Çözüm STOP Ransomware Deşifre Aracı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İşinize yaradı mı?

• Evet

Oy: 25 24,5%
  • Hayır

Oy: 25 24,5%
  • Farklı Ransomware çeşidi bulaştı

Oy: 52 51,0%

• Oy verenlerin toplamı
    102
  • Anket kapandı .
Murat hocam YouTube'da uzun aradan sonra tekrar bir çözüm arayım dedim de şöyle bir video gördüm elimde bilgisayar olmadığı için deneme fırsatım yok sizce işe yarayabilecek bir şey midir?
Orada gösterilen araç zaten konuda belirtilmiş ancak her dosyada her uzantıda mümkün değil. Deneyebilirsiniz önemli dosyalarınızın yedeğini alıp.

Anladım bir de.

listede olmayan ancak çevrimdışı şifreli olarak çözülebilecek yeni varyant dosya uzantılar:

Uzun zamandır rehbere bakmıyordum yeni fark ettim de listede copa da var çözülebilecek derken şu an çözülmesi için yol var mı yoksa ileride olabilir mi demek istedeniz? Ve siz sormadan da ekleyeyim dosyalarım T1 uzantılı çevrimdışı şifreli.

Uzun zamandır rehbere bakmıyordum yeni fark ettim de listede copa da var, çözülebilecek derken şu an çözülmesi için yol var mı yoksa ileride olabilir mi demek istedeniz? Ve siz sormadan da ekleyeyim dosyalarım T1 uzantılı çevrimdışı şifreli.
Copa olan kıısmda olan uzantılar Çevrimdışı olarak ileride çözümü mümkün anlamında olarak ekliyorum oraya :) Araç 1 altında olan uzantılarda görürseniz çözüm mümkün anlamındadır. Söylediğiz kısmda sadece Ransomware uzantısı bu zararlıya ait bilinsin ve ileride çözümü çıkabilir diye güncelliyorum arada. Orada çevrimdışı yazmmaın sebebi de bu zaten çevrimiçi olanlar bakmasına gerek yok diyebiliriz :)

Hocam aynı sorun bende de oluştu. 2 haftadır araştırıyorum. Siz çözüm bulabildiniz mi?
Bu bir veya iki hafta ile çözülecek veya kesin çözülür denebilecek bir şey değil. Rehberi okuyun sizin durumunuzu karşılıyorsa ne kadar süreceği veya çözülüp çözülmeyeceği bildiriliyor. Yeni uzantılardan biri bulaşmış.

Hocam .eemv ve .eeyu ile basim dertte. Sitede .eemv uzantisi geciyor ama 2019 sonrasi diyor. Talep ettiginiz dosyalari rar'a ekleyip drive'a yukledim.

Icinde farbar recovery scan dosyalari da var. Yardimci olabilir misiniz? Tesekkurler

eemv ve eeyu drive linki

@Murat5038

Hocam cahilligimi affedin, suan decrypt edilemeyen bir viruse sahipsem eger, decrypt edilebilen bir virusu acsam ve oyle decrypt etmeye calissam boyle bir yontem calismaz degil mi?

@Murat5038

Son düzenleme:
Hocam cahilligimi affedin, suan decrypt edilemeyen bir viruse sahipsem eger, decrypt edilebilen bir virusu acsam ve oyle decrypt etmeye calissam boyle bir yontem calismaz degil mi?
Öyle bir şey yok. Bu şifrelemeyi şöyle düşünün. Dediğiniz şey şu anlama geliyor. Bir deponuz var kapısına bir kilit koymuş biri ama anahtarı adamda vermiyor. Dediğiniz şey o deponun dış kapısına anahtarı elinde olan bir kilit koysam içerideki açılır mı demeye geliyor.

Hocam .eemv ve .eeyu ile basim dertte.
Bu söylediğiniz uzantılar güncel bir ay bile olmayan varyantlar o yüzden aylar sonra anca kontrol etmeniz gerekir konuyu. Rehberi uygulayıp yedekleri alın acele değilse ve dosyalarınız gerekliyse.

Bana bir yıl önce .vtua uzantılı bir fidye virüsü bulaşmıştı. O günden beri şifrelenen dosyaları saklıyorum. Bu varyantla ilgili bir gelişme var mı?

@burakarapinar hocam .vtua olanları çözebiliyor musunuz? Benim bir sürü .jpg dosyamı şifrelemişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı