Stok Windows 10 vs AtlasOS vs ReviOS test sonuçları

LOSTNT

Decapat
AWE Wizard ile orijinal Windows üzerine playbook ile kurulmuştur. Sürücüler kurulu, internet kapalı denenmiştir. LatencyMon'da ise 15sn çalıştırıp sonuçları aldım. ReviOS'ta SonOyuncu'da V-Sync açtıktan sonra 60FPS düşmeden oynatıyor. Ancak AtlasOS fps düşmeden oynatmıyor. Stok Windows 10'u övenler için sondur umarım. Daha eski (RekOS) gibi modlu Windows'ta birçok sorunla karşılaştım. Türkçe olmuyor, Windows ayarları kararsızdı. Geçmek isteyenler bu gibi sorunları göze alsın. Diğer PC tamirde olduğu için eskisinde denedim.

stokwindows10görev.png

stokwindows10sürücü.png

AtlasOSRAM.png

AtlasOSLatencyMonTest2.png

reviosgörevyöneticisi.png

1683535796748.png

Son düzenleme:
Bu tarz modlu Windows'lar birçok güvenlik önlemini devre dışı bırakıyor. Özellikle eski nesil işlemcilerde bu durum daha tehlikeli. Uyarmış olayım.

AtlasOS bu noktadaki eleştirelere odaklanan bir güncelleme yaptı. Güncel AtlasOS'larda artık Windows Defender gibi güvenlik için gerekli veya faydalı servisler aktif şekilde geliyor.

3 yıldır ReviOS kullanıyorum. Stock 10'dan geçince çağ farkı hissettim resmen sistem tepkiselliğine kadar. Muhtemelen hiçbir güç bana stock kullandırtamaz artık.

Windows'lar birçok güvenlik önlemini devre dışı bırakıyor.

Atlas için evet öyleydi ve felaket eleştiri aldı o konuda. Sonraki sürümlerinde tekrar açacaklar pek çok şeyi. Açtılar da hatta sanırım. UAC, Defender gibi şeyler komple devredışı. ReviOS için böyle bir durum söz konusu değil. İsteğe bağlı kapatıyorsunuz. En güncel sürümü de mevcut zaten güvenlik güncelleştirmelerinin olduğu.

Zaten modify edilmiş herhangi bir üründe sorumluluk tamamen size aittir. Kabul ederek geçersiniz.

3 yıldır ReviOS kullanıyorum. Stock 10'dan geçince çağ farkı hissettim resmen sistem tepkiselliğine kadar. Muhtemelen hiçbir güç bana stock kullandırtamaz artık.

Atlas için evet öyleydi ve felaket eleştiri aldı o konuda. Sonraki sürümlerinde tekrar açacaklar pek çok şeyi. Açtılar da hatta sanırım. UAC, Defender gibi şeyler komple devredışı. ReviOS için böyle bir durum söz konusu değil. İsteğe bağlı kapatıyorsunuz. En güncel sürümü de mevcut zaten güvenlik güncelleştirmelerinin olduğu.

Zaten modify edilmiş herhangi bir üründe sorumluluk tamamen size aittir. Kabul ederek geçersiniz.
ReviOS'ta SonOyuncu'da V-Sync açtıktan sonra 60FPS düşmeden oynatıyor. Ancak AtlasOS fps düşmeden oynatmıyor. Yani ReviOS farkı her türlü belli oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı