Çözüldü Storahci 129 - disk 153 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

SkullHunt3r

Yoctopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Hikvision SSD Desire 512GB 560/505MBS SATA 3 2.5
Anakart
A320M-A-PRO
Uzun zaman önce bilgisayarımda oyun oynarken veya video/film izlerken donmalar (klavye farenin bile işlem yapmaması) 10-15 saniye sonra kendine gelmesi veya mavi ekran verip kapatması sorunu yaşıyordum. Yaşadığım yerde çoğu bilgisayarcıya gittim sorunu bulamadılar. Sonra birisi SSD ömrüyle alakalıdır dedi. Yeni SSD aldım şu an bunun ömrü %100 ama yine hatayı alıp yine aynı sorunla karşı karşıyayım. İnanın bilgisayarda internette normal gezmek dışında hiçbir şey yapılamaz durum mevcut. Kafamda tek soru var sorun hala SSD ile mi ilgili yoksa başka bir problem mi var anlamış değilim. Sistemim:
  • AMD Ryzen 5 1600
  • RX 570 4 GB
  • 16 GB 3200MHz (8+8) RAM

Aldığım hatalar ise görselde.

Dosya Ekleri

• Sorun1.png
    Sorun1.png
    43,4 KB · Görüntüleme: 24
  • Sorun2.png
    Sorun2.png
    33,3 KB · Görüntüleme: 24
  • Sorun3.png
    Sorun3.png
    32,1 KB · Görüntüleme: 24
  • Sorun4.png
    Sorun4.png
    33,2 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Benzer sorunu yaşadım. Boot esnasında 20-30 saniyelik gecikmeler oluyor ve olay günlüğünde storahci-129 kaydediliyordu. SATA kablosunu değiştirdiğimde sorun çözüldü. (Bazı anakart kullanım kılavuzlarında SATA kablosunun 90 derece açıyla katlanması halinde veri kaybı olabileceği belirtiliyor.)
Bende buna benzer minidump hatası aldım donanımsal olarak yaptığım ilk şey SATA kablolarını değiştirmek oldu.

Sizce yine aynı mavi ekran hatasını alırsam ne yapmam lazım Recep Bey, anakartı daha alalı 2 ay bile olmadı. SSD'yi ise üreticinin kendi programından baktığım zaman %86 sağlık görüyorum. Aynı şekilde HDD'de de herhangi bir Bad Sector ile karşılaşmadım.

Benzer sorunu yaşadım. Boot esnasında 20-30 saniyelik gecikmeler oluyor ve olay günlüğünde storahci-129 kaydediliyordu. SATA kablosunu değiştirdiğimde sorun çözüldü. (Bazı anakart kullanım kılavuzlarında SATA kablosunun 90 derece açıyla katlanması halinde veri kaybı olabileceği belirtiliyor.)

Dosya Ekleri

• s1.png
    s1.png
    25 KB · Görüntüleme: 15
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı