Çözüm STOP Ransomware Deşifre Aracı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İşinize yaradı mı?

• Evet

Oy: 25 24,5%
  • Hayır

Oy: 25 24,5%
  • Farklı Ransomware çeşidi bulaştı

Oy: 52 51,0%

• Oy verenlerin toplamı
    102
  • Anket kapandı .
OneDrive kurulup ayarlı değildi. Yine de yedekleme yapmış mıdır kendisi otomatik olarak?
Eğer senkron açık değilse etmemiştir. Eskide açtıysanız onlar duruyordur.
Kaspersky ile sistemi taratın sonra eğer yedekler duruyorsa alın temizlemeden açmayın sakın.
Online olarak dosyalarınızı bakabilirsiniz eğer varsa alırsınız.

Hocam selamlar, herkese özveriyle koşup yardım etmişsiniz, kurtardığınız her veri ve sevindirdiğiniz her kişi için teşekkür ederim. Umarım şansım varsa ben de nasiplenirim. qqqe virüsü için yapılabilecek bir şey var mı? Teşekkürler.

@Murat5038
İyi sözleriniz için ben teşekkür ederim :) Elimizden geldiğince yardım ediyoruz ancak çözüm işi sadece bize kalsa sorun değil bu yüzden koruma yönüne ağırlık verdirtmeye çalışıyoruz.
Belirttiğiniz uzantı çok eski de değil yeni de değil. Çevrimdışı ise rehberdeki gibi yıllar alabilir. Yıl geçtikçe yeni varyantlarında çözümü daha da azalıyor.
Yedeklerinizi aldıysanız beklemekten başka pek çare kalmıyor maalesef. Çözülenler listede olmayan bir uzantıya sahipsiniz anahtarı daha tespit edilmemeiş şirket tarafıından maalesef.

Merhaba benim bir dosyama bulaştı ama uzantısı yok dosyanın. @Murat5038 Bu da link sasa
Sadece tek dosyamı bu şekilde? Eğer öyle ise bu zararlı değil diçerği boş bir dosya bu.

Son düzenleme:
@Murat5038 evet tek dosya ama bu dosya benim için PC daha değerliydi boyutunda anladığınız üzere içi doluydu bir virüs tarafından içeriğinin engellendiğni düsnüyorum hatta Linux açtığımda ilk yaptığı şey kendini root kopyalamak oldu yardım edebiliri misiniz?

Evet tek dosya ama bu dosya benim için PC daha değerliydi
Bu dediğinizi anlamadım PC mi daha değerli dosyamı önemliydi?
Yukarıda belirttiğim gibi verdiğiniz dosya içeriği sadece boş veriden oluşuyor.
Sadece bu dosyamı değişti? Sistemde ne yaptıktan sonra oldu? Dosya formatlarımı silindi, adlar duruyor mu, durumu daha açık görsel ve veri olarak paylaşarak anlatın.

Bu dediğinizi anlamadım PC mi daha değerli dosyamı önemliydi?
Yukarıda belirttiğim gibi verdiğiniz dosya içeriği sadece boş veriden oluşuyor.
Sadece bu dosyamı değişti? Sistemde ne yaptıktan sonra oldu? Dosya formatlarımı silindi, adlar duruyor mu, durumu daha açık görsel ve veri olarak paylaşarak anlatın.

En son sistem bu dosya açıkken kapandı sonra başlangıç onarma yaptı 1 gün sonra dosyayı açtıktan sonra çalışmadı bu dosyanın formatı yoktu bir uygulamayı açmamı sağlıyordu uygulama sahibine sordum virüs var içindekileri adeta ısırmış dedi, adında değişiklik olmadı

Sizin çalıştırdığınız dosya bu değil o zaman bu dediğim gibi bir veri ieçrmiyor. Olan dosya kendini silmiş olabilir. Sistemde zararlı varsa Kaspersky ile sistemi taratın sorun yoksa kullanmaya devam edebilirsiniz.
dosya bu oluşturulma tarih adı herşey doğru ama yapacak birşey yok sistem geri yükleme yapacaktım geri yükleme noktası da yoktu

Sizin çalıştırdığınız dosya bu değil o zaman bu dediğim gibi bir veri ieçrmiyor. Olan dosya kendini silmiş olabilir. Sistemde zararlı varsa Kaspersky ile sistemi taratın sorun yoksa kullanmaya devam edebilirsiniz.
hatta 16 ekim 3:29 dosyaya birşey olmuş değiştirilme tarihi

Son düzenleme:
Hocam ofww için listede olmayan ama çevrimdışı demişsiniz lakin 3. aracın altına yazmışsınız hangi aracı kullanmamız gerekiyor. Teşekkürler.

Hocam ofww için listede olmayan ama çevrimdışı demişsiniz lakin 3. aracın altına yazmışsınız hangi aracı kullanmamız gerekiyor. Teşekkürler.
Orada yazılanlar birinci araç için ancak ileride çözülebileceklr olarak o listeyi ekledim çözülenler ilk araç altında yazıyor yani şu an senin için bir çözüm yok.

Geri
Yukarı