Steelseries Rival 600 İncelemesi

Logitech g402 kullanıyorum rival 600 ile sorun olur mu ellerim küçük 16.5 cm kadar,g402 yi kullanırken bir sorun yaşamadım 600 e göre daha ağır bir mouse bilgilendirirseniz sevinirim.
iyi günler benim de elim küçük sayılan ellerden 18 cm. ve fareyi claw tutuşla kullanıyorum. Bu nedenle bende senin düştüğün çelişkiye düştüm ama yine de aldım fareyi. Fare elime biraz büyük geliyor ve ağır olması uzun kullanımda biraz yoruyor elimi. Ama fareden çok memnumum. Verdiğim reaksiyonlara tepki süresi olsun hassasiyet hususunda üst düzey bir fare. İyi ki almışım diyorum. Tavsiyem eğer denk getirebilirsen bir teknoloji markette deneyip eline oturup oturmadığına bakman. Sonuç olarak bizim gibi küçük elli kullanıcılar için sıkıntı çıkarabilecek büyüklükte ve ağırlıkta. Ben yanında verilen ağırlıkları kullanmıyorum. Olmadı sipariş et. baktın olmadı 15 gün içinde iade et. Bu da bir seçenek.

Cevabın ve tavsiyelerin için teşekkür ederim.Misal logitech g102 var elime uygun oturuyor ama hafifliğinden mi yoksa tam tuttuğum için mi aim almakta g402 e göre kötü bir aim sergiliyorum ağır olması benim için avantaja dönüşüyor.Bilekten oynamıyorum kolum ile birlikte götürüyorum 400 dpi 1.6 sen ile oynuyorum örnek vermek gerekirse

hic o elleriniz kaymasın diye yapılan o plastiklerin yapıskanı eridimi?

@Semi Buğra evet o bölgelerin yapışkanlarında bir sıkıntı var. Parmağımı o bölgelere fazla bastırdığımda uhu gibi bir yapışkan, o plastiklerin kenarlarından sızıyor. Galiba bu farenin kronik sorunu bu. Böyle bir sorunu bir kaç yerde daha gördüm. Yapışkanı fazla atıyorlar galiba, ya da o plastiklerle ilgili bir sorun var. Neyse ki ben bastıra bastıra o fazlalığı aldım. Artık kenarlardan yapışkan fışkırmıyor

@KafKef1903 malzeme kalitesindeki sıkıntı hariç güzel bir fare, ben memnunum. Tek sıkıntısı parmaklarımızı koyduğumuz kauçuklar. Onun dışında elime tam oturuyor. Sensörü çok iyi, ani fare hareketlerine anında tepki veriyor. Hiç takılma yaşamadım. Eksi kısmını ise bir mesaj önce de yazdım. Onların üzerine ek olarak serçe parmağımı koyduğum bölgede bir çökme oluştu. Malzeme orada eriyor da olabilir, ama bana erimeden çok parmağımın baskısından dolayı çökmüş gibi geldi. Bu durumlar kullanıma engel mi? Bana göre değil ama bu paraya satılan bir farede daha sağlam malzeme kullanılabilirlerdi.

O zaman bende birşey olmaz çünkü şimdiki kullandığım mouse den dolayı serçe parmağım her zaman yukarıda oluyor
Bide şey soracaktım qck+ ve heavy arasındaki farklar ne konu açılmış ama hiçbir şey anlamadım
şuan control bir mousepad kullanıyorum hangisini tercih edeyim?

@KafKef1903 hocam aralarında kalınlık farkları var. Heavy en kalın olanı, kalınlığı 6 mm. Ben kalınlığı 4 mm olan QcK+ kullanıyorum. Mousepad'in kalınlığı arttıkça üzerine konulan zeminin mousepad ve mouse üzerindeki etkisi azalıyor. Bu durum mouse hareketlerinin çok daha hassaslaşmasını sağlıyor. Kontrolü biraz zorlaştırsa da eğer hassasiyete önem veriyorsanız kalın bir mousepad tavsiye ederim.

rival 600 ve qck+ 4mm aldım şuan güzel gidiyor ama diğer mouse um kesinlikle g 305 olacak
uzun oynayıştan sonra şunu söyliyeyim rival 600 ü satıp g305 aldım çok memnunum

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…