Çözüm STOP Ransomware Deşifre Aracı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İşinize yaradı mı?

• Evet

Oy: 25 24,5%
  • Hayır

Oy: 25 24,5%
  • Farklı Ransomware çeşidi bulaştı

Oy: 52 51,0%

• Oy verenlerin toplamı
    102
  • Anket kapandı .
Merhaba.

Bir yakınımın diskine .scr uzantılı bir ransomware bulaşmış. İçerisindeki videolar, resimler vesaire .scr uzantısı almış. İlk aklıma gelen bu konuya bakmak oldu fakat .scr'ye dair bir şey göremedim. KIS2021 ile tarama yaptığımda .scr uzantılı dosyaları tespit ediyor, çöz dediğimde ise direkt olarak karantinaya alıyor ve oradan da maalesef silmek dışında başka bir şey yapılmıyor. Bu .scr varyantının decrypter'ı hala çıkmadı mı bir bilginiz var mıdır acaba? @Murat5038

Bir yakınımın diskine .scr uzantılı bir Ransomware bulaşmış. İçerisindeki videolar, resimler vesaire .scr uzantısı almış. İlk aklıma gelen bu konuya bakmak oldu fakat .scr'ye dair bir şey göremedim.

Göremezsin çünkü o dediğin uznatı genel bir zararlı uzantısı. Ransomware ile alakası yok genelde.
Bilindik bir zararlı karantinaya alıyorsa zararlıları alıyor. Zararsız olanlar genelde korunan sisteme dosyası olarak gizli şekilde kalıyor. Konu ile alakası yok.
USB bellek taşınabilir disk fian bulaştıysa. Gizli dosyaları açsın, korunan işletim sistemi dosyalarını göster açsın klasör seçeneklerinden.

Göremezsin çünkü o dediğin uznatı genel bir zararlı uzantısı. Ransomware ile alakası yok genelde.
Bilindik bir zararlı karantinaya alıyorsa zararlıları alıyor. Zararsız olanlar genelde korunan sisteme dosyası olarak gizli şekilde kalıyor. Konu ile alakası yok.
USB bellek taşınabilir disk fian bulaştıysa. Gizli dosyaları açsın, korunan işletim sistemi dosyalarını göster açsın klasör seçeneklerinden.
Cevap için teşekkürler.

Öncelikle evet taşınabilir disk var. Yalnız biraz aklım karıştı. Mesela zararlı bulaşmış olan düğün.scr diye bir video var diyelim. Gizli ve korunan işletim sistemi dosyalarının gösterimini açınca orijinal hali olan düğün.mp4 dosyasını orada görebilecek miyim?

Veya başka bir türlü sorayım. Taşınabilir disk içerisinde bir sürü resim, video vb. şeyler .scr uzantısı almış. Bu resim ve videoları kurtarmak mümkün müdür? Mümkünse nasıldır?

Gizli ve korunan işletim sistemi dosyalarının gösterimini açınca orijinal hali olan düğün.mp4 dosyasını orada görebilecek miyim?
Evet gizli şekilde görebileceksiniz tahmin ettiğim zararlıysa.

iyi günler .mljx virüsü bulaştı temizleme yaptım yalnız dosyalar böyle kaldı önemli fotoğraflar videolar var diğer her şeyi sildim zaten bunları nasıl kurtarabilirim ? emsısoft decryptor ile tarama yaptım metin dosyasını paylaştım

Dosya Ekleri

• 1.txt
    4,3 KB · Görüntüleme: 260
iyi günler .mljx virüsü bulaştı temizleme yaptım yalnız dosyalar böyle kaldı önemli fotoğraflar videolar var diğer her şeyi sildim zaten bunları nasıl kurtarabilirim ? emsısoft decryptor ile tarama yaptım metin dosyasını paylaştım
Göründüğü üzere online id ile şifrelenmiş çözülmesi imkansıza yakın :( siz yine de saklayın belki ilerde çözümü olur.

İyi günler. Mljx virüsü bulaştı temizleme yaptım yalnız dosyalar böyle kaldı önemli fotoğraflar videolar var diğer her şeyi sildim zaten bunları nasıl kurtarabilirim?
Kurtaramazsınız. Çevrimiçi şifreli olduğundan orada yazdığı gibi çözülmesi imkansız. Bir umut olarak dosyları saklayabilir seneler sonra çözümü çıkarsa anca açabilirsiniz.

Geri
Yukarı