Çözüm STOP Ransomware Deşifre Aracı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İşinize yaradı mı?

• Evet

Oy: 25 24,5%
  • Hayır

Oy: 25 24,5%
  • Farklı Ransomware çeşidi bulaştı

Oy: 52 51,0%

• Oy verenlerin toplamı
    102
  • Anket kapandı .
Tabii sorabilirsiniz. Rehberde çoğu yazılmış ama onların haricinde bir şeyse sorun.
Belleğinizi AV ile taratıp yedek aldığınız dosyaları rehbere göre çözüm aracı ile kontrol edebilirsiniz.
Dediğiniz uzantılar çevrimdışı ise çözümü mevcut. Çoklu olarak zamanında önlem alıp temizlik yaptıysanız tek şifreleme biçimi ile şifrelendiyse çözülecektir.
Öncelikle teşekkür ederim. Rehberde 56 sayfa olduğuından dolayı tamamını okuyamadım. Bundan dolayı soracağım sorular daha önce soruldu mu bilmiyorum. Ama sorulduysa bile cevaplarsanız çok sevinirim.

1. USB bellekteki şifreli dosyaları PC'ye aktardım. Şifreli dosyalarda virüs bulunma ihtimali var mı? Yoksa virüs sadece internet üzerinden download yaparken mi bulaşıyor? (Açıkçası dosyaları aktardığımdan beri tekrardan fidye virüsü, trojan v.b. virüslerin bulaşma ihtimalinden korkuyorum)
1631505955857.png

Örnek dosyalar bu şekilde.

2. Aradan 2-3 yıl gibi uzun zaman geçmesi ve dosyaların konum değiştirerek önce USB belleğe sonrasında da yeni PC'ye aktarılması çözümü ortadan kaldırıyor mu? Yoksa geçen zaman ve konum değiştirmesi fark etmeksizin herkeste çözüm işe yarıyor mu?

NOT: sadece ".msop" değil ".hets" uzantılı dosyalarda var. Yani ilk virüs bulaştığında dosyaların bir kısmı ".hets" bir kısmı ".msop" olmuştu.

Uzun süre sonra çözümünün olduğunu görmek beni çok mutlu etti. Siz de yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. Ayrıca daha önce sorulmuş soruları sorduysam kusuruma bakmayın.

Rehberde 56 sayfa olduğuından dolayı tamamını okuyamadım.

Rehber o kadar sayfa değil rehber konuda ilk yazılandır, devamında mesaj yazdıysa aynı kişi o da devamıdır.

1. USB bellekteki şifreli dosyaları PC'ye aktardım. Şifreli dosyalarda virüs bulunma ihtimali var mı? Yoksa virüs sadece internet üzerinden download yaparken mi bulaşıyor? (açıkçası dosyaları aktardığımdan beri tekrar fidye virüsü, trojan vb. Virüslerin bulaşma ihtimalinden korkuyorum)
Zararlıyı beraber koplayabilirsiniz bu yüzden rehberde AV ile sistemi ve bellekleri taratın denilmişti.
2. Aradan 2-3 yıl gibi uzun zaman geçmesi ve dosyaların konum değiştirerek önce USB belleğe sonrasında da yeni PC'ye aktarılması çözümü ortadan kaldırıyor mu? Yoksa geçen zaman ve konum değiştirmesi fark etmeksizin herkeste çözüm işe yarıyor mu?
Konum değişikliği bir sorun teşkil etmez orj. şifrelenmiş dosya ise sorun olmaz.

NOT: sadece ".msop" değil ".hets" uzantılı dosyalarda var. Yani ilk virüs bulaştığında dosyaların bir kısmı ".hets" bir kısmı ".msop" olmuştu.
Onun cevabını yukarıda vermiştim, tek uzantı olup yeniden başladıktan sonra farklı uzantıya döndüyse bu rehberi okumayanın hatasıyla çözümsüz olabiliyor.
Bu yüzden taratın deniliyor rehberi okuyun diye. Siz çift şifreleme yaşamış görünüyorsunuz bu yüzden bazı dosyalarınız kurtarılmayabilir. İki varyant da çözülebilir olması farklı zamanlarda farklı dosyalar üzerinde şifreleme yaşandıysa çözümü mümkün. Tekrar şifrelenmiş bir varant olduğundan çözümü sorunlu hale getiriyor.

Uzun süre sonra çözümünün olduğunu görmek beni çok mutlu etti. Siz de yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. Ayrıca daha önce sorulmuş soruları sorduysam kusuruma bakmayın.
Rica ederim. Siz rehberi uygulayıp kalanını, aracı çalıştırıp deneyin vakit kaybetmeden.

@Murat5038 hocam dosyalarım online olarak (hese) şifrelenmişti. Konuya baktım hese eklenmiş. Şifrelenmiş dosyalarım çözüm çıktımı?

1. Araç - Bu araç için çözümü olan dosya uzantıları:
hese

txt bırakılan not
Your personal ID:
0157HydtUdjsFFszePgwxlz1KiCzZH8jvo4pX2n0nI9j3cvZRf bjya9
Merhabalar, murat hocam benim konunun çözümü çıktı mı?

Merhabalar, mikrofonun dip sesini azaltmak için program indiriyordum ondan sonra kendimi buralarda buldum.
Tarama yaptım virüs ortadan kalktı gibi ama daha sonradan anladım ki dosyalarım, tüm eski belgelerim, okul, yedek falan hepsi şifrelenmiş.

Emsi programını kullandım ama bana çözülmesi impossible falan dedi :(
dediğiniz sıkıştırılmış dosyayı buraya atıyorum. İnşallah çözümü vardır.

Emsi programını kullandım ama bana çözülmesi impossible falan dedi :(
dediğiniz sıkıştırılmış dosyayı buraya atıyorum. İnşallah çözümü vardır.
Maalesef çevrimiçi şifrelenmiş. Çözülmesi mümkün değil. Çok önemlilerin yedeğini alıp format atın. Seneler sonra çözümü mümkün olabilir.

Maalesef çevrimiçi şifrelenmiş. Çözülmesi mümkün değil.

Anladım. Çözülmesi mümkün değilse başka bir şey yapamıyor muyum şimdi ben ?
Hiç bir umut bile mi yok. Para isteyenlere mailden yalvarsam acındırsam kendimi.

Ciddi ciddi şuan her şeyim gitti ya masaüstündeki dosyalar bile gitti inanamıyorum bu olaya.
Artık herhalde bundan sonra korunmaya bakmak lazım.

Hiçbir umut bile mi yok. Para isteyenlere mailden yalvarsam acındırsam kendimi.

Mail ile yardım isteyebilirsiniz ancak çok mümkün değil. Para isteyeceklerdir ancak zararlıyı yayanlardan yardım beklemek ne kadar güvenli siz düşünün artık.

Ciddi ciddi şu an her şeyim gitti ya masaüstündeki dosyalar bile gitti inanamıyorum bu olaya.
Artık herhalde bundan sonra korunmaya bakmak lazım.
Maalesef çevrimdışı olsa ileride olabilrdi ama çevrimiçi ve imkanı çok düşük.
Korumayı başınızagelmden önce almanız gerekirid çok kez yazdık bu gibi şeyleri olmadan önce düşünmeniz gerekirdi. Bundan sonra korunmanın önemini anlamış oldunuz.

Merhabalar. Benim bilgisayarıma bulaşan ransomware dosyaların uzantısını .maql yaptı. Bunun bir çözümü varmıdır acaba? ilk sayfayı okudum ama tam anlayamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim

Geri
Yukarı