Oyun Stray 168 TL

Ben burada korsana tevşik etmiyorum. Ben de yeri geldiğinde RDR2, GoW ragnarök falan satın alıyorum. Sadece bu tarz oyunlara 200-300 lira vermeyi anlamsız buluyorum. Oyun bence güzel fakat oynanış süresi 5 saat ve bunun 2-3 saati bulmacalardan geçiyor onu söyledim. 50-100 lira olsa alınacak bir oyun.

₺100 = $3,72

Bu oyundan yapımcı $4 bile kazanamasın yani…
Tabi efendim.

Kız yayıncı oyunu olduğunu düşünüyorum tuşa basıp animasyon izleyerek kedinin varilden varile borudan boruya atlamasini izlemek isteyen varsa oynayabilir. Kedi yerine insan olsaydı aynı konuma gelemezdi kısaca. Sirf kedi var diye alanda gitsin kedi sahiplensin.🙂

Kız yayıncı oyunu olduğunu düşünüyorum tuşa basıp animasyon izleyerek kedinin varilden varile borudan boruya atlamasini izlemek isteyen varsa oynayabilir. Kedi yerine insan olsaydı aynı konuma gelemezdi kısaca. Sirf kedi var diye alanda gitsin kedi sahiplensin.🙂

Aşırı overrated ve GOTY aday gösterilmesi bile gereksiz bir oyun. Ya basit bir hikaye, Basit bir ütopya, Bulmaca dolusu görevler, Kısacık oynanış süresi. Sadece kedi yani hocam oyun. Sokakta kedi bile görmeyen insanlar sanarsın. Bir bakıyorsun 4 kişiden birinde kedi var artık. Hayvan sevgisi kedili oyunlar oynayıp olmuyor. Kaba tabirle "Karı oyunu" bu olsa gerek. Kedili kısacık düşük boyutlu bir oyun.

Kazanmasın hocam ne yapalım :D Dolarla mı maaş alıyoruz. TL olarak 200 bence iyi para. Bence bu oyun 200 lirayı hak etmiyor hocam dediğim gibi "Bence".

Haklısın, dolarla maaş almıyoruz. E sen markete gittiğinde zamlanan sigara paketlerini gördüğünde, ''ben eskiden bunu ₺7,5’a satın alıyordum, ben maaşımı dolarla almıyorum, Amerikan tütünü batsın, hadi onlara para kazandırmayalım, tütünün de bir korsan yolu olarak, siz bunu bana tezgah altından itekleyiverin'' vb vb şeyler de söylüyorsundur şimdi. Bu kafanın vardığı/varacağı yer orası, ben sana söyleyeyim. 4 tane sigara paketine 1 Stray alabiliyorsunuz. Hala 160 TL çok, yok 200 TL verilir mi gibi düşünceler dolaşabiliyor kafanızda. Arkadaşım, ülke batmış, 200 TL para olmaktan çıkmış $7’a isabet ediyor. Siz neyden bahsediyorsunuz ɐɯʞ?

Ben burada korsana tevşik etmiyorum. Ben de yeri geldiğinde RDR2, GoW ragnarök falan satın alıyorum. Sadece bu tarz oyunlara 200-300 lira vermeyi anlamsız buluyorum. Oyun bence güzel fakat oynanış süresi 5 saat ve bunun 2-3 saati bulmacalardan geçiyor onu söyledim. 50-100 lira olsa alınacak bir oyun.

Yeri geldiğinde de RDR2, GoW alıyormuş…

E onların da kaçağı var, enayilik bu, onlara neden para kaptırasın ki? Onların da kaçağını indiriver sana zahmet :D Bu kafaya hiçbir şey anlatamazsın. Kalkmış bir de ekonomiden bahsediyoruz. Stray’e ''karı oyunu'' demiş birisin, cinsiyetçilik diz boyu, üstelik de, argolu, küçümseyici cinsiyetçilik. Senin gibilerine oyun oynamayı, ekonomiyi öğretmekten önce, okulda iyi ahlak dersiyle işe koyulmalı. Bu forumda ırkçılık, dincilik, dilcilik, cinsiyetçilik serbest mi yahu?

Son düzenleme:
Haklısın, dolarla maaş almıyoruz. E sen markete gittiğinde zamlanan sigara paketlerini gördüğünde, "ben eskiden bunu ₺7, 5'a satın alıyordum, ben maaşımı dolarla almıyorum, Amerikan tütünü batsın, hadi onlara para kazandırmayalım, tütünün de bir korsan yolu olarak, siz bunu bana tezgah altından itekleyiverin" vb vb şeyler de söylüyorsundur şimdi. Bu kafanın vardığı/varacağı yer orası, ben sana söyleyeyim. 4 tane sigara paketine 1 Stray alabiliyorsunuz. Hala 160 TL çok, yok 200 TL verilir mi gibi düşünceler dolaşabiliyor kafanızda. Arkadaşım, ülke batmış, 200 TL para olmaktan çıkmış $7'a isabet ediyor. Siz neden bahsediyorsunuz ɐɯʞ?

Yeri geldiğinde de RDR2, GoW alıyormuş…

E onların da kaçağı var, enayilik bu, onlara neden para kaptırasın ki? Onların da kaçağını indiriver sana zahmet :D Bu kafaya hiçbir şey anlatamazsın. Kalkmış bir de ekonomiden bahsediyoruz. Stray'e "karı oyunu" demiş birisin, cinsiyetçilik diz boyu, üstelik de, argolu, küçümseyici cinsiyetçilik. Senin gibilerine oyun oynamayı, ekonomiyi öğretmekten önce, okulda iyi ahlak dersiyle işe koyulmalı. Bu forumda ırkçılık, dincilik, dilcilik, cinsiyetçilik serbest mi yahu?

Hocam birincisi sigara falan içmiyorum ve harbi karşıtıyım. 50 lira olsun beter olsunlar. Ben bir indie oyuna asla bu parayı vermem dedim. Her oyunu korsan oynayalım demedim. Bu oyun 50 lira olsaydı 200 liradan düşünürdüm fakat bu oyun zaten 1 yıl önce çıktığında 200 falandı. 168 olunca alınması saçma ondan kast ettim. Ayrıca ben kavga etmek istemem öyle bir niyetim de yok. Stray bence karı oyunu olmasını internet konusunda bahsettim. Çok gereksiz abartılmış olması konusunda yani. 200 liranız varsa alın fakat oyunu 200 liraya 10 tane cipsi alıp bitirmekten kısa sürede bitirirsiniz yani. Benim eleştirdiğim durum ise oyunun bir İndie kısa süreli bulmaca oyununa göre çok pahalı olmasından kaynaklı.

Yükledigin gün oynayip basindan hic kalkmassan max 4 saat suruyor hikayesi (ama sadece hikayeden gidersen) yok ben oyunu herseyini toplayip bitirmek istiyorumda diyorsan 6-7 saat falan suruyor bence guzel oyun ama kesinlikle fiyatini hak etmiyor

Yorumlar yine efsane alamayan kötülemiş, dünyada ödüle layık görülen bir oyunu yine bizim milletimiz çöp neyine ödüle layık gördüler diye gömmüş kendince işin kötü tarafıda kendini haklı sanması :D sen beğenmiyorsan kimse beğenmez karşiim aynen aynen :D geçende biri Kaspersky kötü ben beğenmedim için işe yaramıyor diye konu açmıştı. Aynı şeyin laciverti :D

Babacım oyun sana hitap etmiyor diye çöp diyemezsin 110k satın alımı var Steam'de onlarda sadece yorum yapanlar ne kafasını yaşıyosunuzda oynayamadın diye bir oyuna çöp diyebiliyosunuz inanılmaz.

Bende Baldur's Gate 3'e çöp deyim o zaman çünkü sıra tabanlı sevmiyorum ve ben sevmediğim içinde Baldur's Gate 3 çöptür hadi bakalım :D:D

Yorumlar yine efsane alamayan kötülemiş, dünyada ödüle layık görülen bir oyunu yine bizim milletimiz çöp neyine ödüle layık gördüler diye gömmüş kendince işin kötü tarafıda kendini haklı sanması :D sen beğenmiyorsan kimse beğenmez karşiim aynen aynen :D geçende biri Kaspersky kötü ben beğenmedim için işe yaramıyor diye konu açmıştı. Aynı şeyin laciverti :D

Babacım oyun sana hitap etmiyor diye çöp diyemezsin 110k satın alımı var Steam'de onlarda sadece yorum yapanlar ne kafasını yaşıyosunuzda oynayamadın diye bir oyuna çöp diyebiliyosunuz inanılmaz.

Bende Baldur's Gate 3'e çöp deyim o zaman çünkü sıra tabanlı sevmiyorum ve ben sevmediğim içinde Baldur's Gate 3 çöptür hadi bakalım :D:D
Sadece ülkemizde oyuna laf edildiğini sanmak mı? Komik olmuş. Yurt dışında da fazlasıyla eleştirilen bir oyun stray. Yürüme simülasyonlarının oynanmasının en temel sebebi hikayedir. Ve iyi bir yürüme simülasyonunda hikaye çok çok iyi olmalıdır. Ki yorumlara bakıldığı zaman "genel olarak" hikayeyi çok beğenen kişiler %99 kedi aşığı olan insanlar. Ve bu da bir çok kişiye hitap etmediğini gösteriyor. Yürüme simülasyonlarında bir diğer önemli faktör de atmosfer ve stray'in burada iyi bir iş çıkardığı kesin. Ve bu kadar. Sıfır oynanış vasat bulmacalar ortalama bir hikaye iyi bir atmosfer. Bir oyun bunları yaptığında GOTY'e aday gösterilip en iyi bağımsız oyunu alabiliyor mu? Gerçekten çok saçma. GOTY adaylığında Dying Light 2'nin hakkı yendi bariz şekilde. Sifu da çok net bir şekilde en iyi bağımsız oyun olmayı hakediyordu. Ayrıca sen nereden biliyorsun da insanlara oynamadan konuşuyorsun diyorsun? Stray çöp bir oyun değil çoğu kişinin oyuna çöp demesinin sebebi tarihin en büyük overrated oyunlarından biri oluşundan dolayı. Her insan baktığı zaman Baldurs gate 3'ün çöp olmadığını anlayabilir. Ama Stray'e her ne kadar katılmasam da denilebilir. Hikayeyi sevmediğin an çöp bir oyuna dönüşüyor çünkü ve anlattığı hikaye de çok iyi değil. Kendimden örnek verirsem, Sekiro'yu sevmiyorum hatta nefret ediyorum ama bu oyunun çöp olduğu anlamına mı geliyor tabii ki hayır. Aksine müthiş bir oyun sadece benlik değil. Baktığın zaman anlıyorsun çünkü neredeyse kusursuz bir oynanış ve harika bosslar. Stray'in iyi yaptığı tek şey atmosfer.

Yeni konular

Geri
Yukarı