, doyurucu bir deneyim sunuyor mu cevaplayabilirlerse çok sevinirim (Corsair HS60 da alternatiflerim arasında).

Son düzenleyen: Moderatör:
HS50 kullanıyorum. Gene alacak olsam gene bunu alırım. Gerek oyunlarda gerek müzik dinlerken çok tatmin edici. Kesinlikle tavsiye ederim. Sorunuz var cevaplayabilirim.
Yanıtınız içi teşekkür ederim. HS60 ile arasındaki fark HS60'da 7.1 bulunması sanırım değil mi ? Peki sizce bu özellik aradaki fiyat farkına değer mi ? Bir de son olarak HS50'de Corsair'in yazılımı kullanılmadığı için ekolayzır ayarları yapılamıyor sanırım. Kulaklık tak çalıştır olarak kullanılınca sizce ekolayzır ayarı gerektiren bir durumu var mı ? Bass şiddeti yeterli midir ?

Yanıtınız içi teşekkür ederim. HS60 ile arasındaki fark HS60'da 7.1 bulunması sanırım değil mi ? Peki sizce bu özellik aradaki fiyat farkına değer mi ? Bir de son olarak HS50'de Corsair'in yazılımı kullanılmadığı için ekolayzır ayarları yapılamıyor sanırım. Kulaklık tak çalıştır olarak kullanılınca sizce ekolayzır ayarı gerektiren bir durumu var mı ? Bass şiddeti yeterli midir ?
Şimdi şöyle söyleyeyim. Müzikle çok haşır neşirim gerek enstrüman çalıyorum gerek çok müzik dinliyorum. Daha bir defa ya dur bi equalizer programı indireyim demedim çünkü ihtiyaç duymadım. HS60 yanlış hatırlamıyorsam ya daha çıkmamıştı ya da yaygınlaşmamıştı fakat şu anda baktığımda 150 TL gibi bir fiyat farkı var sanırım. Ben daha önce 7.1 kulaklık kullanmadım fakat o yönde bir isteğimde olmadı çünkü zaten bu isteklerimi gayet yeterli bir şekilde karşılıyor. O yüzden şahsen ben o fiyat farkına vermezdim ama 7.1'i olsun, (bilmiyorum ama) yazılım desteği olsun diyorsanız ve bütçenizde varsa araştırma yapılıp alınabilir. Şunu da belirteyim kulaklık çok rahat yani bazen 5-6 saat bilgisayar başında kalıyorum ve hiç bi çıkarayım, kafamı sıktı falan demedim. Ama şunu da belirteyim mesela odanızda teksiniz, hiç ses yok, pc'den ve kulaklıktan sesi fulleyip şarkı açıp kulaklığı takmadan dinleyebilirsiniz. Ses izolasyonu yok gibi bir şey. Fakat bu benim için bi önem ifade etmiyordu çünkü bir tek odamda tek başıma kullanıyorum.

Şimdi şöyle söyleyeyim. Müzikle çok haşır neşirim gerek enstrüman çalıyorum gerek çok müzik dinliyorum. Daha bir defa ya dur bi equalizer programı indireyim demedim çünkü ihtiyaç duymadım. HS60 yanlış hatırlamıyorsam ya daha çıkmamıştı ya da yaygınlaşmamıştı fakat şu anda baktığımda 150 TL gibi bir fiyat farkı var sanırım. Ben daha önce 7.1 kulaklık kullanmadım fakat o yönde bir isteğimde olmadı çünkü zaten bu isteklerimi gayet yeterli bir şekilde karşılıyor. O yüzden şahsen ben o fiyat farkına vermezdim ama 7.1'i olsun, (bilmiyorum ama) yazılım desteği olsun diyorsanız ve bütçenizde varsa araştırma yapılıp alınabilir. Şunu da belirteyim kulaklık çok rahat yani bazen 5-6 saat bilgisayar başında kalıyorum ve hiç bi çıkarayım, kafamı sıktı falan demedim. Ama şunu da belirteyim mesela odanızda teksiniz, hiç ses yok, pc'den ve kulaklıktan sesi fulleyip şarkı açıp kulaklığı takmadan dinleyebilirsiniz. Ses izolasyonu yok gibi bir şey. Fakat bu benim için bi önem ifade etmiyordu çünkü bir tek odamda tek başıma kullanıyorum.
Hocam bilgiler için çok teşekkür ederim. Kafamda az çok şekillendi her şey. Çok sağolun :) Arctis 3 2019 Edition kullanan biri de fikirlerini paylaşırsa çok memnun olurum.

Arctis 3 2019 Edition almıştım, memnun kalmadığım için iade ettim. Şuan için kulaklık almadım, yakın zamanda da almayı düşünmüyorum :)
Bende iki kulaklık arasında kaldım HS50 değilde HS60 şuan daha ucuz olduğu için ona bakıyorum.

Arctis 3 ün neyinden memnun kalmadınız ?

Bende iki kulaklık arasında kaldım HS50 değilde HS60 şuan daha ucuz olduğu için ona bakıyorum.

Arctis 3 ün neyinden memnun kalmadınız ?
Baya geç bir cevap oldu fakat belki şuan da bunu araştıranlar vardır diye cevaplamak istedim, en azından onlara bir yardımımız dokunabilir. Hocam ben kulaklık almadan önce günlerce araştırdım, yaşadığım yerde bu tarz elektronik ürünler satan mağazalar olmadığı için de deneme şansım yoktu. Mouse olarak senelerce Steelseries series kullandım ve gayet memnunum, mouse olarak Steelseries'den aşla şaşmam. Fakat kulaklık için maalesef aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Kısık ses, fiyatından daha düşük bir mikrofon kalitesi, bass hissiyatı olsun tamamen fiyatını haketmeyen bir kulaklık benim için. Aldım ve direkt iade işlemleri başlattım. Eğer şuan böyle bir ihtiyacım olsaydı, bir de Corsair'i denerdim. Fakat artık gerek duymuyorum, o korkuyu bir kere yaşadım çünkü :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı