Çözüm STOP Ransomware Deşifre Aracı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İşinize yaradı mı?

• Evet

Oy: 25 24,5%
  • Hayır

Oy: 25 24,5%
  • Farklı Ransomware çeşidi bulaştı

Oy: 52 51,0%

• Oy verenlerin toplamı
    102
  • Anket kapandı .
Bu arada @Murat5038 hocam yazıda bahsettiğim kısım hariç diğer şeyler elimde var acaba o olmadan dosya hazırlayıp atsam olur mu?
Sıkıntı olmaz atabilirsin.
Benimkinde de aynı yazıyor.
Aynısı yazmaz sallamayın. Kişiye özel kimlik bu.
Hocam herhangi bir sosyal medya platformu kullanıyorsanız söyleyebilirsiniz.
Bulursak birbirimize yardımcı oluruz.
Bulabileceğiniz tek yer burası. Diğerleri yabancı. Yabancıları karıştırmak isterseniz ize kalmış :)Sonra olan dosyalardan da olursanız karışmam.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Murat5038 Merhabalar Murat bey. Ben yaklaşık 1 haftadır bu fidye virüsü ile uğraşıyorum. Tüm yöntemleri denemiş olmama rağmen herhangi bir sonuç elde edemedim. En son gölge kopyalarıma ulaşabildim yaklaşık 200 gb kadar ve şifresiz halde duruyorlardı. Export etmek istediğimde dosyalar bozuk bir şekilde geliyorlardı. Çevrimdışı bir şifreleme ile şifrelenmişim. Sizlere istediğiniz ilgili dosyaları aşağıdaki drive linki ile iletiyor, en kısa zaman da bu durumdan canı yanan herkesin kurtulmasını diliyorum.

Sevgilerimle

En son gölge kopyalarıma ulaşabildim yaklaşık 200 GB kadar ve şifresiz halde duruyorlardı. Export etmek istediğimde dosyalar bozuk bir şekilde geliyorlardı.

Siz okummamışsınız ki sadecde verilenleri denemişsisiniz kendinizce. Konuda yazılı o tür kopyalarda şifreli siz şifresiz diyorsunuz :D Zararlının temel amacı zaten onları şifreleyip kurtarılmasını engellemek.

Çevrimdışı bir şifreleme ile şifrelenmişim. Sizlere istediğiniz ilgili dosyaları aşağıdaki Drive linki ile iletiyor, en kısa zaman da bu durumdan canı yanan herkesin kurtulmasını diliyorum.

Çevrimdışı ise iyi, dediklerimi eksiksiz yaptıysanız yedek alıp çözüleceği günü beklemelisiniz.
Link çalışmıyor farklı yere upload edin.

@AstroFlow @Murat5038 eğer. Reqg çözülürse bana da söyleyebilir misiniz? Bende de aynı sorun var da.

Özel olarak kimseyi bilgilendirmiyorum. Rehberi takip edin. Araç altında uzatınız çözülür şekilde verildiyse o zaman denersiniz. Çevrimdışı ise yapmanız gerekenleri yaptıysanız gelmesini beklemelisiniz.

Siz okummamışsınız ki sadecde verilenleri denemişsisiniz kendinizce. Konuda yazılı o tür kopyalarda şifreli siz şifresiz diyorsunuz :D Zararlının temel amacı zaten onları şifreleyip kurtarılmasını engellemek.

Çevrimdışı ise iyi, dediklerimi eksiksiz yaptıysanız yedek alıp çözüleceği günü beklemelisiniz.

Özel olarak kimseyi bilgilendirmiyorum. Rehberi takip edin. Araç altında uzatınız çözülür şekilde verildiyse o zaman denersiniz. Çevrimdışı ise yapmanız gerekenleri yaptıysanız gelmesini beklemelisiniz.
Hocam yedeklemeyle kalmadım. Aklıma bile kaydettim.
Çözüldüğü gün beni hackleyen kişiye dalga notu atacağım. :D

Mediafire aupload ettim Murat bey. Teşekkürler.

MediaFire aupload ettim Murat bey. Teşekkürler.

Tamam, gönderdiğin kadarını yetkili yerlere ilettim. Orj. Dosya örnekleri de istemiştim, onlar yoktu. Raporu av kullanmadan önce istemiştim, kullandıktan sonra atmışssın. Neyse, olduğu kadar. Kimlikler çevrimdışı olduğundan ileride çözülme imkanı var, saklı tutun dosyaları.

Merhabalar, bende de reqg virüsü var. Anti malware ile temizledim ama decrypt_stopdjvu ve Shadow exp denedim. Dosyalar bozuk cıkıyor. Anladıgım kadarıyla reqg için dosyaları düzelten program yok sanırsam. Beklemek mi gerekiyor?

Anladıgım kadarıyla reqg için dosyaları düzelten program yok sanırsam, beklemek mi gerekiyor?
Yukarıda yazanları okursanız görebilirsiniz çözülüp çözülmeyeceğini.
Konu başında da ne yapacağınız yazılı.

Yeni konular

Geri
Yukarı