Steelseries Arctis 3 vs Corsair Void RGB USB vs HyperX Cloud 2

Steelseries Arctis 3 vs Corsair Void RGB USB vs HyperX Cloud 2

• Oy verenlerin toplamı
    21

Showtime

Hectopat
Arkadaşlar 350 TL'ye kadar Amazon.de ya da Amazon.com'dan kulaklık almayı düşünüyorum. Black Friday'de 3 tane kulaklık arasında kaldım. Ev ortamında sessiz şekilde kullanıyorum. Sesim çevremdekileri yüksek konuştuğumda rahatsız ediyor. Bu yüzden mikrofonun iyi ses alması gerekiyor. 7.1 olarak hangisi, en iyisi bilmiyorum 7.1 hangisi en iyi biliyorsanız onu da yazarsanız sevinirim.
Arasında kaldığım kulaklıklar Steelseries Arctis 3, Corsair Void RGB USB ve HyperX Cloud 2.
Başka tavsiyeniz varsa alabilirim ama bence bu 3'ü bu fiyata en güzelleri. Biraz araştırma yaptım, anket de koyuyorum. Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler. Bu arada bunları kullanan varsa mikrofon kalitelerini merak ediyorum. Bu kulaklıkları kullanıyorsanız mikrofonlarının ses kalitesini öğrenmem için herhangi bir programdan falan iletişim bilginizi ve zaman olarak ne zaman gelmem gerektiğini yazarsanız gelebilirim. Anketi cevaplarsanız hangi nedenden dolayı o kulaklığı yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar arasından Corsair Void en başarılısıdır. Rakibi olacak bir kulaklık varsa da Arctis 5'tir ki ikisini de kullanmış biri olarak Corsair Void'in ses ve mikrofon kalitesi olarak daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

@Akif Peki Arctis 5'le Corsair Void RGB her yönden karşılaştırırsan hangisi en iyi? Bir de mikrofonunun kalitesini öğrenmek için sana ulaşabileceğim yer var mı?

@Ali Güngör senin görüşünü de alabilir miyim hocam? Yazdıklarımdan hangisi sana göre? En önemlisi benim için mikrofon o 3 bir de Arctis 5 de dahil hangisini seçeyim 4'ünden?

Steelseries Arctis 5> Corsair Void> Hyperx Cloud 2.

Öncelikle;

ssssss.PNG

Sonra;

SS Arctis 5 99 Dolar. Corsair Void'in güncellenmiş (mikrofon ve hoparlör iyileştirmesi) versiyonu olan Void Pro RGB ise 79 Dolar.

Ben aradaki fiyat farkına değecek bir şey gözlemleyemedim.

Aslında karşılaştırma yaparken fiyatları da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Mikrofon önemliyse Corsair Void alınması çok daha mantıklı. Arctis 5'e ait kaydım yok ancak Void'in mikrofonunun daha berrak olduğunu söyleyebilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hoparlör kalitesine gelecek olursak her iki model de başarılıdır. Ancak kullanım amacı önemli burada. Eğer oyun için alıyorsanız Arctis 5 DTS 7.1 ile biraz daha başarılıdır diyebilirim. Ancak bu Corsair Void'in de üst seviye olduğunu değiştirmiyor. Kullanım amacı hem oyun, hem de müzik ve film olursa Corsair Void demem gerekir. Çünkü Arctis serisiyle müzik dinlemek pek keyif vermiyor. Müzikten tam verim alabilmek için kulaklığı yandan bastırmak gerekiyor. Bu ise kulaklığın rahat olması için yapılmış bir şey sanıyorum. Corsair Void de gayet rahat ancak sesi çok daha iyi hissedebiliyorsunuz. Özetlemek gerekirse her ikisi de başarılıdır. Corsair Void'in müzik ve filmlerde artısı vardır.

Son olarak ergonomiden bahsedecek olursak -ki Arctis tercih etmemin başlıca sebebi- her iki model de rahat ancak yıllarca yuvarlak kulaklık kullandıktan sonra Void'e alışmam uzun zaman aldı. Yine de yuvarlak tasarıma aşina olduğumdan satıp Arctis 5'e geçtim. Void'i aradığım konu müzik performansı. Çünkü daha çok müzik için aldım. Arctis 5'in artısı ise yuvarlak yapısı ve benim için biraz daha rahat olması.

Özetle her ikisi de memnun edecektir. Ancak fiyatı ve kullanım amaçlarını göz önünde bulundurursanız daha uygun bir seçim yapabilirsiniz.

@Akif Corsair Void Pro RGB USB modelini 75 Euro'ydu kargo bedava. Vergiyle 91 Euro'ya aldım. Türkiye'yle aynı fiyata geliyor ama orada bir sıkıntı olduğunda iade edebiliyorsun 2 sene içinde. O yüzden Amazon.de'den aldım. Yardımlarınız için hepinize teşekkürler. Gelmesini bekliyorum. 23-28 aralık geleceği süre yazana göre.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı