Çözüm STOP Ransomware Deşifre Aracı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İşinize yaradı mı?

• Evet

Oy: 25 24,5%
  • Hayır

Oy: 25 24,5%
  • Farklı Ransomware çeşidi bulaştı

Oy: 52 51,0%

• Oy verenlerin toplamı
    102
  • Anket kapandı .
Cümleten selamünaleyküm. Üstadlar.
Bana da bu. Hoop bulaştı. Temiz sistem kurdum fakat dosyalar şifreli. Çok aradım bulamadım. Acaba deşifre programı vb sistem var mıdır? Selam ve saygılarımla.

Murat üstat. Rehberi okudum hepsini uyguladım. Ama olmadı ki buradan yardım istedim. Sadece "qphotorec_win.exe" programı şifreyi çözüyor dosyaları kurtarıyor fakat o da "recup_dir. 1" seklinde yüzlerce klasöre çıkarıyor ve dosya isimlerini "F21758008" şeklinde binlerce yapıyor.

Yani demek istediğim bu şifreyi çözebilen dosyaları eski haline getiren bir yöntem, program var mı? Adam "
Price of private key and decrypt software is $980.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $490.
Please Note that you'll never restore your data without payment." bunu istiyor. Şu an var mı yardımcı olabilecek. Herkese saygılar.

Sadece "qphotorec_win.exe" programı şifreyi çözüyor dosyaları kurtarıyor fakat o da "recup_dir. 1" seklinde yüzlerce klasöre çıkarıyor ve dosya isimlerini "F21758008" şeklinde binlerce yapıyor.

İismlerinin o sekilde olması falan önemli değil. Kurtarıyor dediklerini açabiliyor musun sorun olmadan görüntüler videolar vb. dosyaların sorunsuz açılıyor mu o önemli. Yoksa zaten kurtarılacak bir durum yok şifreli sadece dosyalar bunu anlamıyorsunuz.
Çözüm rehberi uygulamak ve takip etmek size uygun ise. Bunun dışında hiçbir yerde bir şey bulamazsınız.

Sadece "qphotorec_win.exe" programı şifreyi çözüyor dosyaları kurtarıyor fakat o da "recup_dir. 1" seklinde yüzlerce klasöre çıkarıyor ve dosya isimlerini "F21758008" şeklinde binlerce yapıyor.

Sen ne diyosun abicim!? Keşke bizim dosyaları da kurtarsa da ismi abudik gubidik olsa. Ben de bi deneyeyim.
bu siteye baktım. biraz karışık görünüyor.

Son düzenleme:
Bu siteye baktım. Biraz karışık görünüyor.
Boşuna deneme olanı da bozarsın. Yine de riski göze alıyorsan orası sitesi değil buradan indir:

Boşuna deneme olanı da bozarsın. Yine de riski göze alıyorsan orası sitesi değil buradan indir:
tmm. sanırım karar vermeden önce biraz araştırıcam. risk istemiyorum. olumlu olursa dönerim.

Hocam bana ".msop" ve ".hets" uzantılı virüs 2-3 yıl önce bulaşmıştı. Virüs bulaştığı zamanlar virüs yeni çıkan bir virüs olduğundan dolayı çözümü yoktu. Ben de özellikle virüsün bulaştığı 1-2 haftayı oldukça zor atlattım, ne yazık ki önemli belgeleri ve fotoğrafları kaybettim. O sıralar laptop kullanıyordum. Laptopa format atmadan önce 128GB'lik bir USB bellek sipariş edip virüs bulaşan, uzantısı değişen, tüm kilitli belgeleri belleğin içine attım. Yaklaşık 5 ay önce yeni sistem almıştım. Bugün sisteme eski laptoptaki fotoğrafların bazılarını taşırken tekrardan aklıma geldi. Foruma baktığımda direkt bu konuyu gördüm. Öncelikle böyle sıkıntılı bir konuda insanlara yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim. Söylediğiniz işlemleri uygulamadan önce aklıma takılan birkaç soruyu sorabilir miyim?

Söylediğiniz işlemleri uygulamadan önce aklıma takılan birkaç soruyu sorabilir miyim?
Tabii sorabilirsiniz. Rehberde çoğu yazılmış ama onların haricinde bir şeyse sorun.
Belleğinizi AV ile taratıp yedek aldığınız dosyaları rehbere göre çözüm aracı ile kontrol edebilirsiniz.
Dediğiniz uzantılar çevrimdışı ise çözümü mevcut. Çoklu olarak zamanında önlem alıp temizlik yaptıysanız tek şifreleme biçimi ile şifrelendiyse çözülecektir.

Geri
Yukarı