Elektronik SteelSeries Arctis 5 1797TL

HS80'nin ayrıca pil sorunu var. Bir arkadaşımın sıfır aldığı HS80 ile yaşadığı tecrübeye göre 2 CS-Go maçı atamadan low battery düştüğü durumu mevcutmuş. Açıkçası ben tavsiye etmiyorum. Ayrıca kablosuz kulaklık arayışındayken RGB olan tercih edilmezse pili daha uzun süre gidecektir.
Pilinden yana şikayetim yoktu ya. Sadece kulaküstü çok kulaklık denedim (arctis pro da denedim) ses kasamıyorum nedense. Kulakiçi ile daha rahat ses kasıyorum buınu belirtmek için hs80 i örnek gösterdim.

Benim tek tespit edebildiğim kulakiçi Razer Hammerhead. Sanırım bazıları da Sennheiser Momentum kullanıyor. Tercih meselesi fakat olayın özeti şu; en baba kulak üstü bile ortalama bir kulakiçi kulaklığın ses kasma performansına zor yaklaşır.
Evet ama insanlar nedense hep kulaküstü kullanıyor. Sponsorluktan ötürü vs. galiba.

Benim tek tespit edebildiğim kulakiçi Razer Hammerhead. Sanırım bazıları da Sennheiser Momentum kullanıyor. Tercih meselesi fakat olayın özeti şu; en baba kulak üstü bile ortalama bir kulakiçi kulaklığın ses kasma performansına zor yaklaşır.
Sennheiser momentum kablosuz değil mi hocam gecikme olmaz mı?

Evet ama insanlar nedense hep kulaküstü kullanıyor. Sponsorluktan ötürü vs. galiba.
Hangi insanları kastettiniz hocam? Profesyoneller de turnuva dışında kulak üstü takıyor zaten. Amaç CS:GO'da rank kasmak ise kulakiçi gibi aşırıya kaçan şeylere gerek yok.
Sennheiser Momentum çok eski bir kulaklık. Analogu da var.
51wD3RcKnYL._AC_SY780_.jpg

Pilinden yana şikayetim yoktu ya. Sadece kulak üstü çok kulaklık denedim (Arctis Pro da denedim) ses kasamıyorum nedense. Kulak içi ile daha rahat ses kasıyorum buınu belirtmek için HS80'i örnek gösterdim.

Evet ama insanlar nedense hep kulak üstü kullanıyor. Sponsorluktan ötürü vs. galiba.

Kulak üstü kullanma sebebi genellikle değişiklik göstermesine rağmen şahsen benim için kulağımın içini ağrıtıyor ve günde uzun süreler oynadığım için yer yer 3 saat üstüne çıkınca artık acısı katlanılmaz bir hal alıyor. Ondan dolayı uzun süreler oynayacaksanız bahsettiğim süre 9-10 saat kulak üstü daha iyi oluyor ama 3-4 saat gibi sürelerde kulak içinde daha rahat ses kasıldığından kullanılması daha mantıklı oluyor. Yani özetle duruma göre kullanılıyor.

Hangi insanları kastettiniz hocam? Profesyoneller de turnuva dışında kulak üstü takıyor zaten. Amaç CS:GO'da rank kasmak ise kulakiçi gibi aşırıya kaçan şeylere gerek yok.

Sennheiser Momentum çok eski bir kulaklık. Analogu da var.
51wD3RcKnYL._AC_SY780_.jpg
Kulak üstü kullanma sebebi genellikle değişiklik göstermesine rağmen şahsen benim için kulağımın içini ağrıtıyor ve günde uzun süreler oynadığım için yer yer 3 saat üstüne çıkınca artık acısı katlanılmaz bir hal alıyor. Ondan dolayı uzun süreler oynayacaksanız bahsettiğim süre 9-10 saat kulak üstü daha iyi oluyor ama 3-4 saat gibi sürelerde kulak içinde daha rahat ses kasıldığından kullanılması daha mantıklı oluyor. Yani özetle duruma göre kullanılıyor.
Anladım dostlar doğru dediğiniz mantıklı bende kulakiçi ile bir kaç saat sonra rahatsız oluyordum. Sanırım 2. el Arctis Prime alacağım müzikte de performansı iyi diye. Uygun fiyata buldum bir de. Ya da bilmiyorum kaliteli bir kulakiçi de alabilirim.

Afedersiniz ama yuh yani. Şu kulaklığın 1800TL olmasına seviniliyor, indirimsiz fiyatı 2500TL olmuş... Fiyatını asla hak edecek bir kulaklık değil, daha uyguna çok daha iyileri var. 1 hafta kadar kullanma fırsatım oldu, en fazla 1000-1200TL edecek bir kulaklık.
Bakın hocam herkes biliyor fiyat performans ekipman alıp bulmayı, ancak iş performansta bitmiyor işte, malzeme kalitesi rahatlığı, görünüşü bunlar önemli etkenler. O yüzden zevkler ve renkler tartışılmaz, ben sadece indirim bildirdim, durumu abartmayın lütfen.

Bakın hocam herkes biliyor fiyat performans ekipman alıp bulmayı, ancak iş performansta bitmiyor işte, malzeme kalitesi rahatlığı, görünüşü bunlar önemli etkenler. O yüzden zevkler ve renkler tartışılmaz, ben sadece indirim bildirdim, durumu abartmayın lütfen.

Hocam benim size lafım yok, indirimi bildirerek çok iyi yapmışsınız. Bahsettiğim şey, çok daha uygun fiyata gerek malzeme kalitesi gerek performans açısından çok daha iyi olan bir kulaklıklar varken (Cloud Alpha), gidip de Arctis 5 almak sadece SS fanboyu veya sadece tasarımı daha çok hoşuna giden birinin yapacağı bir iştir.

Hocam benim size lafım yok, indirimi bildirerek çok iyi yapmışsınız. Bahsettiğim şey, çok daha uygun fiyata gerek malzeme kalitesi gerek performans açısından çok daha iyi olan bir kulaklıklar varken (Cloud Alpha), gidip de Arctis 5 almak sadece SS fanboyu veya sadece tasarımı daha çok hoşuna giden birinin yapacağı bir iştir.
Tabi siz de haklısınız ancak dediğim gibi zevkler ve renkler tartışılmaz o yüzden tasarım da önemlidir, ki o yüzden şuanda Arctis 5 kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı