SteelSeries Rival 600 vs Razer Deathadder Elite

Technokurt

Decapat
Daha fazla  
Bu farelerden hangisinin sensörü daha gelişmiş ve iyidir? Farelerin sahip oldukları sensörlerin adlarını yazar mısınız? FPS tarzı oyunlarda hangi sensör tarzı daha iyidir? Angle Snapping özelliği ikisinde de var mıdır?

SteelSeries malzeme kalitesi bakımından daha iyi. Optik sensör ve doğrulama sensörü sayesinde FPS oyunlarında daha avantajlı.

Tercih meselesi fakat bence Razer Deathadder Elite daha rahat bir mouse. Daha önce Steelseries Rival 300 kullanmıştım ve memnun kalmayıp çöpe atmıştım 1,5 yıl sonra. Ellerin çok terleyen biriyse kesinlikle tavsiye etmem, leş gibi oluyor mouse. Razer Deathadder Elite kullanıyorum memnunum. Tek problem kronik sorunu var. 1 yıl kullanımdan sonra genellikle çoğu kullanıcıda sol klik tuşuna tıkladığında çift tıklıyor kendi kendine. Onu da mousenin içini açıp hava üfleyerek çözdüm. Ek olarak belirteyim çift tık problemini yaşadığımda garanti bitimine 1 ay kala servise göndermiştim bana sıfır kutulu yenisini göndermişti Aral game.

SS 600 daha iyi sensörlere sahiptir fakat yanlardaki kauçuk kısım zamanla yapış yapış olduğu dair çok şikayetler var tercih edeceksen aklında bulunsun. Deathadder ve Basiliks modellerine bakabilirsin ikisindede aynı sensörler vardı sanırım ben elime daha uygun olduğu için Basiliks modelini almıştım.

Steel Series Rival 600’ü geçtim, Oyuncu ekipmanlarıyla baya haşır neşir olup bilgili olanların Rival 310 ile Deathadder’ı karşlıaştırdığını görmüştüm. Demek istediğim SS al hatta illaki Rival 600 demiyorsan 310’a dönebilirsin aralarında pek bir fark yok. AdeksStore’da rival 310 ve yanında hediye SS Qck mouse pad toplamda 280 tl ye satılıyor N11 den de görebilirsin.

Deathadder Elite alacaktım ben de, ele oturma biçimi yüksekliği hoşuma gitmişti.
Araştırırken Asus Rog gladius gözüme çarptı.
Kutu içeriği baya zengindi(çıkarılabilir kablo, yedek kablo, iki tane yedek omron switch, hiçbir farede bulunmayan 2000 HZ pooling rate, kablosunun fareye takılan kısmının micro usb olmasıyla piyasada bulunulabilirlik, kablonun çıkmaması için kilit mekanizması, taşıma filesi).
Gladius 2 ise aynı tasarım ve kutu içeriğine ek olarak yeni sensör ve rgb aydınlatmalı olanı.
Gladius 1'den çok memnunum. Yazılımı da iyi ve ayarladığın makrolar vs. fare hafızısına kaydedilebiliyor ve birden fazla profili ise yazılımıyla bilgisayarda saklayabiliyorsun.
Bilgisayardaki profillerden istediğini sürükle bırak yöntemi ile fare hafızasına aktarıyorsun.
Daha önce steelseries fare kullanırken ellerim terliyordu. Bunda öyle bir sorun yok.
Yazılımındaki angle sapping (açı düzeltme) özelliğinde sadece aktif etme değil yüzdeli kullanma da işime yaradı.
Rainbow Six Siege'de beni yormayan ideal hassaslıkta iken ince atışlarda ateş ederken buttona abanma kuvveti ile aim hafif kayıyordu. Yüzde 20 açı düzeltme ile işim kolaylaştı.

Son düzenleme:
Steel Series Rival 600’ü geçtim, Oyuncu ekipmanlarıyla baya haşır neşir olup bilgili olanların Rival 310 ile Deathadder’ı karşlıaştırdığını görmüştüm. Demek istediğim SS al hatta illaki Rival 600 demiyorsan 310’a dönebilirsin aralarında pek bir fark yok. AdeksStore’da rival 310 ve yanında hediye SS Qck mouse pad toplamda 280 tl ye satılıyor N11 den de görebilirsin.
Aralarında çift sensör dışında bir fark var mıdır? İki fareden de Steelseries Engine 3 yazılımı ile Angle Spanning özelliğine ulaşabilir miyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı