Stokta olmayan ürünün tüketici hakları nelerdir?

Merhaba arkadaşlar bilgilendirme gereği duydum. Farklı Marka Asus Rog Thor 850w değişim kabul edildi. Ve herkes farklı marka olmaz kabul edilmez gibi şeyler yazmılmıştı. Öyle olmadığını ve yasaların ne yazıyorsa öyle çalıştığını öğrenmeniz ve sorun yaşayan diğer insanlar için bilgi kaynağı olması nedeni çözüldüğünü bildiriyorum. Bu konu hakkında detaylı bir video çektim. ;)
@Minsnicterb Merhaba hocam sorununuzu tam olarak nasıl çözdünüz? Benimde anakartım sorunlu, sizinle benzer durumu yaşıyorum. Kullandığım ürünün stokları yok. Farklı markanın üst modelinin stokları var. Satıcı Vatan Bilgisayar. Siz nasıl çözüme ulaştırdınız? Nasıl bir yol izlediniz? Biraz detay vererek anlatabilir misiniz?

ASUS Thor 850W ile değişim önerdiler. 1200 alım fiyat farkını ben ödeyim dedim öyle anlaştık. Gitmeme gerek kalmadı.

Ben Hepsiburada'dan kulaklık satın almıştım hiçbir şekilde değişim kabul etmiyorlar fiyat farkını vereyim diyorum yine de kabul etmiyorlar bakalım neler olacak.

Hukuki olarak yarın sana yardımcı olurum bu konu ile ilgili şimdi iadeyi sakın kabul beyanında bulunma, böyle bir beyanda bulunursan hakkını kaybedersin. Beklerim dersen yarın ve cumartesi detaylı bir mesaj atabilirim.

Merhaba bende NZXT C750 güç kaynağı aldım cw çıktı garanti iade değişim dedi elimizde aynı ürün yok aldığınız firma ile iletişime geçin dediler geçtim daha bekliyorum. Bugün garanti firmasını aradım anlattım durumu dedim eğer ürün elinize geldiyse onu ya da muadilini gönderin dedim bize mail yazın oradan yardımcı olurlar dedi iletişime geçtim bu sefer de bana DeepCool PM850D modelini 30$+KDV dediler ki benim ürün hem yarı modülerdi hem DeepCool markasından iyi ne yapmalıyım bana da yardımcı olur musunuz?

Merhaba bende NZXT C750 güç kaynağı aldım cw çıktı garanti iade değişim dedi elimizde aynı ürün yok aldığınız firma ile iletişime geçin dediler geçtim daha bekliyorum. Bugün garanti firmasını aradım anlattım durumu dedim eğer ürün elinize geldiyse onu ya da muadilini gönderin dedim bize mail yazın oradan yardımcı olurlar dedi iletişime geçtim bu sefer de bana DeepCool PM850D modelini 30$+KDV dediler ki benim ürün hem yarı modülerdi hem DeepCool markasından iyi ne yapmalıyım bana da yardımcı olur musunuz?

Üst modelini göndermek zorunda. THH tekrar başvuracağınızı veya mahkeme açacağınızı belirtin. Ayrıca siz kesinlikle para vermeyeceksiniz elinde ne varsa ücretsiz göndermek zorunda.

Geri
Yukarı