Arctis 3 vs Corsair Void RGB USB vs HyperX Cloud 2 vs Arctis 5

Hangisi?

• Steelseries Arctis 3

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    17

Showtime

Hectopat
Arkadaşlar 400 TL'ye kadar Amazon.de ya da Amazon.com'dan kulaklık almayı düşünüyorum. Black Friday'de 4 tane kulaklık arasında kaldım. Ev ortamında sessiz şekilde kullanıyorum. Sesim çevremdekileri yüksek konuştuğumda rahatsız ediyor. Bu yüzden mikrofonun iyi ses alması gerekiyor. 7.1 olarak hangisi, en iyisi bilmiyorum 7.1 hangisi en iyi biliyorsanız onu da yazarsanız sevinirim.

Arasında kaldığım kulaklıklar: Steelseries Arctis 3, Corsair Void RGB USB ve HyperX Cloud 2, Steelseries

Arctis 5. Başka tavsiyeniz varsa alabilirim ama bence bu 4'ü bu fiyata en güzelleri. Biraz araştırma yaptım, anket de koyuyorum. Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler. Bu arada bunları kullanan varsa mikrofon kalitelerini merak ediyorum. Bu kulaklıkları kullanıyorsanız mikrofonlarının ses kalitesini öğrenmem için herhangi bir programdan falan iletişim bilginizi ve zaman olarak ne zaman gelmem gerektiğini yazarsanız gelebilirim. Anketi cevaplarsanız hangi nedenden dolayı o kulaklığı yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe olarak Arctis 5’e yetiyorsa, 3’ü eleyebilirsiniz. Corsair modelini denemedim fakat Arctis 5 ve CloudCore II modelleri arasından hem rahatlık hem de istediğiniz mikrofon kalitesi bakımından Arctis 5 öneririm.

10 gün önce Arctis 5 aldım N11.com üzerinden 11.11 kampanyası olduğu zaman. 50 TL kuponum vardı fiyatı 350 TL geldi. Öncelikle kulaklığı oyunlarda kullanacaksan 7.1 açmayacaksın çünkü apartman boşluğundan ses geliyor gibi oluyor. Müzik için standart stereo kulaklıklardan kaliteli olanı olarak düşünebiliriz. Birçok ayarlaması mevcut farkı hissedeceksin. Mikrofon kalitesi olarak en iyiler arasında gösteriliyor. Koca kafa olmama rağmen başlık kısmı çok rahat. Çıkarıp takılabilir bant var zaten rahatlığına göre ayarlayabiliyorsun. Arayüzü basit ve tabii ki RGB var.
Eğer olmasaydı Corsair VOID RGB USB Dolby 7.1 alırdım. Hatta merak da ediyorum Corsair markasını.

400 TL bütçeniz varsa SteelSeries Arctis 5 USB RGB Oyuncu Kulaklığı 7.1 - Beyaz BKM Express ile ödeme yaparsanız ürün 400 TL'ye gelecek ayrıca Kulaklık Standı hediye ediyorlar. Bu ödeme yönteminde taksit seçeneği yok fakat bankadan ödeme yapıldıktan sonra ek taksit istenir mi bilmiyorum araştırmak lazım.

@Orcun61 acaba sana özel bir sorunmu 7.1 açınca apartman boşluğundan ses geliyor gibi olması öyle bir sıkıntı olsa satılmaz diye düşünüyorum ama bilmiyorum yine de

Bu durum tecrübe ile sabittir. Ben de araştırıp almıştım ve böyle olduğunu biliyordum. Bu teknoloji ile alakalı bir durum sanırsam. İleride gelen sürücü güncellemeleri ile ne olur bilemiyorum fakat durum bundan ibaret.

Örneğin DTS 7.1 özelliği açık, müzik veya film izlerken tamamen normal kaliteli olarak kullanıyorsunuz. Bir takım özel ayarları da mevcut.

Konu oyunlara gelince hiç tatmin etmeyen sanki bir teneke içinden boşluktan sesin arka plandan geldiğini gayet duyuyorsunuz. Başka kullanıcıları bilemem ama ben rahatsız olduğum için bu özelliği kapatıyorum. Oyunlarda DTS 7.1 özelliği kapalı da olsa çok kulaklık tecrübem olmadı ama şu anki halinden memnunum. En azından oyunlarda işime yarıyor. FPS tarzı oyun oynadığım için düşmanın nefesini bile duyabiliyorum. Mübalağa ediyorum tabii ki fakat inanılmaz memnunum. Ergonomik açıdan da rahat. Hatta Arctis 7 almadığıma köpek gibi pişmanım.

Ek olarak eklemek istediğim bu DTS 7.1 özelliğini açınca ekolayzer ayarı gibi böyle sesi arka plana almış da bası sonuna kadar açıkmış ses patlaya patlaya boşluktan geliyor gibi oluyor.

Aynı durumu yaşayan kullanıcılara örnek olarak
Steelseries Artics 5 DTS:X 7.1 Sorunu
Steelseries Arctis 5 7.1 eko ve boğuk ses sorunu
SteelSeries Arctis 5 7.1 boğuk ses sorunu

Son düzenleme:
SteelSeries Arctis 5 7.1 boğuk ses sorunu bunda yani son attığında bende hiç sıkıntı yok sorun sizinkinde diyende olmuş nasıl bilicez bunu @Orcun61
İşte dediğim gibi rahatsız olan da var olmayan da. Ben rahatsız oldum. Ekstra bir ayar yapmadan oyunlarda kapatıyorum bu özelliği. Siz de alırsınız denersiniz hoşunuza gider özelliği açık kullanırsınız. Tamamen kullanıcı keyfine kalmış bir şey. Ben yaşadığım tecrübeyi paylaşmak istedim. Zaten bu tecrübeyi oyun oynarken yaşıyorsunuz. Onun dışında herhangi bir müzik, film vb. dinlerken ister oyun seçin ister müzik ses farkını anlıyorsunuz ama normal kaliteli tonlar duyuluyor. Tecrübe eden kişiye de sormak lazım kardeşim oyun oynarken denedin mi nasıl ses verdi gibisinden.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı