HyperX Cloud 2 7.1 vs Arctis 5 vs Corsair Void RGB USB

Pachme

Kilopat
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. N11'de hediye kuponum ve hyperx Cloud için özel indirim hakkım var. Bunları kullandığımda yaklaşık olarak Cloud2 300 TL civarına kadar düşüyor. Ama aklımı karıştıran bazı durumlar oldu. Konularda Hyperx Cloud2'yi kötüleyen çok fazla arkadaş olmuş. bu da beni düşündürüyor. Corsair VOID ve Arctis 5 çok kaliteli ürünler olsada fiyat olarak beni biraz düşündürüyor. Çok fazla arada kaldım. Sizce bütçemi arttırıp Corsair veya Arctis 5 mi almalıyım? Yoksa Hyperx Cloud beni mutlu eder mi? Yada pişman olur muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cloud 2 kötü bir model değil ama bu saydıkların arasında geride kalıyor. Önerim bütçeni arttırıp Arctis 5 alman olacaktır. Yok olmaz dersen Cloud 2'de pişman etmez.
Konuyu açtığım üyelikten uyarı yedim. Arctis 5 tasarım açısından pek hoşuma gitmiyor. Şu an Corsair Void RGB uygun fiyata bulursam sizce almalı mıyım? Konfor mikrofon ve ses deneyimi açısından sorun yaşar mıyım? PUBG tarzı oyunlar oynuyorum.

O zaman HyperX Cloud 2 ve Corsair Void modeli arasında kaldım. Cidden çok fazla kararsız kaldım. PUBG tarzı oyun oynayan çoğu kişi HyperX kullanıyor ama kalite ve güncellik farkını düşününce Corsair daha ağır basıyor. Oldukça kafam karıştı bütçemi fazla zorlamak istemiyorum ama bi yandan da almışken daha iyisini almak istiyorum. Halen kafamda soru işaretleri var. @Akif düşünceni paylaşır mısın lütfen?

PUBG oyuncuları HyperX kullanmıyor. Yayıncılar HyperX kullanıyor. Tahmin edersiniz ki bu kulaklıklar sponsorluk anlaşmasıyla ücretsiz olarak ediniliyor. O yüzden çok kullanılıyor olması iyi olduğu anlamına gelmez.

Cloud 2 kullanıcısı arkadaşım bir süre sonra Arctis 3'e geçince Arctis 3'ün çok iyi olduğunu belirtmişti. Cloud 2 alınabilir değil, alınmaması gereken bir kulaklık. Ha kötü değil elbette. Pişman da etmez asla. Ancak daha iyileri varken neden alınsın?

Daha önce Corsair Void kullanmıştım ve şu anda Arctis 5 kullanıyorum. Her ikisi de üst düzey ve çok başarılı modeller. Ancak Corsair Void'in yapısı yuvarlak olmadığından ve yıllardır yuvarlak kulaklık kullandığımdan alışamadım ve değiştirdim. Hoparlörler ve mikrofon konusunda Corsair daha başarılıdır. Ergonomi olarak da Corsair gayet iyi olsa bile yuvarlak tasarımlara alışmışsanız Arctis 5 daha mantıklı olabilir. Arctis 5'in çok küçük bir artısı var ki DTS 7.1. Corsair Void'deki Dolby 7.1 filmde, müzikte DTS'ye göre çok daha başarılı olsa bile Arctis 5'teki DTS 7.1 oyunlarda çok küçük farklarla daha önde diyebilirim. Ancak Dolby 7.1 de çok başarılıdır zaten. O sebeple sırf oyunlarda birazcık fark var diye diğer özelliklerden vazgeçilmeyebilir. Corsair Void yuvarlak yapılı olsa piyasadaki en ideal kulaklıklardan biri olurdu diyebilirim. En azından benim için öyle. O sebeple şu kriterlere göre tercih edin:
  • Ergonomi
  • Kullanım amacı
Çok iyi film ve müzik performansına gerek yok, oyunlarda üst düzey olması yeter diyorsanız Arctis 5, Her konuda üst düzey olsun, yuvarlak olmayan tasarım benim için uygundur diyorsanız da Corsair Void almalısınız.

@Akif Peki bişey daha sormak istiyorum. Corsair void ürününün bazılarında carbon ibaresi bulunuyor. Bazılarındada Black yada White yazıyor. Carbon ne anlama geliyor acaba? Fiyat farkı olduğu için soruyorum.

@Jira Bir tartışmada Cloud 2 kullandığınızı okudum. Öncelikle hala kararsızım, çok uygun bir fiyata Hyperx Cloud 2 mi yoksa bütçe arttırıp Void almak mı? HyperX Cloud2'yi sürekli olarak PUBG tarzı FPS oyunları oynayan ve profesyonel olarak turnuvalara katılan Wtcnn ( Ferit Karakaya ) oldukça öneriyor. ( düşündüğünüz gibi reklam için değil açtığı yayınlar ve maçlarda sürekli olarak Cloud 2 ile oynuyor. Tanıdığım ve izlediğim çok fazla FPS oyuncusu da bu kulaklığı kullanıyor. Açık konuşmak gerekirse üniversite öğrencisiyim ve bütçemi Corsair Void alıp çok fazla sarsmak istemiyorum. Ama bir yandan da acaba almışken bir kere alıyorum. İyisini mi alsam demekten kendimi alıkoyamıyorum. @Akif @Jira @Barış Tolon Fikirlerinize ve söylediklerinize çok saygı duyuyorum. Lütfen karar vermemde yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Bu arada hatırlatmak isterim Hyperx Cloud 2 hediye ve indirim kuponum ile 250 300 TL arası bir fiyata denk gelecek. Corsair Void'in şuan ki fiyatı da yaklaşık olarak 400 450 TL arası. Cevaplarınız ve yönlendirmeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı