Stoku olmayan ürünün değişimi

critnal

Hectopat
Bundan yaklaşık 1 sene önce (22.04.2023 tarihinde) Teknosa'nın kendi mağazasından HyperX Cloud 2 kulaklık satın aldım bugün ise kulalığın ses kartının kablosu bozuldu ve ses kartına taktığımda sol tarafından ses gelmiyor, jak kullanarak taktığımda ise ses geliyor. Yarın aynı mağazaya gideceğim ancak internette stok gözükmüyor bu durumda mağaza nasıl bir yol izliyor?

Bundan yaklaşık 1 sene önce (22.04.2023 tarihinde) Teknosa'nın kendi mağazasından HyperX Cloud 2 kulaklık satın aldım bugün ise kulalığın ses kartının kablosu bozuldu ve ses kartına taktığımda sol tarafından ses gelmiyor, jak kullanarak taktığımda ise ses geliyor. Yarın aynı mağazaya gideceğim ancak internette stok gözükmüyor bu durumda mağaza nasıl bir yol izliyor?

Stok olan başka mağazasından değişim yapabilir.

Stok olan başka mağazasından değişim yapabilir.
İnternet sitesinde direkt stok yok diyor, fiyat dahi gözükmüyor.
Edit: Fotoğrafı bırakıyorum;

1713116854994.png

Bir yerde okumuştum genelde üst modelleriyle değişimi yapılıyormuş. Tabii size para iadeside yapabilirler.

Forumda baktığım kadarıyla tüketici para veya ürün değişiminden hangisini isterse onu gerçekleştiriyorlarmış, ancak firmaların alavere dalvereleri yüzünden THH'ye kadar gidiyormuş çoğu süreç umarım böyle bir durumla karşılaşmam.

Muadil ürün ile değiştirebilirler.

Peki muadil ürünlere yasalar nezdinde nasıl karar veriliyor? Ürünün piyasa değerine mi bakılıyor yoksa özelliklerine mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı