SteelSeries Arctis Nova 7 vs 7P vs 7X

En ufak ''Beğenmedim'' tepkisine forumdaki insanlar hemen köpürüyor. Steel Series hiç bir zaman yapı kalitesi olarak sağlam bir marka olmayacak. İstediğiniz kadar hoşunuza gitmesin.

Nova serisinden farelere kadar bir sürü sorun yaşayan insanlar var. Ayrıca Nova serisi yeni bir ürün olmasına karşılık, çoğu kullanıcının korkulu rüyası olan ''white noise'' problemini yaşayanlar var. Siz de fanatiklik yapın.

1675610775195.png

0kpjt1r05yda1.jpg

Kedi erişemediği ciğere mundar dermiş misali gibi her gördüğümüz kırık bir ürüne kalitesiz diyemeyiz. Özellikle kendinizin tecrübe etmediği bir olayı yabancı bir forum sitesinden alıntı yaparak...😏

Kedi erişemediği ciğere mundar dermiş misali gibi her gördüğümüz kırık bir ürüne kalitesiz diyemeyiz. Özellikle kendinizin tecrübe etmediği bir olayı yabancı bir forum sitesinden alıntı yaparak...😏
Ulaşamadığı ciğeri mundar etmek? Ben HS80 kullanıyorum?

Bu arda ses kalitesinden falan da eleştirimi yapmadım, yapı kalitesi olarak eleştirmiştim ama yine de siz bilirsiniz. Ayrıca siz de o ''forum'' sitelerinden ve videolardan görerek almışsınız ürünü.

@xeqepex neye güldün?

Son düzenleme:
@AllyFeedon

Selamlamlar, ben HS80 ile nova 7X arasında kaldım.

HS80'in sevmediğiniz özellikleri nelerdir acaba? Şu anda Amazon'dan 3600TL civarına yurt dışından satın alabiliyorum

Nova 7X ise şu anda 4000TL. Bataryasının 38 saat gitmesi, tasarımı ve mikrofonun içe gömmeli olması beni en çok cezbeden kısımları oldu.

Çok fazla heavy rock ve metal dinlerim bu yüzden hangi kulaklık daha iyidir bilemedim. HS80'in fiyatı yükselmeden karar vermem gerekiyor. Yardımcı olabilirsen çok sevinirim.

Son düzenleme:
@AllyFeedon

Selamlamlar, ben HS80 ile nova 7X arasında kaldım.

HS80'in sevmediğiniz özellikleri nelerdir acaba? Şu anda Amazon'dan 3600TL civarına yurt dışından satın alabiliyorum

Nova 7X ise şu anda 4000TL. Bataryasının 38 saat gitmesi, tasarımı ve mikrofonun içe gömmeli olması beni en çok cezbeden kısımları oldu.

Çok fazla heavy rock ve metal dinlerim bu yüzden hangi kulaklık daha iyidir bilemedim. HS80'in fiyatı yükselmeden karar vermem gerekiyor. Yardımcı olabilirsen çok sevinirim.

HS80'de en sevmediğim özellikler:
Kumaş pedler. Aşırı konforlu ama çok fazla toz alıyor. Düzgün bir kulaklık standı alıp standa koyun kulaklığı sorun çıkmaz.
Şarj kanadında; Steel Series çok çok önde hakkını yemem ama HS80'de üzmüyor. Ben alıştım.

Genel olarak memnunum. Ses temizliği çok çok iyi çoğu müzik türünde başarılı. Güzel bir EQ ayarı bulursanız bu kulaklık alır götürür sizi.

Sadece bu iki şey, kumaş ve şarj. Bunların haricinde 9/10 kulaklık. Özellikle mikrofon kanadında Steel Series'ten çok önde. Yapı kalitesinden bahsetmiyorum bile.

Bu arada, bir kere kafamdan fırladı kulaklık. Hala daha sağlam onu da ekliyeyim :D.

Selam.

Bu UC model arasindayim. Farkli model onerisi olan varsa oneri verebilir tabii :)
Simdi P ve X serilerinin konsollara denk geldigini biliyorum fakat su an icin konsolda kullanmayacagim bu kulakligi.

Genel olarak bilgisayarda kullanacagim ve bu nedenle duz 7 modelini alasim var.
Biraz arastirmaya calistim ama dogrudan farklarini goremedim, chatmix olayi bir fark ediyor P ve X modeline gore konsollarda.

Ben PC, macOS ve tablet uzerinde kullanacagim icin duz 7 modeli uyar mi sizce? Ya da PC'de kullanacaksam bile X ya da P modellerinden birinin getirdigi farkli bir avantaj var mi bildiginiz? Benim goremedim.

Teşekkürler.
Hocam 7 x aldınız mı PC de bir problem yaşattı mı size şu an Almanya'dan bir arkadaşım gelecek 7x in fiyatı uygun 150 Euro 3000 civarı bi rakama gelecek yani bana düz 7 nin fiyatı ise 170 Euro arada bi fark olmayacaksa 7x i almak daha mantıklı

Hocam 7 x aldınız mı PC de bir problem yaşattı mı size şu an Almanya'dan bir arkadaşım gelecek 7x in fiyatı uygun 150 Euro 3000 civarı bi rakama gelecek yani bana düz 7 nin fiyatı ise 170 Euro arada bi fark olmayacaksa 7x i almak daha mantıklı
Yok başka ürün tercih ettim. Rahat ve konforlu gelmedi bu seri, bi mağazada denemiştim

Hocam bende çok kararsız kaldım tercih etmek için. Limitim 5K civarı. Rahat olması benim için ön planda. Genellikle oyun oynarım bazen müzik dinlerim.

Geri
Yukarı